Справа № 308/10980/21
3/308/6176/21
20 вересня 2021 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, матеріали справи про адміністративне порушення, які надійшли з Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області, відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №433974 від 06.08.2021 року вбачається, що 06.08.2021року приблизно о 14 год. 55 хв., за адресою м. Ужгород, вул. Бородіна, на території ринку «П'яний» було виявлено гр. ОСОБА_1 , який перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив пп. 2 п. 2 Потанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року. Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Судом були вжиті необхідні заходи для виклику особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , зокрема, розміщення оголошення на веб-порталі судової влади та була надіслана судова повістка про виклик ОСОБА_1 до суду за адресою вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з норми ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За правилами ч. 1 ст. 44-3 КУпАП настає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішеннями органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Аналіз порушення по факту якого складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №433974 від 06.08.2021 року свідчить про те, що підставою для цього стала відсутність у ОСОБА_1 документів, які посвідчують особу.
Пунктом 9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376, визначено, що при складанні протоколу у ньому зазначаються зокрема у графі «назва документа, серія, N, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла));
При цьому, розглядуваний протокол не містить посилання на джерело, за яким було встановлено особу ОСОБА_1 , зокрема, відомості про фактичне місце проживання такого за адресою АДРЕСА_1 .
Відтак, протокол про одміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП та вимог Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376.
Вказані вище недоліки унеможливлюють належне повідомлення особи та своєчасний повний і об'єктивний розгляд справи судом , а вищевстановлена судом невідповідність протоколу вимогам ст. 256 КУпАП може призвести до позбавлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності можливості належного захисту її прав, а також може порушити права особи визначені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суд
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 308/10980/21, відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП України, за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 433974 від 06.08.2021 року, повернути до Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області для усунення недоліків і належного оформлення.
Після дооформлення матеріали справи повернути до суду для розгляду її по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду М.М. Крегул