Постанова від 17.09.2021 по справі 760/17786/21

Справа № 760/17786/21

Провадження № 3/760/7611/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «482», РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

У провадження судді надійшло два протоколи з Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП: 760/17786/21 (3-7611/21); 760/17789/21 (3-7612/21).

Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 17.09.2021 р. вказані протоколи були об'єднані в одне провадження на підставі ст. 36 КУпАП.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №16554/Ж12/26-15-04-07-23 слідує, що ОСОБА_1 , директор ТОВ «482» вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а саме : «ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: п.200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, відповідно до додатку 2 податкової декларації з ПДВ за лютий 2021 року зазначено суму від'ємного значення за період 02.2021 в розмірі 167 917 грн., а в таблиці 2 додатку 3 до податкової декларації з ПДВ за березень 2021 року зазначено період 01.2021 в розмірі 24 780, 16 грн. На порушення п. 200.4 ст. 200 Кодексу, ТОВ «482» відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування в розмірі 24 780 грн., яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за березень 2021 року».

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №16553/Ж12/26-15-04-07-23 слідує, що ОСОБА_1 , директор ТОВ «482» вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а саме : «ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме : п.200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, відповідно до додатку 2 податкової декларації з ПДВ за березень 2021 року зазначено суму від'ємного значення за період 03.2021 в розмірі 334 135 грн., а в таблиці 2 додатку 3 до податкової декларації з ПДВ за квітень 2021 року зазначено період 02.2021 в розмірі 49 999, 46 грн. На порушення п. 200.4 ст. 200 Кодексу ТОВ «482» відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування в розмірі 50 000 грн. яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за квітень 2021 року».

Дата вчинення правопорушень: 19.04.2021 р. та 19.05.2021 р. відповідно.

У судові засідання, призначені на 16.08.2021 р., 17.09.2021 р., особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 не прибув, про час, дату та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлений належним чином.

Згідно рішення ЄСПЛ у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 року, в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.

Крім того, в своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до положень статті 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Судом встановлені наступні обставини, та суд прийшов до слідуючих висновків.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №16554/Ж12/26-15-04-07-23 слідує, що ОСОБА_1 , директор ТОВ «482» допустив ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: п.200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, відповідно до додатку 2 податкової декларації з ПДВ за лютий 2021 року зазначено суму від'ємного значення за період 02.2021 в розмірі 167 917 грн., а в таблиці 2 додатку 3 до податкової декларації з ПДВ за березень 2021 року зазначено період 01.2021 в розмірі 24 780, 16 грн. На порушення п. 200.4 ст. 200 Кодексу, ТОВ «482» відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування в розмірі 24 780 грн., яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за березень 2021 року.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №16553/Ж12/26-15-04-07-23 слідує, що ОСОБА_1 , директор ТОВ «482» допустив ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме : п.200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, відповідно до додатку 2 податкової декларації з ПДВ за березень 2021 року зазначено суму від'ємного значення за період 03.2021 в розмірі 334 135 грн., а в таблиці 2 додатку 3 до податкової декларації з ПДВ за квітень 2021 року зазначено період 02.2021 в розмірі 49 999, 46 грн. На порушення п. 200.4 ст. 200 Кодексу ТОВ «482» відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування в розмірі 50 000 грн. яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за квітень 2021 року.

Відповідно до відомостей, зазначених у Акті про результати камеральної перевірки ТОВ «482» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за березень від 14.05.2021 р. за № 39027/Ж5/ 26-15-04-07-19/41149919 слідує, що перевіркою встановлено порушення п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого платнику відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування податку на додану вартість в розмірі 24 780 грн., яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за березень 2021 року.

Відповідно до відомостей, зазначених у Акті про результати камеральної перевірки ТОВ «482» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за квітень 2021 року від 14.06.2021 р. за № 46536/Ж5/ 26-15-04-07-19/41149919 слідує, що перевіркою встановлено порушення п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого платнику відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування податку на додану вартість в розмірі 50 000 грн., яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за квітень 2021 року.

Частина 1 статті 163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Відповідно до п.44.1 ст.44 ПК для цілей оподаткування платники зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

У п.75.1 ст.75 ПК передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та в порядку, встановлених цим кодексом, а фактичні - цим кодексом та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з п.86.1 ст.86 ПК результати перевірок (крім камеральних та електронних) оформлюються у вигляді акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Зазначені правовідносини стосовно проведення податкових перевірок та оформлення їх результатів регламентовані також Порядком оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженим наказом Міністерства фінансів від 20.08.2015 №727, а також Методичними рекомендаціями щодо оформлення матеріалів документальних перевірок, затвердженими наказом ДФС від 1.06.2017 №396.

Згідно з порядком та методичними рекомендаціями акт документальної перевірки - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки, відображає її результати та є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. В акті перевірки зазначається детальна інформація щодо виявлених перевіркою порушень податкового, валютного та іншого законодавства.

Одним із невід'ємних прав платника податків відповідно до пп.17.1.6 п.17.1 ст.17 ПК є право на подання до контролюючого органу письмових заперечень до акта перевірки в порядку, установленому цим кодексом.

У п.86.7 ст.86 ПК передбачено, що в разі незгоди платника податків або його представників з висновками чи фактами й даними, викладеними в акті перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному п.44.7 ст.44 цього кодексу, до контролюючого органу, який проводить перевірку.

Отже, акт податкової перевірки є службовим документом, в якому зафіксовані виявлені при проведенні тієї або іншої податкової перевірки порушення, він є носієм доказової інформації про виявлені порушення та його зміст може бути оспорено шляхом подання до контролюючого органу за основним місцем обліку заперечень. Зазначені висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 19.06.2020 по справі № 140/388/19.

Водночас платник податку за обставинами справи заперечень на акти не подавав. А саме, на час розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходили жодні докази, які б підтверджували факт незгоди із висновками, викладеними податковим органом в Актах камеральної перевірки від 14.05.2021 р., 14.06.2021 р., так само не надана будь-яка інформація щодо оскарження з боку ТОВ «482» в адміністративному порядку висновків податкового органу.

Таким чином, враховуючи вищевказані докази, які були досліджені судом у їх сукупності та взаємозв'язку, суд доходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколах про адміністративне правопорушення, суду не надано.

Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №16554/Ж12/26-15-04-07-23 слідує, що ОСОБА_1 вбачається, що дата вчинення правопорушення - 19.04.2021 р.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №16553/Ж12/26-15-04-07-23 слідує, що ОСОБА_1 вбачається, що дата вчинення правопорушення - 19.05.2021 р.

Враховуючи вищевикладене, на момент розгляду справи в суді, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчився.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 33, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 163-1 ч. 1, 251 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «482», - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «482» від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, - закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: К. С. Застрожнікова