Справа № 558/538/21
номер провадження 3/558/257/21
20 вересня 2021 року смт. Демидівка
Суддя Демидівського районного суду Рівненської області Феха Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (паспорт НОМЕР_2 вид. 26.12.2003 року Демидівським РВ УМВС України в Рівненській області), уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з повною вищою освітою, вчителя Боремельського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-колегіум», депутата Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області, одруженого, на утриманні має одну неповнолітню дитину, відомостей про притягнення до адміністративної відповідальності немає,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області (адреса: вул. Першотравнева, буд. 64, с. Боремель, Дубенський район, Рівненська область) та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом на який поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язкового подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, передбаченого ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», порушив встановлені таким Законом вимоги фінансового контролю щодо своєчасного подання (до 00 години 00 хвилин 1 квітня 2021 року) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування за 2020 рік, шляхом заповнення декларації на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції (далі по тексту - НАЗК) за встановленою формою, а саме: несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік 17 квітня 2021 року о 12:41 годині.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що дійсно він, будучи депутатом сільської ради, не подав до 1 квітня 2021 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік. Оскільки, як кандидат у депутати подавав декларацію за 2019 рік восени 2020 року, то був переконаний, що наступну декларацію необхідно подавати восени на наступний рік. З вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», щодо необхідності подання щорічної декларації ознайомлений не був. Крім цього, у період з 12 березня 2021 року по 26 березня 2021 року хворів на COVID-19 та у нього був постковідний синдром. Коли отримав повідомлення про те, що ним не подано електронну декларацію, то взявши довідку про доходи, відразу подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор Тищенко В.О. вважав, що ОСОБА_1 , як депутат Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області 8-го скликання, несвоєчасно подав декларацію; поважних причин, що перешкоджали б поданню декларації не було, оскільки він перебував на лікуванні лише у період з 12 по 26 березня 2021 року, а тому мав можливість своєчасно подати декларацію у період до 1 квітня 2021 року.
В судовому засіданні встановлено, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які відбулися 25 жовтня 2020 року ОСОБА_1 обрано депутатом Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області 8-го скликання (а.с. 25-26, 27).
Відповідно до «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , будучи депутатом Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування у строк до 1 квітня 2021 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua» встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2020 рік 17 квітня 2021 року о 12:41 годині.
Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідженими доказами по справі встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області, несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування.
З'ясувавши обставини справи, встановлено, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується особистим його поясненням, протоколом про адміністративне правопорушення № 358, повідомленням Боремельської сільської ради Дубенського району Рівненської області (а.п. 29) та матеріалами справи.
При призначенні адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення враховуються характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, його сімейний та майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність - щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
З вказаних підстав, суддя приходить до висновку про призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах передбачених санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено стягнення, сплачується збір встановлений законом.
Обставин, що давали б підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 283, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850,00 (Вісімсот п'ятдесят) гривень, що підлягає зарахуванню на р/р UA628999980313010106000017449, код класифікації доходів бюджету 21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 38012494, отримувач: ГУК у Рівн.обл/отг Демидівка/21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (Чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок, що підлягає зарахуванню на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником через Демидівський районний суд Рівненської області до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя Т.С. Феха.