Справа № 750/10113/21
Провадження № 1-в/750/164/21
20 вересня 2021 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю представника ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду подання начальника ЧРУП ГУНП в Чернігівській області стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Мена, Чернігівської області, з професійно -технічною освітою, не працюючого, неодруженого, раніше судимого, мешканця АДРЕСА_1 , про встановлення адміністративного нагляду, -
До суду надійшло подання начальника Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 , в якому порушується питання про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 з посиланням на те, що останній після звільнення з місць позбавлення волі, не дивлячись на попередження органів поліції про можливість встановлення адміністративного нагляд, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, веде антигромадський спосіб життя.
В судовому засіданні представник ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 підтримав подання, просив його задовольнити, з наведених у ньому підстав.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.
Заслухавши думку представника ЧРУП ГУНП в Чернігівській області, пояснення особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає подання обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 18.10.2017, ОСОБА_4 засуджений за ч. 2 ст. 186 КК України до 5 років позбавлення волі.
09.03.2021 ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_4 був звільнений з місць позбавлення волі від подальшого відбування покарання умовно-достроково
Після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів поліції про можливість встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 веде антигромадський спосіб життя, вчиняє адміністративні правопорушення за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Зокрема, постановою від 26.05.2021 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 175-1 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження; постановою від 26.05.2021 за ч. 1 ст. 178 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження; постановою від 12.08.2021 за ч. 2 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 51грн.; постановою від 25.08.2021 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП до штрафу в розмірі 170 грн.; постановою від 02.02.2018 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП до штрафу в розмірі 51 грн.
Відповідно до п. “в” ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. А ст.10 даного Закону передбачені такі види обмеження, що застосовуються до осіб, яким встановлено адміністративний нагляд: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, обставини викладені у поданні, а саме те, що ОСОБА_4 після звільнення умовно - достроково з місць позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, незважаючи на попередження органів поліції про можливість встановлення адміністративного нагляду, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє адміністративні правопорушення, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, тому подання начальника Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суддя,-
Встановити стосовно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, встановивши такі обмеження:
-заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів, вокзалів, де є велике скупчення громадян;
-зобов'язати з'являтись до ПС № 6 по вул. Котляревського, 15, для реєстрації кожний четвер місяця з 10 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.;
-заборонити виїжджати за межі м. Чернігова без дозволу керівництва ЧРУП ГУНП;
-заборонити виходити з місця свого мешкання в період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку.
Копію даної постанови направити начальнику Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області для виконання.
Постанова судді може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її оголошення до Чернігівського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1