15 вересня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/8971/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
09 серпня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області), у якій просить: визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 22.04.2009 по 31.10.2011, починаючи з 22.04.2009 по день фактичної виплати нарахованої частини пенсії, тобто по 18.06.2021; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити розрахунок, нарахувати ОСОБА_1 компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії, нарахованої на підставі постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 у справі №2-а-5570/09 за період з 22.04.2009 по 31.10.2011 року, починаючи з 22.04.2009 по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії, тобто по 18.06.2021, та виплатити нараховану компенсацію за рахунок коштів Пенсійного фонду України відповідно статті 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він має право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з несвоєчасною виплатою пенсії на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, оскільки тривале не нарахування пенсії за минулі періоди сталося з вини відповідача.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.
01 вересня 2021 року до суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву /а.с. 23-25/, у якому представник ГУ ПФУ в Полтавській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що на виконання постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 справа №2-а-5570/09 Управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.50, ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та нараховано доплату в розмірі 99918,39 грн. за період з 22.04.2009 по 31.10.2011, яка була виплачена у червні 2021 року. Вказує, що в рішенні суду відсутні зобов'язання щодо нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втраті частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати". Вважає, що цим Законом та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 не передбачено нарахування компенсації втрати частини доходів на суми, що виплачуються за минулий час за рішенням суду. Зазначає, що Управління не є безпосереднім розпорядником коштів на виплати особам, постраждалим від катастрофи на ЧАЕС, отже і не може відповідати за їх несвоєчасну сплату розпорядником цих коштів.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 у справі №2-а-5570/09 позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Октябрському районі в м. Полтаві про зобов'язання здійснити перерахунок та виплатити пенсію по інвалідності, що настала в результаті каліцтва внаслідок Чорнобильської катастрофи задоволено частково. Визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м.Полтави у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 з 22.04.2009 року в розмірах передбачених ст. 50, ч.4 ст. 54,ст.67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» . Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м.Полтави здійснити перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 по третій групі інвалідності в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, з 22.04.2009 року відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та з врахуванням приписів ст. 67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести виплату нарахованих сум. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м. Полтави здійснити перерахунок додаткової пенсії ОСОБА_1 як інваліду третьої групи у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, з 22.04.2009 року відповідно до ст. 50 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з врахуванням приписів ст. 67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” , ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести виплату нарахованих сум. Судові витрати віднесено на рахунок держави /а.с. 11-16/.
Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 07.10.2011 у справі №22а-24124/2011 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м. Полтави відхилено. Постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 залишено без змін /а.с. 53-54/.
18.06.2021 на рахунок позивача, відкритий у банку, надійшла недоплачена сума пенсії в розмірі 99918,39 грн., що підтверджується банківською випискою по картковому рахунку ОСОБА_1 /а.с. 5/.
ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області із заявою від 22.06.2021, у якій просив провести розрахунок нарахування компенсації втрати частини доходу у зв'язку з порушенням строків виплати частини пенсії згідно судового рішення за період з 22.04.2009 по 31.10.2011, починаючи з 22.04.2009 по день фактичної виплати тобто по 18.06.2021, та виплатити нараховану компенсацію відповідно до статті 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" за рахунок коштів Пенсійного фонду України /а.с. 6/.
Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 19.07.2021 №6909-6106/Н-02/8-1600/21 позивача повідомлено, що на виконання постанови Октябрського районного суду м.Полтави від 15.07.2010 у справі №2-а-5570/09 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 50, ст. 54, ст. 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 22.04.2009 та нараховано доплату в розмірі 99918,39 грн. Зазначено, що в рішенні суду відсутні зобов'язання щодо нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати, також даним Законом та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 не передбачено нарахування компенсації втрати частини доходів на суми, що виплачуються за минулий час за рішенням суду. Враховуючи викладене, відповідач вважає, що правові підстави для нарахування компенсаційних виплат відсутні /а.с. 7/.
Не погодившись з відмовою відповідача у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 22.04.2009 по 31.10.2011, починаючи з 22.04.2009 по день фактичної виплати нарахованої частини пенсії, тобто по 18.06.2021, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.
Частиною 2 статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, урегульовані Законом України від 19.10.2000 №2050-ІІІ "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (надалі - Закон №2050-ІІІ) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 (надалі - Порядок №159).
Згідно зі статтями 1, 2 Закону №2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
Статтями 3 та 4 Закону №2050-ІІІ встановлено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться). Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Відповідно до приписів статті 6 Закону №2050-ІІІ компенсацію виплачують за рахунок:
- власних коштів - підприємства, установи і організації, які не фінансуються і не дотуються з бюджету, а також об'єднання громадян;
- коштів відповідного бюджету - підприємства, установи і організації, що фінансуються чи дотуються з бюджету;
- коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
Пунктом 2 Порядку №159 визначено, що компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати (далі - компенсація) проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.
Відповідно до пункту 3 Порядку №159 компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру:
пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат);
соціальні виплати (допомога сім'ям з дітьми, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, матеріальна допомога по безробіттю, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомога дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності, тощо);
стипендії;
заробітна плата (грошове забезпечення).
Із наведеного слідує, що дія зазначених нормативних актів поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру, у тому числі, пенсії.
Основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 2 Закону №2050-ІІІ та Порядком №159 компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у цій справі пенсійним органом) добровільно чи на виконання судового рішення.
Аналогічні висновки щодо застосування норм права викладені Верховним Судом України у постановах від 18.11.2014 у справі №21-518а14, від 11.07.2017 у справі №21-2003а16, Верховним Судом у постановах від 06.02.2018 у справі №681/423/15-а, від 20.02.2018 у справі №522/5664/17, від 21.06.2018 у справі №523/1124/17, від 03.07.2018 у справі №521/940/17, від 05.10.2018 у справі №127/829/17, від 12.02.2019 у справі №814/1428/18.
Як встановлено судом, постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 у справі №2-а-5570/09 позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Октябрському районі в м. Полтаві про зобов'язання здійснити перерахунок та виплатити пенсію по інвалідності, що настала в результаті каліцтва внаслідок Чорнобильської катастрофи задоволено частково. Визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м.Полтави у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 з 22.04.2009 року в розмірах передбачених ст. 50, ч.4 ст. 54,ст.67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» . Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м.Полтави здійснити перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 по третій групі інвалідності в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, з 22.04.2009 року відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та з врахуванням приписів ст. 67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести виплату нарахованих сум. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м. Полтави здійснити перерахунок додаткової пенсії ОСОБА_1 як інваліду третьої групи у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, з 22.04.2009 року відповідно до ст. 50 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з врахуванням приписів ст. 67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” , ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести виплату нарахованих сум. Судові витрати віднесено на рахунок держави /а.с. 11-16/.
Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 07.10.2011 у справі №22а-24124/2011 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м. Полтави відхилено. Постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 залишено без змін /а.с. 53-54/.
18.06.2021 на рахунок позивача, відкритий у банку, надійшла недоплачена сума пенсії в розмірі 99918,39 грн., що підтверджується банківською випискою по картковому рахунку ОСОБА_1 /а.с. 5/.
З урахуванням наведених вище норм, беручи до уваги те, що суму пенсії, нарахованої на виконання судового рішення ОСОБА_1 вчасно не виплачено, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на одержання компенсації за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії.
Суд також враховує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" від 16.12.2015 №1055 та додатку №1 до вказаної постанови у зв'язку із реорганізацією шляхом злиття Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві, Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві, Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві та Управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі створено Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області, яке стало правонаступником всіх прав та обов'язків управлінь, що припинилися.
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості про юридичну особу-правонаступника Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві - Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40383769).
Постановою Кабінету Міністрів України №628 від 22.08.2018 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком.
Згідно додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України реорганізується шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області припинено 30.08.2019 в результаті реорганізації, номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи 15881120004015291.
Отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області є правонаступником Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, яке, у свою чергу, було правонаступником Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Однак, відповідачем у порушення вимог статті 19 Конституції України, Закону України від 19.10.2000 №2050-ІІІ "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та приписів Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159, протиправно відмовлено у нарахуванні та виплаті позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії, нарахованої на підставі постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15.07.2010 у справі №2-а-5570/09, за період з 22.04.2009 по 31.10.2011, починаючи з 22.04.2009 по день фактичної виплати пенсії, тобто по 18.06.2021.
Згідно з положеннями статті 9 Конституції України та статтями 17, частиною п'ятою статті 19 Закону України від 23.02.2006 №3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.
У рішенні від 31.07.2003 у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Причому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Салах Шейх проти Нідерландів", ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними. При вирішенні справи "Каіч та інші проти Хорватії" (рішення від 17.07.2008) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту, але без його практичного застосування. Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.
Отже, зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені вище норми законодавства, якими урегульовано спірні правовідносини, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії, нарахованої на підставі постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15 липня 2010 року у справі №2-а-5570/09 за період з 22 квітня 2009 року по 31 жовтня 2011 року, починаючи з 22 квітня 2009 року по день фактичної виплати пенсії, тобто по 18 червня 2021 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити розрахунок та нарахувати ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії, нарахованої на підставі постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15 липня 2010 року у справі №2-а-5570/09 за період з 22 квітня 2009 року по 31 жовтня 2011 року, починаючи з 22 квітня 2009 року по день фактичної виплати пенсії, тобто по 18 червня 2021 року, та виплатити нараховану компенсацію за рахунок коштів Пенсійного фонду України відповідно до статті 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 229, 243-245, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії, нарахованої на підставі постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15 липня 2010 року у справі №2-а-5570/09 за період з 22 квітня 2009 року по 31 жовтня 2011 року, починаючи з 22 квітня 2009 року по день фактичної виплати пенсії, тобто по 18 червня 2021 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити розрахунок та нарахувати ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії, нарахованої на підставі постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 15 липня 2010 року у справі №2-а-5570/09 за період з 22 квітня 2009 року по 31 жовтня 2011 року, починаючи з 22 квітня 2009 року по день фактичної виплати пенсії, тобто по 18 червня 2021 року, та виплатити нараховану компенсацію за рахунок коштів Пенсійного фонду України відповідно до статті 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя С.С. Сич