Справа № 318/1317/21
Номер провадження №3/318/669/2021
20.09.2021 року м. Кам'янка-Дніпровська
Суддя Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Васильченко В. В.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №1 Василівського РУП ГУ НП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №250242, гр. ОСОБА_1 12.06.2021 року о 08 год. 35 хв. в м. Кам'янка-Дніпровська вул. Межова, керував автомобілем ВАЗ2106 д/н НОМЕР_1 у стані наркотичного сп'яніння, що підтверджуються висновком медичного огляду на стан сп'яніння №140 від 12.06.2021 р, чим порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 проти встановлених в протоколі фактів заперечив, зазначив, що не перебував у стані наркотичного сп'яніння під час керування автомобілем.
Разом з тим, суд приходить до висновку про необхідність оцінки доказів як окремо кожного, так і у їх сукупності.
Так, частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У п. 1 Розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС та МОЗ за №1452/73 від 09.11.2015 (далі - Інструкція) вказано, що перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду на стан сп'яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
У відповідності до п. 7 та 8 Розділу ІІІ Інструкції проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
За результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.
Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду (п. 15, 16 Інструкції).
Таким чином, наявний у матеріалах справи висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складений лікарем КНП «К-Дніпровська МЛ» 12.06.2021 р. на підставі Акта медичного огляду №140 від 12.06.2021 року о об 08 год. 50 хв. відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно якого останній перебував у стані наркотичного сп'яніння. Суд розцінює висновок від 12.06.2021 року як належний та допустимий зазначений доказ того, що ОСОБА_1 , перебував у стані наркотичного сп'яніння та своїми діями вчинив інкриміноване йому правопорушення.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, а саме: - протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №250242 від 12.06.2021 року (а.с. 1) складеним інспектором СРПП Василівського РУП ст. лейтенантом поліції Прінь О.А., згідно якого гр. ОСОБА_1 .06.2021 року о 08 год. 35 хв. в м. Кам'янка-Дніпровська вул. Межова, керував автомобілем ВАЗ2106 д/н НОМЕР_1 в стані наркотичного сп'яніння, що підтверджуються висновком медичного огляду на стан сп'яніння №140 від 12.06.2021 р, чим порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП; - рапортом працівника поліції (а.с.5), з якого вбачається, що 12.06.2021 р. працюючи спільно з поліцейським Багмут М.Л. об 08-35 в м. Кам'янка-Дніпровська в. Межова було зупинено автомобіль, ВАЗ 2106 д/н НОМЕР_1 , під керуванням гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 мешкає в АДРЕСА_1 , за порушення ПДР (не користування ременями безпеки) в ході складання адміністративної постанови БАБ №986889 за ч.5 ст. 121 КУпАП у водія ОСОБА_1 було виявлено ознаки наркотичного сп'яніння (почервоніння очей, зіниці яких не реагували на зміну світла) та запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння в К-Дніпровській ЦРЛ, водій погодився. В ході огляду в лікаря було виявлено, що гр. ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння, що підтверджується висновком медичного огляду на стан сп'яніння №140 від 12.06.2021 р., на підставі чого на гр. ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол ААБ№250242 за ч.1 ст. 130 КУпАП, водій з порушеннями не згоден від підписів та пояснення в складанні відносно нього адміністративного матеріалу відмовився в присутності двох свідків, отримати копії та тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом також відмовився; - висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 12.06.2021 року (а.с.2), яким вказано, що ОСОБА_1 12.06. 2021 року перебував в стані наркотичного сп'яніння; - поясненням свідка ОСОБА_2 (а.с. 3) який підтвердив, що 12.06.2021 р. в м. Кам'янка-Дніпровська вул. Межова був зупинений представниками поліції, де в його присутності гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який мешкає в АДРЕСА_1 ,відмовився підписувати адмін. протокол ААБ №№250242 та постанову БАБ №986889; - поясненням свідка ОСОБА_3 (а.с. 4) який підтвердив, що 12.06.2021 р. в м. Кам'янка-Дніпровська був зупинений в якості свідка де в його гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає в АДРЕСА_1 , відмовився від підписання та дачі пояснення в складеному відносно нього адміністративному протоколі ААБ №№250242 за ч.1 ст. 130 КУпАП та адміністративній постанові БАБ №986889 за ч.5 ст. 121 КУпАП.
Отже, вина правопорушника підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, так як знайшли свої підтвердження факти, що ОСОБА_1 дійсно керував транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння, що підтверджено у встановленому законом порядку.
Інших доказів, які б спростовували висновки суду, матеріали справи не місять та учасниками надані не були.
Вирішуючи питання про визначення відносно гр. ОСОБА_1 адміністративного стягнення, слід зазначити, що в рішенні Європейського суду з прав людини по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, яке з урахуванням положень статей 8, 9 Конституції України, а також статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є частиною національного законодавства, вказано, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі держави. За результатами розгляду вказаної справи, Суд не встановив порушень прав заявників, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 6 Європейської Конвенції з прав людини.
Вчинення діянь, які кваліфікуються в національному законодавстві за ст. 130 КУпАП є найбільш тяжким порушенням у сфері безпеки дорожнього руху. Тяжкість обумовлена ступенем суспільної небезпеки, яка завдається вказаним діянням.
Таким чином, вирішуючи питання про визначення відносно гр. ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд, з урахуванням вимог ст. ст. 33 - 35, 38, ч.1 ст.130 КУпАП, урахувавши характер вчиненого правопорушення, особи правопорушника, пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставини, вважає, що адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керуванням всіма видами транспортних засобів, є тим стягненням, що відповідно до ст. 23 КУпАП, буде сприяти запобіганню вчинення ним нових правопорушень і розумінням на психологічному рівні, рівня тяжкості скоєного протиправного діяння.
Керуючись ст. 33, 130, 283-285 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 17 000,00 грн. з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 1 рік.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк позбавлення права керування відраховувати з моменту примусового вилучення посвідчення водія або з моменту його добровільної здачі;
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її винесення через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Васильченко