Справа № 758/9858/21
3/758/5887/21 Категорія 305
30 липня 2021 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Петрова Д.В., при секретарі судового засідання Бурдун М.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 201 Подільського районного суду міста Києва адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст. 173, 185 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 678011 від 19.06.2021, 19.06.2021 о 17:55 год. ОСОБА_1 в місті Києві, вул. Набережно-Хрещатицька, 31, вчинив дрібне хуліганство, а саме виражався нецензурною лайкою, чим порушував громадський порядок та спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 особою, яка уповноважена на складання протоколу про адміністративне правопорушення, кваліфіковано за ст. 173 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 678010 від 19.06.2021, 19.06.2021 о 17:55 год. ОСОБА_1 в місті Києві, вул. Набережно-Хрещатицька, 31, перебуваючи в п'яному вигляді в громадському місці здійснив злісну непокору працівникам поліції, а саме не припинив правопорушення та голосно висловлювався нецензурною лайкою.
Дії ОСОБА_1 особою, яка уповноважена на складання протоколу про адміністративне правопорушення, кваліфіковано за ст. 185 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав своєї винуватості, просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, оскільки у його діях відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП, оскільки відомості зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення не відповідають дійсності.
Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд відповідно до положень ст. 1 КУпАП здійснює охорону прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
В якості доказів цих правопорушень до суду надійшли протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 678011 від 19.06.2021, протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 678010 від 19.06.2021, протокол про адміністративне затримання серії АЗ № 112315 від 19.06.2021 та рапорти співробітників поліції.
Крім даних протоколів про адміністративні правопорушення та рапортів співробітників поліції, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.173, 185 КУпАП нічим не підтверджена, інших доказів його вини, передбачених ст.251 КУпАП, суду не надано.
Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь. Тож, на думку суду, матеріали адміністративної справи не містять доказів, з точки зору їх допустимості, достовірності та достатності, які б підтверджували скоєння ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ст.ст.173, 185 КУпАП, з підстав викладених в протоколах про адміністративні правопорушення, якими особі висувається певне обвинувачення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, беручи до уваги відсутність доказів в матеріалах адміністративної справи з точки зору їх допустимості, достовірності та достатності, які б підтверджували скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.173, 185 КУпАП, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, що є підставою закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Оскільки стягнення судового збору передбачено законом лише при накладенні адміністративного стягнення, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст. 1, 7, 8, 9, 23, 26, 33-35, 173, 185, 247, 268, 278, 280-287, 307, 308 КУпАП, суд
Провадження в справі на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 678011 від 19.06.2021 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП - закрити відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Провадження в справі на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 678010 від 19.06.2021 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП - закрити відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Подільський районний суд міста Києва.
Суддя Д.В. Петров