Справа № 761/41181/17
Провадження № 1-кп/761/943/2021
Іменем України
14 вересня 2021 року
Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
За участю прокурора ОСОБА_2 ,
Обвинуваченого ОСОБА_3 ,
При секретарі ОСОБА_4
розглянувши у відкритому, судовому засіданні матеріли кримінального провадження відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпропетровськ, громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції від 30.04.2019 року) (внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015100000000359 від 18 квітня 2015 року),-
03 липня 2018 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні № 12015100000000359 від 18 квітня 2015 року.
Ухвалою суду від 06 березня 2019 року вказане кримінальне провадження призначене до судового розгляду.
Обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності притягнення його до кримінальної відповідальності за ч. 4 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України, у кримінальному провадженні № 12015100000000359 від 18 квітня 2015 року, а кримінальне провадження з цих підстав закрити.
Прокурор не заперечив проти задоволення клопотання захисника.
Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, вивчивши клопотання та перевіривши матеріали кримінального провадження, прийшов до наступного висновку.
Так, з обвинувального акту вбачається, що ОСОБА_3 , в період з 2007 року по 2009 рік (включно), точного часу досудовим слідством не встановлено, самовільно збудував на самовільно зайнятій земельній ділянці загальною площею 0,0130 га дерев'яний будинок та господарські споруди на прилеглій до будинку території загальною площею 0,0238 га, кадастровий номер земельної ділянки 63:397:031, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 (1 квартал).
Відповідно до Листа Головного управління Держгеокадастру у Київській області, за результатами перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки по АДРЕСА_2 , встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:63:397:0031 за адресою: АДРЕСА_3 , розташований одноповерховий дерев'яний (з круглого бруса) будинок з мансардою. Ділянка розміщена . навпроти оз. Берізка, що знаходиться на о. Гідропарк у м. Києві. Крім того, на ділянці біля будинку, розміщена металева будка, невстановленого призначення. Ділянка не огороджена, має вільний доступ.
Згідно інформації Головного управління Держгеокадастру у м. Києві, на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:63:397:0031, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 документи, що посвідчують право власності (користування) земельною ділянкою, у порядку встановленому постановою КМУ від 09.09.2009 № 1021, територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у м. Києві, не реєструвались.
Станом на теперішній час відомості щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:63:397:0031 в Державному земельному кадастрі на території м. Києва, відсутні.
Враховуючи викладене, земельна ділянка використовується з порушенням вимог статей 125 та 126 Земельного кодексу України, про що складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 19.04.2017 № 10-10-0.411-254/91-17.
Відповідно до Закону України «Про оренду землі» орендодавцем земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є Київська міська рада в межах повноважень, визначених законом. Орендарі набувають право оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та іншими законами України і договором оренди землі.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передавати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно статті 79 Земельного кодексу України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин належить розпорядження землями територіальних громад.
Також, відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України розпорядження землями в межах м. Києва, якій діяв на момент будівництва даного будинку, віднесено виключно до повноважень Київської міської ради.
Згідно зі статтею 24 Закону України «Про планування та забудову територій», якій діяв на момент будівництва вказаного будинку» фізичні і юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов'язані отримати від виконавчих органів відповідних рад. Київської та севастопольської міських державних адміністрацій, у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами, дозвіл на будівництво об'єкта містобудування. Крім того, згідно інвентарної справи № 119691 виготовленої Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна зазначений будинок визначено як самочинно збудованим.
Згідно Листа Департаменту земельних ресурсів №057024-5867 від 30.03.2016, надано витяг з бази даних міського земельного кадастру, відповідно до якого земельна ділянка на о. Гідропарк ( о.к. 63:397:031) є водоохоронною зоною.
Відповідно до порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 року №486, із змінами внесеними згідно з Постановою KM №72 від 24.01.2002, у межах водоохоронних зон виділяють землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88- 91 Водного кодексу України.
Відповідно до ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.
Таким чином, ОСОБА_3 , в порушення Закону України «Про планування та забудову територій», Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 року №486, діючи умисно, з метою самовільного зайняття земельної ділянки в особистих цілях площею 0,0130 га, в період з 2007 року по 2009 рік (включно), самовільно збудував, без наявності дозвільних документів, які дають право проводити будівельні роботи дерев'яний будинок та господарські споруди на прилеглій до будинку території загальною площею 0,0238 га за адресою: м. Київ, Броварський проспект, 4, квартал 1, кадастровий номер земельної ділянки 63:397:031, яка є водоохоронною зоною, та на якій згідно законодавства України, заборонено будівництво будь-яких споруд.
Таким чином, ОСОБА_3 обвинувачується у тому, що він своїми умисними діями, які виразилися у самовільному будівництві будівель або споруд на самовільно занятій земельній ділянці, вчинене щодо земель в охоронних зонах, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 197-1 КК України.
Крім того, Розпорядженням Київського міського голови №350 від 01.09.2008 «Про призначення генерального директора КП «Плесо», ОСОБА_3 призначено на посаду генерального директора комунального підприємства «Плесо» з 01 вересня 2008 року на контрактній основі.
Рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів №204 від 03.07.1995 «Про заходи щодо охорони, утримання та експлуатації внутрішніх водойм», створено державне комунальне підприємство «Плесо», на яке покладено функції з охорони, утримання та експлуатації внутрішніх водойм м. Києва. Крім того, прийнято рішення щодо передачі в постійне землекористування територій, на яких знаходяться внутрішні водойми міста з наданням ДКП «Плесо» державного акта.
Розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) №502 від 08.04.2008 «Про вдосконалення діяльності Державного комунального підприємства «Плесо», перейменовано Державне комунальне підприємство «Плесо» у комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо».
Відповідно до Статуту комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо», затвердженого Рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів №204 від 03.07.1995, мета та предмет діяльності Підприємства: підприємство створено, як спеціалізована водогосподарська організація, з метою охорони, утримання та експлуатації внутрішніх водойм та земель водного фонду м. Києва і отримання прибутку за рахунок виробничої, підприємницької та інших видів діяльності та задоволення на цій основі громадських соціально-економічних потреб.
Основними напрямками діяльності Підприємства є: Впровадження системи заходів, спрямованих на запобігання, обмеження і ліквідацію наслідків забруднення, засмічення і виснаження внутрішніх водойм м. Києва: створення спеціалізованих служб по догляду за річками, озерами, прибережними захисними смугами, гідротехнічними спорудами, об'єктів природозахисного фонду; раціональне використання штучних водойм з прибережними захисними смугами їх благоустрій та створення належних умов для відпочинку населення міста. Зовнішній благоустрій, охорона, утримання та експлуатація внутрішніх водойм та земель водного фонду, покращення їх рекреаційної спроможності та екологічного стану;Проведення науково-виробничої і організаційно-господарської діяльності у сфері створення і розвитку туристичної, спортивно-оздоровчої, розважальної і соціально-культурної інфраструктури на землях водного фонду м. Києва; Організація і здійснення рятувально-водолазних робіт для забезпечення безпеки людей на воді в місцях масового організованого та неорганізованого відпочинку в межах міста Києва; Організація і надання медичними працівниками першої невідкладної допомоги при нещасних випадках на воді та в місцях відпочинку біля води; Організація системи екологічної безпеки в місцях організованого відпочинку на пляжах та внутрішніх водоймах м. Києва; Організація комплексу заходів (проектування, будівництво, експлуатація) по очистці стічних вод дощової каналізації; Проведення землевпорядних робіт;Надання послуг у сфері відпочинку та рекреації; Виконання функцій замовника на виконання проектних та будівельних робіт щодо громадських будівель і споруд, відповідно до законодавства; гідротехнічних споруд водогосподарського призначення; внутрішніх і зовнішніх мереж водопроводу, каналізації, електропостачання та споруд на них; благоустрою територій; захисту територій від затоплення. Надання різних видів послуг побутового обслуговування населенню, організація прокату предметів культурно-побутового призначення. Діяльність Підприємства спрямовується на: Розвиток земель рекреаційного призначення для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів; Розвиток земель, що становлять природні території та природні об'єкти в межах м. Києва; виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва в частині, що стосується розвитку і експлуатації внутрішніх водойм м. Києва. Розробка та реалізація програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Предметом діяльності Підприємства є: здійснення моніторингу стану вод внутрішніх водойм, розробка науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень у галузі використання вод та відтворення водних ресурсів; організація і проведення спеціальних заходів з пониження рівня ґрунтових вод на території міста; виконання комплексу заходів по запобіганню, обмеженню і ліквідації наслідків забруднення і виснаження внутрішніх водойм міста, забезпечення санітарної чистоти та екологічної безпеки на землях водного фонду; утримання і експлуатація очисних споруд стічних вод дощової каналізації; розгортання та утримання мережі рятувально-водолазних, рятувальних станцій і рятувальних постів на внутрішніх водоймах і міських пляжах, їх матеріально-технічне забезпечення, організація роботи рятувально-водолазної служби; забезпечення готовності рятувально-водолазної служби та технічних засобів до рятування, здійснення пошуково-рятувальних робіт на водних об'єктах, надання, при необхідності, першої невідкладної допомоги при нещасних випадках на воді та в місцях відпочинку біля води; обстеження та очищення підводної частини міських пляжів, зон відпочинку, внутрішніх водойм міста для попередження травматизму; організація і проведення рятувальних, пошукових, відновлювальних та інших спеціальних робіт в разі виникнення небезпечних екзогенних процесів, забезпечення безпеки праці під час проведення рятувальних робіт; створення спільних підприємств для організації і проведення науково-виробничої і організаційно-господарської діяльності у сфері розвитку спортивно-оздоровчої, розважальної і соціально-культурної інфраструктури на землях водного фонду за згодою власника; охорона та збереження рибного фонду; розробка, придбання, експлуатація технічних засобів охорони вод по утриманню внутрішніх водойм і прилеглих територій; організація проектування з питань благоустрою, оздоровлення та експлуатації внутрішніх водойм, прилеглих до них територій та його реалізація шляхом повного освоєння капітальних вкладень; влаштування, утримування та обслуговування об'єктів відпочинку громадян, в тому числі пляжів, штучних водойм тощо відповідно до чинного законодавства України; обладнання і експлуатація тимчасових і постійно діючих платних автостоянок, що забезпечують екологічну безпеку на землях водного фонду в установленому законодавством України порядку; обладнання та утримання спортивних і дитячих ігрових майданчиків, павільйонів тощо в установленому законодавством України порядку; паспортизація водойм м. Києва з метою висвітлення екологічної ситуації, підготовки рекомендацій, спрямованих на оздоровлення водойм та їх використання з рекреаційною метою; Підприємство здійснює окремі види діяльності на підставі ліцензій у випадках, передбачених чинним законодавством України.
Генеральний директор в межах своїх повноважень: самостійно вирішує питання діяльності Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту; несе персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань, визначених Статутом, дотримується фінансової дисципліни, ефективного використання та схоронення майна, закріпленого за Підприємством, дотримується чинного законодавства України; затверджує структуру і штатний розпис Підприємства, Положення про його структурні підрозділи та посадові інструкції працівників; розпоряджається майном та коштами Підприємства відповідно до чинного законодавства України та Статуту; погоджує з Органом управління майном фінансовий план; несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів, дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону майна, закріпленого за Підприємством; укладає господарчі угоди та контракти, в тому числі угоди про спільну діяльність спрямованих на покращення інфраструктури місць дозвілля та відпочинку, відкриває в установах банків розрахунковий та інші рахунки, перерозподіляє у встановленому порядку фінанси за окремими статтями витрат;діє від імені Підприємства, репрезентує його в інших підприємствах, установах та організаціях; видає у межах своєї компетенції накази та дає вказівки, організовує та перевіряє їх виконання. Власник або уповноважений ним орган не має права втручатися в оперативну і господарську діяльність Підприємства. Генеральний директор у межах, встановлених чинним законодавством України та статутом підприємства: укладає трудові договори з працівниками Підприємства відповідно до чинного законодавства України;дозволяє, у випадку доцільності, суміщення посад працівників Підприємства у порядку, визначеному чинним законодавством України ;вживає заходів щодо створення в кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці, відповідно до вимог нормативних актів, забезпечення дотримання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці. Відповідно до делегованих Органом управління майном повноважень генеральний директор: забезпечує проведення колективних переговорів і укладання колективних договорів, підведення підсумків їх виконання у порядку, передбаченому Законом України "Про колективні договори і угоди". Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Підприємства, приймаються генеральним директором за участю трудового колективу та уповноважених ним органів. Функції заступників генерального директора виконують директори підприємства, які відповідають за конкретні напрямки роботи. Кількість директорів та їх функціональні обов'язки визначає генеральний директор. Заступники генерального директора Підприємства, керівники та спеціалісти структурних підрозділів, інші працівники призначаються на посаду і звільняються з посади генеральним директором Підприємства.
Так, відповідно до Листа Головного управління Держгеокадастру у Київській області, за результатами перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки по проспекту Броварському, 4 у м. Києві, встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:63:397:0031 за адресою: просп. Броварський, 4 (1 квартал) у м. Києві, розташований одноповерховий дерев'яний (з круглого бруса) будинок з мансардою. Ділянка розміщена навпроти оз. Берізка, що знаходиться на о. Гідропарк у м. Києві. Крім того, на ділянці біля будинку, розміщена металева будка, невстановленого призначення. Ділянка не огороджена, має вільний доступ.
Згідно інформації Головного управління Держгеокадастру у м. Києві, на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:63:397:0031, яка знаходиться за адресою: просп. Броварський, 4 (1 квартал) в м. Києві документи, що посвідчують право власності (користування) земельною ділянкою, у порядку встановленому постановою КМУ від 09.09.2009 № 1021, територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у м. Києві, не реєструвались.
Станом на теперішній час відомості щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:63:397:0031 в Державному земельному кадастрі на території м. Києва, відсутні.
Враховуючи викладене, земельна ділянка використовується з порушенням вимог статей 125 та 126 Земельного кодексу України, про що складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 19.04.2017 № 10-10-0.411-254/91-17.
Відповідно до Закону України «Про оренду землі» орендодавцем земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є Київська міська рада в межах повноважень, визначених законом. Орендарі набувають право оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та іншими законами України і договором оренди землі.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передавати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно статті 79 Земельного кодексу України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин належить розпорядження землями територіальних громад.
Крім того, відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України розпорядження землями в межах м. Києва, якій діяв на момент укладання договору оренди земельної ділянки від 01.06.2009, віднесено виключно до повноважень Київської міської ради. Окрім цього, згідно із статтею 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди набирає чинності після його державної реєстрації.
Враховуючи викладене, договір оренди від 01.06.2009 між КП «Плесо» та гр. ОСОБА_5 укладений з порушеннями вимог ст. 12 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України та ст. 18 Закону України «Про оренду землі».
Зокрема, на вищевказаному договорі оренди відсутня відмітка про державну реєстрацію, тобто він не набув чинності.
Крім того, відповідно до Листа Департаменту земельних ресурсів №057024-5867 від 30.03.2016, надано витяг з бази даних міського земельного кадастру, відповідно до якого земельна ділянка на о. Гідропарк ( о.к. 63:397:031) є водоохоронною зоною.
Відповідно до порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 року №486, із змінами внесеними згідно з Постановою KM №72 від 24.01.2002, у межах водоохоронних зон виділяють землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88- 91 Водного кодексу України.
Відповідно до ст. 89 Водного кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.
Так, відповідно до Висновку експерта №122/05/2017 за результатами проведення судово-економічної експертизи по кримінальному провадженню №42015100000000359 від 30.05.2017, в межах наявних матеріалів, висновки Довідки №1682 від 25.05.2017 Комунального підприємства ВК КМР по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо», щодо нанесення збитків територіальній громаді м. Києва внаслідок несплати орендної плати за земельну ділянку, що незаконно зайнята та використовується Грабовець II. по договору оренди №б/н від 01.06.2009р., необґрунтовано підписаним директором КП «Плесо» ОСОБА_3 (з порушенням Статуту та Закону України «Про оренду землі» та Земельного кодексу), при врахуванні нормативної грошової оцінки ділянки 0,25 га. ( лист Департаменту земельних ресурсів ВК КМР №05707-8346 від 05.05.2016р. без індексації (Див. Додаток №1 до експертизи): - в сумі 236 701,09 грн. є документально обґрунтованими; - в сумі 41 700, 44 грн. є документально не обґрунтованими.
Таким чином, ОСОБА_3 , в невстановленому місці, в невстановлений час, перебуваючи на посаді генерального директора комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради «Плесо»,що за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 7, відповідно до Розпорядженням Київського міського голови №350 від 01.09.2008, в порушення вимог Статуту КП «Плесо» в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 8 квітня 2008 року №502, Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 року №486, Закону України «Про оренду Землі», діючи умисно, в особистих інтересах, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, не бажаючи рахуватися з покладеними на нього законом та статутом обов'язки, діючи всупереч їм, не звертаючи уваги на службові інтереси, 01 червня 2009 року, укладає від імені КП «Плесо», як генеральний директор, зі своєю донькою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Договір оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 0,25 га, кадастровий номер земельної ділянки 63:397:031, яка є водоохоронною зоною, та на якій згідно законодавства України, заборонено будівництво будь-яких споруд, в строкове, платне володіння і користування, громадської та житлової забудови, де самовільно збудований на земельній ділянці площею 0,0130 га дерев'яний будинок (враховуючи балкон та вхідну площадку), та господарські споруди на прилеглій до будинку території загальною площею 0,0238 га. У зв'язку з чим завдав державі шкоди в сумі 236 701,09 гривень.
Так, через протиправні дії генерального директора комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради «Плесо» ОСОБА_3 завдано державі збитки у сумі у 236 701,09 грн., що у двісті п'ятдесят і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.
Таким чином, ОСОБА_3 обвинувачується у тому, що своїми умисними діями, які виразилися у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, він вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції від 30.04.2009).
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до п. 2, 4 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
3) п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;
4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 12 КПК України, нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п'яти років.
Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.
Санкція ч. 4 ст. 197-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від одного до трьох років.
Санкція ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції від 30.04.2009), передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Зі змісту пред'явленого ОСОБА_3 обвинувачення вбачається, що кримінальні правопорушення, у вчиненні яких обвинувачується останній, відносяться до нетяжкого і тяжкого злочину.
У відповідності до обвинувального акту ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, датою вчинення яких зазначено 2009 рік.
Таким чином, оскільки з часу вчинення кримінальних правопорушень ОСОБА_3 , а саме з 2009 року - минуло понад десять років, в судовому засіданні не було встановлено правових перешкод щодо задоволення клопотання обвинуваченого з приводу його звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції від 30.04.2019 року), суд вважає, що таке клопотання підлягає задоволенню, а обвинувачений ОСОБА_3 - звільненню від кримінальної відповідальності на підставі п.п. 3, 4 ч. 1 ст.49 КК України.
Керуючись ст.ст. 12, 44, 49 КК України, ст.ст. 284-288, 369-372 КПК України, суд, -
Звільнити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 197-1, від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності.
Звільнити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції від 30.04.2019 року), від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ч. 4 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції від 30.04.2019 року), відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015100000000359 від 18 квітня 2015 року - закрити.
Цивільний позов, заявлений прокурором до ОСОБА_3 залишити без розгляду.
Скасувати арешт, який накладений в межах кримінального провадження № 12015100000000359 від 18 квітня 2015 року.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення через Шевченківський районний суд м. Києва.
Ухвала набирає законної сили на наступний день після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку не подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1