Рішення від 20.09.2021 по справі 320/3477/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2021 року № 320/3477/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Зазимської сільської ради щодо неприйняття рішення про затвердження погодженого проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства площею 0,35 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052;

- зобов'язати Зазимську сільську раду Броварського району Київської області у двотижневий строк з дня набрання рішенням суду законної сили, затвердити проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства площею 0,35 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052 та передати земельну ділянку площею 0,35 га у власність ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами розгляду його клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства в с.Пухівка в межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської області Зазимською сільською радою Броварського району Київської області прийнято рішення від 04.03.2021 №786-07 позачергової-VIII, яким відповідач замість затвердження відповідного проекту землеустрою доручив комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Зазимської сільської ради та комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, планування території, архітектури та містобудування, обстежити відповідну земельну ділянку на наявність земельних насаджень та об'єктів нерухомості та ініціював проведення державної експертизи проекту землеустрою.

Позивач не погоджується зі спірним рішенням та стверджує, що поданий ним проект землеустрою був погоджений належним чином територіальним органом Держгеокадастру, а самим відповідачем 28.12.2020 була складена довідка, якою підтверджено відсутність зелених насаджень на території, запланованій до відведення, а тому відсутні перешкоди для затвердження землевпорядної документації.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.03.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що дослідивши поданий позивачем проект із землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства с.Пухівка в межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, Зазимською сільською радою встановлено, що у пункті 9.2.2 висновку наказу Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 18.01.2021 вказано, що за даними ДЗК, на запроектованій земельній ділянці площею 0,3500 га, кадастровий номер 3221286801:01:01:052:0052, наявна деревна та чагарникова рослинність і при цьому у запропонованому проекті землеустрою відсутній розрахунок збитків. При цьому, наявність зелених насаджень була виявлена відповідачем при здійсненні виїзду на територію спірної земельної ділянки.

Також у даному висновку не відображено наявність житлових будинків та свердловини як водного об'єкту, що також було виявлено при виїзді на місцевість.

Відповідач зауважив, що наданий позивачем проект землеустрою не може бути затверджений без належної грошової оцінки нерухомого майна, а відповідно, земельна ділянка не може бути передана у власність фізичній особі без відшкодування збитків.

Крім того, відповідач зазначив, що поданий позивачем проект землеустрою не містить підпису інженера-землевпорядника ОСОБА_2 , що не відповідає вимогам Закону України "Про землеустрій".

Також відповідач зауважив, що надана позивачем проектна документація не відповідає вимогам Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, оскільки межові знаки земельної ділянки не закріплювалися у присутності власника земельної ділянки.

Відповідач зазначив, що проектна документація суперечить Генеральному плану села Пухівка Броварського району, Київської області в частині цільового призначення земельної ділянки.

Відповідач повідомив, що Зазимська сільська рада Броварського району Київської області виступила ініціатором проведення експертизи наданого позивачем проекту землеустрою, оскільки розробник проекту у матеріалах справи не зазначив, що на відповідній земельній ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна, а саме: 6 дерев'яних житлових будинків, свердловини та зелені насадження, які в сукупності мають певну грошову ціну і повинні бути оцінені.

Питання щодо затвердження проекту землеустрою буде розглянуто лише після надходження результатів державної експертизи та оцінки відповідного майна.

Також, на думку відповідача, даний спір не є публічно-правовим та не відноситься до юрисдикції адміністративних судів, оскільки незатвердження відповідного проекту землеустрою, що має наслідком ненадання у власність земельної ділянки, за своїм змістом має приватноправовий характер та має розглядатись за правилами цивільного судочинства.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, оглянувши письмові докази, які були надані, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Дніпровським РУ ГУ МВС України в м. Києві 06.04.2000.

Судом встановлено, що Пухівською сільською радою Броварського району Київської області прийнято рішення від 06.11.2020 №1668-L-VII, пунктом 1 якого встановлено надати ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,3500 га для ведення особистого селянського господарства в с.Пухівка.

Пунктами 2, 3 вказаного рішення рекомендовано позивачу звернутися до землевпорядної організації з метою замовлення робіт по розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та встановлено розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та погодити його згідно норм чинного законодавства України .

18.01.2021 експертом державної експертизи ГУ Держгеокадастру в Рівненській області Чугай В.В. було погоджену позивачу проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, що підтверджується висновком №1055/82-21.

Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 04.02.2021 №НВ-6314721432021 на підставі розробленого позивачем проекту землеустрою 04.02.2021 Відділом у Краснокутському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області було здійснено державну реєстрацію земельної ділянки, площею 0,3500 га., з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Пухівка, Броварський р-н., Київська область, та присвоєно їй кадастровий номер 3221286801:01:051:0052.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №715-р “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області” визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Київської області, зокрема, Зазимську територіальну громаду із центром у с. Зазим'є, до складу якої входять Зазимська, Літківська, Літочківська, Погребська, Пухівська, Рожнівська територіальні громади, території яких входять до складу території Зазимської територіальної громади.

Згідно з пунктом 1 постанови Верховної Ради України від 15.07.2020 №795-ІХ “Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році” призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) на неділю 25.10.2020. Водночас пунктом 5 указаної Постанови визначено, що чергові місцеві вибори не проводяться в разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25.10.2020.

Постановою Центральної виборчої комісії від 08.08.2020 №160 “Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року” призначено на неділю, 25.10.2020, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, зокрема у Зазимській сільській територіальній громаді перші вибори депутатів Зазимської сільської ради Броварського району Київської області та Зазимського сільського голови Броварського району Київської області.

25.10.2020 проведені перші вибори депутатів Зазимської сільської ради Броварського району Київської області та Зазимського сільського голови Броварського району Київської області.

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу II “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад” від 16 квітня 2020 року № 562-IX (далі - Закон №562-ІХ) установлено, що у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі Закону, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року.

Відповідно до пунктів 3, 4 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону №562-ІХ:

- вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, не проводяться;

- повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту.

Наведене свідчить, що територія Пухівської сільської ради Броварського району Київської області увійшла до складу Зазимської сільської територіальної громади, а відтак повноваження Пухівської сільської ради Броварського району Київської області припинені в день набуття повноважень Зазимської сільської ради Броварського району Київської області.

Відповідні повноваження Зазимською сільською радою Броварського району Київської області були набуті 26 листопада 2020 року, що підтверджується її протокольним рішенням №01-01-VІII, розміщеним на офіційному веб-сайті (http://zotg.gov.ua/index.php/rishennya/rishennya/category/8-01-sesiia-8-sklykannia-26112020).

Судом встановлено, що на підставі рішення Зазимської сільської ради Броварського району Київської області від 04.03.2021 №683-07 - позачергової - VIII завершено процес реорганізації юридичної особи Пухівської сільської ради шляхом приєднання до Зазимської сільської ради.

24.02.2021 позивачем було подано до Зазимської сільської ради клопотання про затвердження розробленого проекту землеустрою відповідної земельної ділянки (вх.№. 163 від 25.02.2021).

За результатами розгляду вказаного проекту землеустрою Зазимською сільської радою Броварського району Київської області було прийнято рішення від 04.03.2021 №786-07-позачергової-VIII, пунктом 1 якого встановлено доручити комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості на території Зазимської сільської ради та комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, планування території, архітектури та містобудування, обстежити земельну ділянку з кадастровим номером 3221286801:01:051:0052 на наявність земельних насаджень та об'єктів нерухомості, залучивши до комісії розробника землевпорядної документації, оскільки саме розробники документації із землеустрою несуть відповідно до закону відповідальність за достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених цією документацією.

Пунктом 2 рішення встановлено ініціювати проведення державної експертизи БРВВ КОФ ДП "ЦДЗК" проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства с.Пухівка в межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської області ОСОБА_1 , Державним управлінням ГУ Держгеокадастр у Київській області, з метою експертного дослідження, перевірки, аналізу і оцінки проекту землеустрою. Встановлено долучити до проекту акт обстеження земельної ділянки та довідку державної статистичної звітності по формі 6-зем.

Встановлено після доповнення проекту землеустрою відповідними матеріалами та проходження державної експертизи подати проект на розгляд Зазимської сільської ради.

Не погоджуючись з правомірністю прийняття відповідачем спірного рішення, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Стосовно доводів відповідача про те, що даний спір не є публічно-правовим та не відноситься до юрисдикції адміністративних судів, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір. У свою чергу публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Згідно з ст. 143 Конституції України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування вирішують питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин згідно п. "а" ст. 12 Земельного кодексу України належить розпорядження землями територіальних громад.

Порядок безоплатного надання земельних ділянок у власність визначений у ст. 118 Земельного кодексу України.

За змістом вказаної норми права громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Відповідний орган розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186 1 цього Кодексу.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Таким чином, при реалізації своєї компетенції в галузі земельних відносин та приймаючи рішення щодо надання земельних ділянок у власність сільські, селищні, міські ради діють як суб'єкти владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції у розумінні п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Разом з тим, такі рішення органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями територіальних громад є передумовою для виникнення цивільних прав. Тому для вирішення питання про можливість розгляду справи щодо оскарження таких рішень визначальним є наявність чи відсутність права власності, іншого речового права на земельну ділянку, зазначену в оскаржуваному рішенні органу місцевого самоврядування.

Такого ж висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду під час розгляду справи №536/233/16-ц. У постанові від 21 березня 2018 року у зазначеній справі міститься висновок про те, що рішення суб'єкта владних повноважень у сфері земельних відносин, яке має ознаки ненормативного акта та вичерпує свою дію після його реалізації, може оскаржуватись з точки зору його законності, а вимоги про визнання рішення незаконним - розглядатися в порядку цивільного або господарського судочинства, якщо за результатами реалізації рішення у фізичної чи юридичної особи виникло право цивільне й спірні правовідносини, на яких ґрунтується позов, мають приватноправовий характер.

Велика Палата Верховного Суду у вказаному рішенні також зазначила, що відмова особі у наданні земельної ділянки, яка висловлена шляхом відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо її відведення, сама по собі не є порушенням цивільного права цієї особи за відсутності обставин, які свідчать про наявність в неї або інших заінтересованих осіб відповідного речового права щодо такої земельної ділянки.

У матеріалах даної справи відсутні докази, що свідчать про набуття будь-якими особами права власності на відповідну земельну ділянку за кадастровим номером 3221286801:01:051:0052.

Також, суд враховує позиції Великої Палати Верховного Суду, викладену в постанові від 23.01.2019 у справі №308/10112/16-а, згідно з якою якщо виникнення спірних правовідносин обумовлено протиправними, на думку позивача, діями відповідача при вирішенні питання щодо передачі земельної ділянки у власність, яке в силу законодавчих приписів належить до його виключної компетенції як органу місцевого самоврядування, тому законність таких дій (бездіяльності) підлягає перевірці адміністративним судом.

На підстави викладеного, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача про те, що даний спір не є публічно-правовим та не відноситься до юрисдикції адміністративних судів.

Із матеріалів справи слідує, що предметом розгляду даної справи є оскарження відмови відповідача у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність позивача земельної ділянки для особистого селянського господарства.

Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 цього ж Закону, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Отже, розгляд клопотання заінтересованої особи у вирішенні зазначеного питання повинно прийматись у формі рішення, що є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Частиною 1 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно.

Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно з ч. 2 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною 3 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.

Наведене правове регулювання дає підстави для висновку, що рішення вважається прийнятим, якщо воно прийнято більшістю депутатів від загального складу ради.

Згідно з частин 8-9 ст. 118 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Отже, підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою може бути лише те, що проект землеустрою не погоджено в порядку, встановленому ст. 186-1 Земельного кодексу України, а також відсутність обов'язкової державної експертизи у визначених законом випадках.

Жодних інших правових підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою після його погодження в порядку ст. 186-1 ЗК України, норми ст. 118 ЗК України не містять.

Разом з цим, питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність має бути розглянуте на пленарному засіданні у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою та має бути прийняте відповідне рішення по суті питання.

Судом встановлено, що питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення позивачу у власність земельної ділянки площею 0,35 га, яка розташована в межах Пухівської сільської ради Броварського району Київської області по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052 виносилось 04.03.2021 на розгляд Зазимської сільської ради , що сторонами не заперечувалось.

Водночас, одного з передбачених законом рішення про затвердження такого проекту землеустрою, або відмову у його затверджені, відповідачем у встановлений строк не прийнято.

За вказаних обставин, суд дійшов висновку про наявність протиправної бездіяльності відповідача, яка виявилася у неприйнятті рішення про затвердження погодженого проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства площею 0,35 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052 за заявою позивача вх.№. 163 від 25.02.2021.

Оскільки суд дійшов висновку про протиправну бездіяльність відповідача, з метою відновлених прав позивача суд вважає за необхідне задовольнити адміністративний позов в частині позовної вимоги про зобов'язання відповідача у двотижневий строк з дня набрання даним рішенням суду законної сили повторно розглянути заяву позивача (вх.№. 163 від 25.02.2021) питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства площею 0,35 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача затвердити проект землеустрою суд приходить до висновку, що у цій частині адміністративний позов задоволенню не підлягає, оскільки, як зазначено вище, відповідачем не було прийнято одного з передбачених законом рішення про затвердження такого проекту землеустрою, або відмову у його затверджені. Вказане позбавляє суд можливості надати висновок щодо відповідності проекту землеустрою вимогам закону та, відповідно, наявність або відсутність підстав для прийняття відповідачем рішення про затвердження проекту землеустрою.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Разом з тим суд звертає увагу на те, що принцип пропорційності при стягненні судового збору у разі часткового задоволення позову щодо позовної вимоги немайнового характеру не застосовується.

Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн., що підтверджується квитанцією від 24.05.2021 №ПН215600426655.

Таким чином, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 9, 14, 72-78, 90, 134, 139, 143, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Зазимської сільської ради щодо неприйняття у визначенні строки рішення про затвердження погодженого проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства площею 0,35 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052.

Зобов'язати Зазимську сільську раду Броварського району Київської області у двотижневий строк з дня набрання даним рішенням суду законної сили, повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (вх.№. 163 від 25.02.2021) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства площею 0,35 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221286801:01:051:0052.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім грн. 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Зазимської сільської ради Броварського району Київської області (код ЄДРПОУ 04363876).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Василенко Г.Ю.