ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" вересня 2021 р. справа № 300/3408/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в загальній сумі 127 598,44 гривень, -
Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - позивач, ГУ ДПС в Івано-Франківській області, орган стягнення, контролюючий орган) звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі по тексту також - відповідач, ОСОБА_1 , платник податків) про стягнення податкового боргу в загальній сумі 127 598,44 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог частини 1 статті 67 Конституції України, статті 36, підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16, пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, не погашено в повному обсязі донараховані контролюючим органом податкові зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб, земельного податку з фізичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в загальному розмірі 127 598,44 гривень. Зокрема, податковий борг значиться:
- з орендної плати з фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та пені - 45 558,23 гривень;
- земельного податку з фізичних осіб - 32,43 гривень;
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості з урахуванням штрафних санкцій та пені - 49 604,08 гривень;
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості з урахуванням штрафних санкцій та пені - 32 403,70 гривень.
Вказані грошові зобов'язання є податковим боргом (узгодженим грошовим зобов'язанням) відповідача, який станом на день звернення до адміністративного суду в загальному становить 127 598,44 гривень. Несплата до бюджету податкового боргу зумовила звернення контролюючого органу до суду.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.07.2021 на підставі статей 260-261 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання і повідомлення (виклику) сторін (а.с.50).
Відповідно до частини 3 статті 171 КАС України, якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
З урахуванням того, що позовні вимоги заявлені до відповідача як фізичної особи, Івано-Франківським окружним адміністративним судом 09.07.2021 направлено Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління ДМС в Івано-Франківській області запит щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інших персональних даних, які містяться в реєстрі територіальної громади/Єдиному державному демографічному реєстрі особи стосовно ОСОБА_1 (а.с.47, 48-49).
Поштовим зв'язком на адресу суду 02.08.2021, через канцелярію, надійшла відповідь Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління ДМС в Івано-Франківській області за №6580 від 12.07.2021, згідно якої ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (зворотній бік а.с.58).
14.07.2021 судом направлено відповідачу ухвалу про відкриття провадження, за адресою, вказаною позивачем у позовній заяві і яка відповідає відомостям із коментованого реєстру. Дане поштова кореспонденція 20.07.2021 отримана ОСОБА_1 , що підтверджено підписом на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення 76501 0167878 4 (а.с.54).
Однак, ОСОБА_1 не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву у строк, встановлений пунктом 3 ухвали про відкриття провадження від 13.07.2021.
В силу вимог частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розгляд справи здійснено за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (частина 5 статті 262 КАС України).
Розглянувши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.
Правовідносини з приводу предмету адміністративного позову між позивачем та відповідачем врегульовані положеннями Податкового кодексу України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (надалі по тексту також - ПК України, Кодекс), зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
У відповідності до вимог статті 36 вказаного Кодексу податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (стаття 38 ПК України).
Пунктом 15.1 статті 15 ПК України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), які є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
За змістом підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пунктів 8.1, 8.2, 8.3 статті 8 коментованого Кодексу в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад, які створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
До місцевих податків відповідно до підпункту 10.1.1. пункту 10.1. статті 10 Податкового кодексу України належать податок на майно, які є предметом стягнення за даним адміністративним позовом.
Відповідно до статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (265.1.1. пункту 265.1. статті 261 ПК України), плати за землю (підпункту 265.1.3. пункту 265.1. статті 265 ПК України).
Виходячи із положень підпункту 266.1.1. пункту 266.1. статті 266 ПК України, підпункту 269.1.2. пункту 269.1 статті 269, пункту 288.2 статті 288 ПК України відповідач є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (об'єкта житлової та нежитлової нерухомості), орендної плати з фізичних осіб, земельного податку.
Податковий контроль відповідно до підпункту 62.1.3. пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України здійснюється шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (пункт 75.1 статті 75 Податкового кодексу України).
Підпунктом 75.1.1. пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, встановлено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО. Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Згідно пунктів 86.1., 86.3., 86.8. статті 86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено статтями 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).
Податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Досліджуючи обставини щодо наявності у ОСОБА_1 заборгованості по орендній платі за землю, судом встановлено наступне.
Предметом стягнення, серед іншого, є зобов'язання платника податків за :
- податковим повідомлення-рішенням №4195040-5013-0905 від 10.05.2019 за 2019 рік в сумі 21 945,71 гривень, а з урахуванням часткового погашенням боргу сума, що підлягає до стягнення становить 16 031,81 гривень (а.с.9);
- податковим повідомлення-рішенням №3000284-5033-0905 від 28.04.2020 за 2020 рік в сумі 21 945,71 гривень (зворотній бік а.с.13).
На підставі актів перевірки №034123/09-19-50-33/ НОМЕР_1 від 05.11.2019 (а.с.11) і №007151/09-19-50-33/2627014530 від 13.05.2021 (а.с.13) контролюючим органом сформовано податкові повідомлення-рішення №0389145033 від 05.11.2019 і №0084115033 від 13.05.2020 (а.с.12), якими застосовано штраф за платежем орендна плата з фізичних осіб в сумах 6 360,31 гривень і 1 160,00 гривень (а.с.10, 12)
Крім того, за платежем земельний податок податковими повідомлення-рішеннями від 30.04.2020 за №3631626-5033-0905 і №3631628-5033-0905 нараховано 20,79 гривень та 11,64 гривень відповідно (а.с.14).
В частині зобов'язань ОСОБА_1 з податку на нерухоме манно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості судом встановлено, що:
- податковим повідомленням-рішенням №0052492-5013-0905 від 27.06.2019 податковим органом нараховано 14 339,60 гривень податкових зобов'язань за 2018 рік, а з урахуванням часткового погашенням боргу сума, що підлягає до стягнення становить 9 898,07 гривень (а.с.15);
- податковим повідомленням-рішенням №0058197-5033-0905 від 29.11.2019 за 2018 рік, нараховано 14 719,12 гривень (а.с.16);
- податковим повідомленням-рішенням №0014497-5033-0905 від 20.05.2020 за 2019 рік нараховано 21 430,44 гривень (а.с.17).
Окрім цього, на підставі актів перевірки №124/09-19-50-33/ НОМЕР_1 від 04.02.2020 (а.с.20) і №007151/09-19-50-33/2627014530 від 13.05.2020 (а.с.22) податковим органом сформовано податкові повідомлення-рішення №0019145033 від 04.02.2020 і №0084155033 від 13.05.2020, якими застосовано штраф в сумах 2 564,88 гривень і 888,31 гривень відповідно (а.с.18, 21).
За платежем податок на нерухоме манно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості, позивачем нараховано зобов'язання:
- податковим повідомленням-рішенням №0058192-5033-0905 від 29.11.2019 за 2018 рік - 3 250,18 гривень (а.с.23);
- податковим повідомленням-рішенням № 0058193-5033-0905 від 29.11.2019 за 2018 рік - 3 246,46 гривень (а.с.23);
- податковим повідомленням-рішенням №0058194-5033-0905 від 29.11.2019 за 2018 рік - 3 775,12 гривень (а.с.23);
- податковим повідомленням-рішенням №0058195-5033-0905 від 29.11.2019 за 2018 рік - 3 425,16 гривень (24);
- податковим повідомленням-рішенням №0058196-5033-0905 від 29.11.2019 за 2018 рік - 3 222,40 гривень (а.с.25);
- податковим повідомленням-рішенням №0014492-5033-0905 від 20.05.2020 за 2019 рік - 1 821,51 гривень (а.с.26);
- податковим повідомленням-рішенням №0014493-5033-0905 від 20.05.2020 за 2019 рік - 1 212,95 гривень (а.с.26);
- податковим повідомленням-рішенням №0014494-5033-0905 від 20.05.2020 за 2019 рік - 2 115,71 гривень (а.с.26);
- податковим повідомленням-рішенням №0014495-5033-0905 від 20.05.2020 за 2019 рік - 1 919,58 гривень (зворотній бік а.с.26);
- податковим повідомленням-рішенням №0014496-5033-0905 від 20.05.2020 за 2019 рік - 1 804,82 гривень (зворотній бік а.с.26).
Разом з тим, згідно акту перевірки від 04.02.2020 за №124/09-19-50-33/ НОМЕР_1 (а.с.20) ОСОБА_2 нараховано податковим повідомленням-рішенням №009155033 від 04.02.2020 штрафних санкцій в сумі 6 387,22 гривень (а.с.19).
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлені позивачем на адресу відповідача, і отримані ОСОБА_1 особисто, про що свідчать підписи на повідомленнях про вручення поштового відправлення (а.с.9, зворотній бік а.с.11, 13; а.с.14, 15,16, 17, зворотній бік а.с.20, 23; а.с.24, 25, 27).
За приписами пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Оскільки, відповідачем у відповідності до вимог статті 56 Податкового кодексу України не була порушена процедура адміністративного оскарження податкового зобов'язання, визначених податковими повідомлення-рішеннями, суд приходить до переконання, що донараховані контролюючим органом зобов'язання та застосовані штрафні санкції в загальному розмірі 127 166,19 гривень (з урахуванням їх часткової сплати), є узгодженими та являється податковим боргом відповідача.
З приводу нарахування у спірних відносинах контролюючим органом відповідачу пені суд відзначає, що у відповідності до підпункту 129.1.1. пункту 129.1 статті 129 Кодексу нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Підпунктом 129.3.1. пункту 129.3 статі 129 Податкового кодексу України визначено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1. та 129.1.2 пункту 129.1 статі 129 Податкового кодексу України (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (пункт 129.4 статті 129 Кодексу).
Наявний у матеріалах справи витяг із облікової картки платника податків відповідача свідчить про обліковування пеня, яка числиться по особовому рахунку за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань в загальному розмірі 432,25 гривень, зокрема:
- з орендної плати з фізичних осіб - 104,40 гривень;
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів не житлової нерухомості - 103,26 гривень;
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості - 224,59 гривень.
У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків (підпункт 59.1 статті 59 ПК України).
Як слідує з матеріалів справи, Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області поштовим відправленням за номером 77503 0592560 2 на адресу відповідача направлено податкову вимогу форми "Ф" за №4195040-5013-0905 від 10.05.2019, яка вручена ОСОБА_1 21.05.2019 (а.с.9).
Підпунктом 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Податковий борг відповідача підтверджується довідкою про суму податкового боргу, що підлягає стягненню за платежами від 08.04.2021, актами перевірки, податковими повідомлення-рішеннями, розрахунками розміру штрафних санкцій, податковою вимогою форми "Ф" за №4195040-5013-0905 від 10.05.2019, обліковими картками платника податку, які містяться в матеріалах справи (а.с.8-44).
Таким чином, суд приходить до висновку, що визначені контролюючим органом податкові зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб, земельного податку з фізичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі 109 849,47 гривень та застосовані штрафні санкції в розмірі 17 316,72 гривень і нарахована пеня в розмірі 432,25 гривень, являється податковим боргом відповідача.
Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості в загальному розмірі 127 598,44 гривень, що є предметом стягнення або спростування її наявності, відповідач суду не надав.
Відповідно до підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено право контролюючих органів звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (пункт 95.1. статті 95 ПК України).
Пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 ПК України визначено заходи щодо погашення податкового боргу платника податків, відповідно до вимог яких стягнення коштів у рахунок погашення такого боргу здійснюється за рішенням суду з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено грошове зобов'язання у терміни визначені Податковим кодексом України, то суд зазначає підставним звернення податкового органу до суду із позовом на стягнення 127 598,44 гривень, у спосіб визначений пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 вказаного Кодексу.
На переконання суду відповідач зобов'язаний погасити вказану суму податкового боргу. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальним для вирішення даного спору, крім того, вказаний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З огляду на вказане, позовні вимоги про стягнення з фізичної особи ОСОБА_1 податкового боргу в загальній сумі 127 598,44 гривень є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) в дохід місцевого бюджету податковий борг зі сплати:
- орендної плати з фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та пені - 45 558,23 гривень (сорок п'ять тисяч п'ятсот п'ятдесят вісім гривень двадцять три копійки);
- земельного податку з фізичних осіб - 32,43 гривень (тридцять дві гривні сорок три копійки);
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості з урахуванням штрафних санкцій та пені - 49 604,08 гривень (сорок дев'ять тисяч шістсот чотири гривні вісім копійок);
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості з урахуванням штрафних санкцій та пені - 32 403,70 гривень (тридцять дві тисячі чотириста три гривні сімдесят копійок).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач - Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (код відокремленого підрозділу юридичної особи за ЄДРПОУ 43968084), вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018;
відповідач - ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 .
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.