про повернення судового збору
20 вересня 2021 року
м. Київ
справа №160/5278/20
провадження №К/9901/25493/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Єзерова А.А.,
суддів: Берназюка Я.О., Желєзного І.В.,
розглянувши клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 25.06.2021 у справі № 160/5278/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
Верховний Суд ухвалою від 22.07.2021 відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 25.06.2021 у справі № 160/5278/20.
До суду касаційної інстанції надійшло клопотання скаржника про повернення судового збору в розмірі 2 270,00 грн., який, як зазначається в поданому клопотанні, був сплачений відповідно до платіжного доручення від 06.07.2021 № 3107.
За приписами частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Водночас пунктом 3 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Згідно з інформацією, яка міститься у платіжному дорученні від 06.07.2021 № 3107, за подання касаційної скарги у справі № 160/5278/20 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області сплатило судовий збір у розмірі 2 270,00 грн.
З огляду на те, що ухвалою Верховного Суду від 22.07.2021 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на підставі пункту 1 частини першої статті 333 КАС України, сплачена сума судового збору має бути повернута заявникові.
Керуючись положеннями статті 132 КАС України та приписами статті 7 Закону України «Про судовий збір», Верховний Суд
1. Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ: 21910427; адреса: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок, сплачений згідно з платіжним дорученням від 06.07.2021 № 3107.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена.
Суддя-доповідач А.А. Єзеров
Суддя Я.О. Берназюк
Суддя І.В. Желєзний