Ухвала від 17.09.2021 по справі 497/1130/2021

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17.09.2021

Справа № 497/1130/2021

Провадження № 3/497/451/2021

ПОСТАНОВА

про витребування доказів

17.09.2021 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, вивчивши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли до суду 10.06.2021 року відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с.Нові Трояни Болградського району, перебуває на відпустці по догляду за дитиною до трьох років, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 17.06.2005 року виданий Болградським РВ УМВС України в Одеській області,

- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.1, ст172-6 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадження судді Болградського районного суду Кравцової Алли Валентинівни, надійшли адміністративні матеріали з протоколами №645/2021 від 23.06.2021р. та №646/2021 від 23.06.2021р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.1, ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Постановою суду від 13.07.2021р. справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1ст.172-6 КУпАП (справа №497/1131/2021, провадження 3/497/452/2021) та ч.1ст.172-6 КУпАП (справа №497/1130/21, провадження 3/497/451/2021) - об'єднані в одне провадження, спільній об'єднаній справі присвоєно №497/1130/21, провадження 3/497/451/2021, розгляд об'єднаної справи було призначено на 13.06 та 17.09.2021 року, у судове засідання особа, щодо якої розглядаються вищевказані матеріали про адміністративне правопорушення, - до суду не з'явилася.

15.09.2021 року від ОСОБА_1 надійшло клопотання про відкладення розгляду адміністративної справи на іншу дату у зв'язку з її перебуванням на денному стаціонарному лікуванні в амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Великий Дальник Усатівського центру первинної медико-санітарної допомоги, до клопотання додано ксерокопію довідки, яка містить наступну інформацію: дата її видачі - відсутня, видана - КНП Усатівської сільської ради УЦПМСД Попрязі Т.В. про те, що ОСОБА_1 з 14.09.2021р. проходить лікування на денному стаціонарному лікуванні в амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Великий Дальник Усатівського центру первинної медико-санітарної допомоги, діагноз: «Хронічний пієлонефріт, ст.загостр., вторічн….»; відомостей про реєстрацію цієї довідки (вих.№) - вона не містить.

Матеріали справи містять також заяви ОСОБА_1 до суду від 08.07.2021р. про зупинення провадження у даній справі до її одужання.

17.09.2021 року від прокурора Болградської окружної прокуратури Булгара В.П. надійшло клопотання про витребування доказів не підтвердження перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на денному стаціонарному лікуванні у вищезазначеній амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Великий Дальник Усатівського центру первинної медико - санітарної допомоги з 14.09.2021р., - вважаючи, що ця інформація може мати суттєве значення та вплине на правильність та об'єктивність остаточного судового рішення.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (у т.ч. - органи Національної поліції).

Ст.9 КУпАП регламентовано, що Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 250 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає що прокурор, заступник прокурора, здійснюють нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні у справах про адміністративне правопорушення. У частині другої статті 250 КУпАП зазначено, що участь прокурора у розгляді судом проваджень про адміністративні правопорушення, передбачені статями 1724 - 1729 КУпАП, - є обов'язковою.

Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами. Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

З прийняттям 13 квітня 2012 року Верховною Радою України нового Кримінального процесуального кодексу України (далі - Кодекс), побудованого на основі конституційних принципів змагальності та рівності сторін, зазнала змін функція органів прокуратури щодо нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування.

Указані зміни знайшли своє втілення у пункті 2 частини 1 статті 131-1 Конституції України (доповненої Законом № 1401-VIII від 02.06.2016), яка поклала на органи прокуратури організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.

Відповідно до вимог частини 2 статті 36 Кодексу прокурор реалізує цю функцію у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, тобто саме прокурор є відповідальним за організацію процесу досудового розслідування, визначення напрямів розслідування, координацію процесуальних дій, сприяння створенню умов для нормального функціонування слідчих, забезпечення додержання у процесі розслідування вимог законів України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що, з метою перевірки інформації щодо достовірності вищевказаної довідки без номеру реєстрації та дати видачі, клопотання прокурора підлягає задоволенню, оскільки ці відомості можуть мати значення для правильного розгляду даної справи.

Крім того, підлягає задоволенню й клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі - до отримання витребуваних доказів, оскільки це передбачено ч.4ст.277 КУпАП, згідно якої «Строк розгляду адміністративних справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, зупиняється судом в разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про таке правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з'явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці, тощо)».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245,251 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора про витребування доказів - задовольнити.

Зобов'язати керівника КНП Усатівської сільської ради УЦПСМД Усатівського центру первинної медико-санітарної допомоги (67663, Одеська обл., Біляївський р-н, село Усатове, вул.Больнична, будинок 19, ЕДРПОУ 38617509) надати суду у строк до 10.10.2021року включно докази: відомості (інформацію за наявності) перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на денному стаціонарному лікуванні в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Великий Дальник Усатівського центру первинної медико-санітарної допомоги станом з 14.09.2021р. і до теперішнього часу.

Роз'яснити, що будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, зобов'язана надати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості надати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості надати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд з зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання судового рішення про витребування доказів. В разі неповідомлення суду про неможливість надати докази, витребувані судом, а також за ненадання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у даній справі про адміністративні правопорушення №497/1130/21, провадження 3/497/451/2021.

Зупинити провадження у даній справі про адміністративні правопорушення №497/1130/21, провадження 3/497/451/2021 - до отримання судом відомостей щодо тривалості лікування ОСОБА_1 .

Постанова оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню в частині надання суду доказів.

Суддя А.В. Кравцова