Провадження № 22-з/803/441/21 Справа № 212/1387/16-ц Суддя у 1-й інстанції - Пустовіт О.Г Суддя у 2-й інстанції - Барильська А. П.
21 вересня 2021 року м. Кривий Ріг
Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді - Барильської А.П.
суддів - Бондар Я.М., Зубакової В.П.
вислухавши доповідь судді - доповідача Барильської А.П. по заяві ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Дніпровського апеляційного суду по справі № 212/1387/16-ц від 22 червня 2021 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про захист честі, гідності, ділової репутації фізичної особи та відшкодування моральної шкоди, -
Постановою Дніпровського апеляційного суду від 22 червня 2021 року апеляційна скарга ОСОБА_2 задоволена частково.
Рішення Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 25 листопада 2020 року змінено в частині розміру моральної шкоди, стягнутої з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 та зменшено цей розмір з 50 000 грн. до 5 000 (п'ять тисяч) грн.
Рішення суду змінено в частині визначеного судом розміру судового збору, стягнутого з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 та зменшено цей розмір з 689 грн. до 24 грн.
В іншій оскаржуваній частині рішення суду залишено без змін.
Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 судовий збір за подачу апеляційної скарги в розмірі 790 грн. 80 коп.
На адресу суду апеляційної інстанції надійшла заява ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Дніпровського апеляційного суду від 22 червня 2021 року.
Відповідно до ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова Дніпровського апеляційного суду від 22 червня 2021 року ухвалена у порядку спрощеного позовного провадження, у порядку ч.13 ст. 7, ч.1 ст. 369 ЦПК України, без повідомлення учасників справи, матеріали справи містять достатньо відомостей для розгляду заяви про роз'яснення постанови суду, у зв'язку з чим колегія суддів не вбачає необхідності для виклику учасників справи у судове засідання та приходить до висновку про розгляд справи без проведення судового засідання, за наявними матеріалами справи.
Керуючись ст.ст.271,368 ЦПК України, суд, -
Призначити заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Дніпровського апеляційного суду по справі № 212/1387/16-ц від 22 червня 2021 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про захист честі, гідності, ділової репутації фізичної особи та відшкодування моральної шкоди до розгляду на 27 вересня 2021 року в приміщенні Дніпровського апеляційного суду (м. Кривий Ріг, пр-кт Героїв-підпільників, 31) без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Головуючий:
Судді: