Рішення від 20.09.2021 по справі 280/6878/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

20 вересня 2021 року о/об 10 год. 15 хв.Справа № 280/6878/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новиковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення ОСОБА_1 при перерахунку з 13.12.2019 процентного розміру пенсії за вислугу років з 80% до 60% від місячної заробітної плати та обмеження пенсії максимальним розміром; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, в розмірі 80% від суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, визначеного в довідці прокуратури Запорізької області від 10.12.2020 за №21-299вих-20, без обмеження її максимального розміру, відповідно до вимої ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

У позовній заяві зазначено наступне. З липня 2012 року позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років в розмірі 80% від суми заробітної плати в органах прокуратури, відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 за №1789-XII. 10.12.2020 Запорізькою обласною прокуратурою позивачу видано довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій за №21-299вих-20, про те, що відповідно до рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 та Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» розмір заробітної плати (грошового забезпечення), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 06.09.2017 за відповідною (прирівняною) посадою заступник керівника місцевої прокуратури Запорізької області (заступник прокурора Запорізької транспортної прокуратури) становить 34754,34 грн. Позивач 16.12.2020 звернувся з заявою про перерахунок та виплату пенсії за вислугу років до відповідача. Відповідач, повідомленням №11702-11573/К-02/8-0800/20 від 29.12.2020 відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії у зв'язку з тим, що положення Постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.20017 для перерахунку пенсії до позивача не застосовуються, оскільки Рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 за №7-з(ІІ)2019 винесено після ухвалення зазначеної постанови. Вищезазначене рішення відповідача позивачем оскаржено в судовому порядку та рішенням Запорізького окружного адміністративного суду №280/432/21 від 22.03.2021 частково задоволені позовні вимоги позивача, а саме визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років. Зобов'язано ГУ ПФУ в Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 на підставі довідки прокуратури Запорізької області №21-299вих-20 від 10.12.2020, з 13.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, з урахуванням раніше проведених виплат. 06.07.2021 позивачем надіслано заяву на адресу відповідача про здійснення з 13.12.2019 перерахунку та виплату пенсії за вислугу років виходячи з розрахунку 80% від суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення) на підставі довідки Запорізької обласної прокуратури про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій №21-299вих-20 від 10.12.2020 з урахуванням раніше проведених виплат. Листом від 15.07.2021 за №9281-9015/К-02/8-0800/21, який позивач отримав 23.07.2021, відповідач повідомив позивача про те, що перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 10.12.2020 за №21-299вих-20 проведено позивачу з 13.12.2019 з урахуванням норм ст.86 Закону України «Про прокуратуру», а саме в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, з обмеженням максимального розміру пенсії, та зазначив що перераховувати мені пенсію за нормами ст.50 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 за №1789-XII у органів Пенсійного фонду України не має підстав. З рішенням відповідача про зміну (зменшення) процентного розміру пенсії за вислугу років з 80% до 60% від місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Запорізької області від 10.12.2020 за №21-299вих-20 при перерахунку та обмеження пенсії максимальним (граничним розміром), позивач не згодний та вважає вказаний перерахунок пенсії протиправним та таким, що порушує право на соціальний захист. Відсотки, які були при призначенні пенсії, повинні зберігатись і в подальшому при проведенні перерахунку. Враховуючи те, що позивачу була призначена пенсія за Законом України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 за №1789-XII, до розміру пенсії позивача також не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії, визначені Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII, як такі, що не мають зворотної дії у часі.

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. Позивачу з 2012 року була призначена пенсія за вислугу років у відповідності до Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 за №1789-XII в розмірі 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати. Позивач 06.07.2021 звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років згідно довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії №21-299вих-20 від 10.12.2020, виданою Запорізькою обласною прокуратурою, в розмірі 80% відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII без обмеження граничного розміру пенсії та виплати різниці пенсії за минулий час. Відповідач листом №9281-9015/К-02/8-0800/21 від 15.07.2021 повідомив позивача про наступне. На підставі рішення Запорізького окружного адміністративного суду у справі №280/432/21, позивачу з 13.12.2019 було здійснено перерахунок пенсії за вислугу років у розмірі 60% від суми його місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки про розмір заробітної плати на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії №21-299вих-20 від 10.12.2020 виданою Запорізькою обласною прокуратурою. Законодавством передбачено для осіб, яким призначено пенсію за законодавством, яке не передбачало обмеження максимального розміру, лише збереження раніше призначеного розміру пенсії, але не передбачає право на здійснення перерахунку пенсії, у розмірі, що перевищує максимально встановлений розмір. Зазначені вище положення не визнавались у встановленому порядку Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України, а отже, є чинними і підлягають виконанню. У порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені, не визнані або оспорюванні права. Не можливо вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому, на даний час права позивача в цій частині не порушені. Суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому. Пенсія позивачу на даний час розрахована згідно вимог чинного законодавства та на підставі документів, наявних у пенсійній справі, правових підстав для перерахунку пенсії за вислугу років позивача в розмірі 80% від заробітної плати без обмеження максимального розміру пенсії немає.

Відповідач заперечував проти позовної заяви.

Ухвалою судді від 10.08.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2013 у справі №2а/0808/194/2012 задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_1 на Постанову Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 30.10.2012 по справі №2а/0808/194/2012 - скасовано Постанову Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 30.10.2012 по справі №2а/0808/194/2012; задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Запоріжжя про визнання протиправним дій; визнано протиправним та скасувано рішення Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Запоріжжя, викладене у листі від 07.08.2012 №5881/09 про відмову у призначенні пенсії за віком на підставі ч.5 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру»; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Запоріжжя призначити ОСОБА_1 пенсію по досягненню пенсійного віку на підставі ч.5 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» з моменту його звернення - з 27.07.2012р.; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Запоріжжя здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком згідно ч.5 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 22.03.2021 у справі №280/432/21, яке набрало законної сили 22.04.2021, задовольнити частково позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області - визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 , на підставі довідки прокуратури Запорізької області №21-299вих-20 від 10.12.2020, з 13.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, з урахуванням раніше проведених виплат. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

При цьому, у Рішенні Запорізького окружного адміністративного суду від 22.03.2021 у справі №280/432/21 зазначено: «… При цьому, суд зазначає, що вимоги щодо відсотку заробітної плати, з якого відбувається перерахунок пенсії, та вимоги щодо здійснення перерахунку пенсій без обмеження їх граничного розміру, задоволенню не підлягають як передчасні (заявлені на майбутнє). …».

Судом досліджено: Довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій від 10.12.2020 за №21вих-299вих-20, видану ОСОБА_1 Запорізькою обласною прокуратурою; інші матеріали справи.

Відповідач листом від 15.07.2021 за №9281-9015/К-02/8-0800/21 повідомив позивача про результати розгляду його звернення.

Не погодившись із викладеним відповідачем у листі від 15.07.2021 за №9281-9015/К-02/8-0800/21 позивач звернувся до суду із даним позовом.

При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.

У Рішенні Другого сенату Конституційного Суду України від 13.12.2019 у справі №3-209/2018(2413/18, 2807/19) (чинне з 13.12.2019) зазначено: «… Конституційний Суд України вирішив: 1. Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. 2. Положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. 3. Установити такий порядок виконання цього Рішення: - частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; - частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки". 4. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено. …».

У Рішенні Великої палати Конституційного Суду України від 26.03.2020 у справі № 1-223/2018(2840/18) (чинне з 26.03.2020) зазначено: «… Конституційний Суд України вирішив: 1.Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. 2.Положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. 3. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено. …».

Згідно з ч.13 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 за №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

Відповідно до ч.2 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 за №1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

У ч.4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 за №1697-VII зазначено: «… Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років».

Як зазначено в абз.6 ч.15 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 за №1697-VII, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 за №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень.

У ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 за №1789-XII (у редакції на час призначення позивачу пенсії у 2012 році) зазначено: «… Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. …».

Згідно з ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Судом враховано висновки щодо застосування норм права, викладені, зокрема, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 при розгляді зразкової справи №560/2120/20 (провадження Пз/9901/9/20) за результатами розгляду апеляційної скарги органу Пенсійного фонду України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14.09.2020.

Суд вважає, що «призначення пенсії» та «перерахунок пенсії» є різними за змістом та механізмом процедури їх проведення.

При цьому, у ч.2 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 за №1697-VII зазначається, що пенсія визначається в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати саме при призначенні пенсії, а не при перерахунку пенсії.

Таким чином, позивач має право на перерахунок йому пенсії у розмірі 80% від суми місячної заробітної плати відповідно до Довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій від 10.12.2020 за №21вих-299вих-20, виданої ОСОБА_1 Запорізькою обласною прокуратурою, у зв'язку з чим позовні вимоги у цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Водночас, на осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 за №3668-VI , та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений даним Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.

З матеріалів справи вбачається, що внаслідок перерахунку пенсії позивача її розмір перевищив максимальний.

Оскільки таке перевищення стало результатом перерахунку в період дії загальної норми ч.1 ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 за №3668-VI, то до регулювання спірних правовідносин слід застосовувати положення вказаної статті, яка встановлює обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Зазначені положення Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 за №3668-VI неконституційними не визнавалися, є чинними, а тому обов'язкові для застосування.

Отже, позовні вимоги в частині здійснення перерахунку пенсії без обмеження її максимальним розміром є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Аналогічне застосування норм права здійснено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 10.09.2021 у справі №580/5238/20 (адміністративне провадження №К/9901/17612/21).

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем у справі було ГУ ПФУ в Запорізькій області, то з нього мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 908 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення ОСОБА_1 при перерахунку з 13.12.2019 процентного розміру пенсії за вислугу років з 80% до 60% від місячної заробітної плати.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років в розмірі 80% від суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, визначеного в Довідці Запорізької обласної прокуратури від 10.12.2020 за №21вих-299вих-20, відповідно до вимог ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 за №1697-VII, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

В іншій частині позовної заяви відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору у сумі 908 грн. 80 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повний текст судового рішення складено 20.09.2021.

Суддя О.О. Прасов