Справа 127/24105/21
Провадження 1-кс/127/10740/21
15 вересня 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до документів, що зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -
Слідчий ОСОБА_2 звернулася до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62021240040000101 від 08.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, у зв'язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що 03.01.2019 р. ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) та Обслуговуючим кооперативом “ ІНФОРМАЦІЯ_3 ” (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_3 ) було укладено договір № 14/19 на будівництво житла. Предметом даного договору стала співпраця і участь ІНФОРМАЦІЯ_4 та обслуговуючого кооперативу “ ІНФОРМАЦІЯ_3 ” (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , засновник ОСОБА_3 ) у будівництві багатоквартирного житлового будинку із вбудовано-прибудинкованими нежитловими приміщеннями на земельній ділянці площею 0,3100 га із кадастровим номером 6810100000:07:005:0055, яка розташована в АДРЕСА_4 , і яка належить на праві постійного користування ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно договору, ІНФОРМАЦІЯ_2 має пріоритетне право участі у фінансуванні будівництва даного будинку за умови передбачення та виділення фінансового ресурсу на будівництво цього об'єкту у відповідному бюджетному році за рахунок державних капітальних вкладень за бюджетною програмою КПКВ 2101190 “Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних ІНФОРМАЦІЯ_5 ”. В той же час, відповідно до наказу Міністерства Оборони України № 123 від 22.03.2019 року “Про затвердження Переліку житлових об'єктів, які передбачається фінансувати у 2019 році за рахунок коштів бюджетної програми КПВП 2101190 “Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних ІНФОРМАЦІЯ_5 ”, будівництво вищезазначеного будинку взагалі не було заплановано на 2019 рік і бюджетне фінансування на будівництво даного будинку не передбачалось.
04.03.2019 року представник ІНФОРМАЦІЯ_2 звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_6 про видачу містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва - багатоквартирного житлового будинку із вбудовано-прибудинкованими нежитловими приміщеннями в АДРЕСА_4 .
22.03.2019 року містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва було затверджено наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 № 71 та видано замовнику. Відповідно до затверджених містобудівних умов на вищезазначеній земельній ділянці дозволяється будівництво 10 - поверхового 72 - квартирного односекційного житлового будинку з загальною площею квартир у будинку 3600 м2 та із вбудовано-прибудинкованими нежитловими приміщеннями на першому поверсі будівлі (магазин продовольчих товарів) загальною площею 900 м2.
03.03.2021 багатоквартирний житловий будинок із вбудовано-прибудинкованими нежитловими приміщеннями в АДРЕСА_4 здано в експлуатацію. Таким чином працівниками ІНФОРМАЦІЯ_8 було підтверджено відповідність збудованого будинку проекту та виданим містобудівним умовам, що насправді не відповідає дійсності, оскільки відповідно до містобудівних умов дозволялось будівництво вбудовано-прибудинкових нежитлових приміщень на першому поверсі будівлі загальною площею 900 м2, а реально збудовано 4-ри поверхи вбудовано-прибудинкованих нежитлових приміщення загальною площею 2582,77 м2.
Крім того, відповідно до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», замовник будівництва зобов'язаний протягом 10 робочих днів після початку будівництва звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об'єкта будівництва, до якої додаються документи, які підтверджують вартість будівництва об'єкта. При цьому, розмір пайової участі становить для нежитлових будівель та споруд - 4 % загальної кошторисної вартості об'єкта; для житлових будинків - 2 % вартості будівництва об'єкта. Таким чином, відповідно до вищевикладеного, замовник будівництва ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) зобов'язаний був протягом 10 робочих днів після початку будівництва (дозвіл на початок будівництва видано 13.01.2020 року) укласти з ІНФОРМАЦІЯ_9 договір про участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.
Відповідно до розрахунку ІНФОРМАЦІЯ_10 , розмір коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури ІНФОРМАЦІЯ_11 в даному випадку мав складати 2 408 849 грн.
До даної схеми причетними можуть бути працівники ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
За вищевказаною адресою можуть зберігатись Акт готовності об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 до експлуатації, проектна документація, містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 , експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво багатоквартирного житлового будинку; ділова переписка між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_12 , та документи (дозволи, довідки, доручення тощо), які слугували підставою для надання сертифікату готовності об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 до експлуатації, що в подальшому може бути підтверджуючим доказом у даному кримінальному провадженні.
Вилучення оригіналів вищевказаних документів необхідне для призначення почеркознавчої та економічної експертизи.
Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
Згідно ст. 86 КПК України, доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим законом.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення має право витребувати та отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб, речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 та ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, слідчий просила слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з'явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому ОСОБА_2 - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчої групи четвертого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому, а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , а також прокурорам Вінницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 на тимчасовий доступ, виїмку оригіналів документів, що зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема: Акту готовності об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 до експлуатації, проектної документація, містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 , експертного звіту щодо розгляду проектної документації на будівництво багатоквартирного житлового будинку; ділової переписки між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ІНФОРМАЦІЯ_12 , та документів (дозволи, довідки, доручення тощо), які слугували підставою для надання сертифікату готовності об'єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_4 до експлуатації, а також підписаний договір від 03.01.2019 № 14/19 на будівництво житла, додаткові угоди, фінансову звітність, тендерні документи.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя