Справа № 570/3436/21
Номер провадження 1-в/570/395/2021
17 вересня 2021 року м.Рівне
Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
представника ВК №96 ОСОБА_4
захисника адвоката ОСОБА_5
засудженого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області в режимі відеоконференції подання начальника ДУ "Городищенська виправна колонія № 96" про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродж. та проживав АДРЕСА_1 , громадянина України, із середньою освітою, не працював, одруженого, судимого
27.04.2012 р. Садгірським районним судом Чернівецької області за ч. 3 ст. 187 Кримінального кодексу України (далі - КК), із застосуванням ст. 69 КК на 2 роки позбавлення волі
11.02.2016 р. Новоселецьким районним судом Чернівецької області за ч. 4 ст. 187 КК на 8 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна,
Засуджений ОСОБА_6 відбуває покарання за вказаним вироком в ДУ "Городищенська виправна колонія № 96". За змістом подання строк покарання закінчується 22.10.2021 р. В обґрунтування подання вказано про неодноразове притягнення засудженого до дисциплінарної відповідальності за порушення встановленого порядку відбування покарання. В поданніставиться питання про встановлення адміністративн, відповідно до п. б ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994 року (далі - Закон).
Прокурор в судовому засіданні підтримав подання, вказуючи про наявність підстав визначених Законом для встанолення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_6 .
Представник ВК № 96 підтримав подання з підстав та обгрунтувань, наведених у ньому.
Захисник заперечила проти подання вважаючи його необгрунтованим, та недоведеними підстави визначені п. б ст. 3 Закону.
Засуджений ОСОБА_6 заперечив проти встановлення йому адміністративного нагляду. Вважає, що допущені ним порушення режиму відбування покарання не були суттєвими, а стягнення застосовано лише у виді попереджень та доган. Пояснив також, що встановлення адміністативного нагляду перешкоджатиме його працевлаштуванню та виїзду до сім'ї (дружини та дочки, які проживають в Іспанії). Просив відмовити в поданні.
Заслухавши міркуваннята пояснення учасників судового розгляду, дослідивши подання та додані документи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. б ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Матеріалами доданими до подання встановлено, що ОСОБА_6 засуджений 11.02.2016 р. Новоселецьким районним судом Чернівецької області за ч. 4 ст.187 КК (умисний особливо тяжкий злочин) на 8 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Строк покарання закінчується 22.10.2021р.
Під час відбування покарання в ДУ "Чернівецька установа виконання покарань № 33" ОСОБА_6 не притягався до дисциплінарної відповідальності, заходи заохочення не застосовувались.
З 07.05.2016 р. ОСОБА_6 відбуває покарання в ДУ "Городищенська виправна колонія № 96". За час відбування покарання у зазначеній виправній колонії, засуджений характеризується негативно. Протягом 2016 - 2021 років допустив 19 (дев'ятнадцять) порушень встановленого порядку відбування покарання, за що притягався до дисциплінарної відповідальності у виді оголошення попередження, догани, суворої догани. Три стягнення не зняті та не погашені погашені у встановленому законом порядку. Отримав одне заохочення в 2017 році.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
За вказаних обставин, встановлено що ОСОБА_6 двічі засуджений до позбавлення волі - за умисні особливо тяжкі злочини. Враховуючи думку прокурора, пояснення засудженого та доводи захисника, а також зазначену кількість та види порушень режиму відбування покарання, суд приходить до висновку про обґрунтованість подання адміністрації установи покарань, що під час відбування покарання поведінка засудженого свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечними для суспільства. Тому, подання підлягає до часткового задоволення. З метою запобігання вчинення ОСОБА_6 нових злочинів та здійснення виховного впливу на нього, адміністратинвний нагляд та обмеження слід встановити на строк 1 рік.
Порядок припинення адміністративного нагляду передбачено ст. 8 Закону.
Керуючись ст.ст. 3-6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Встановити відносно ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд на строк 1 (один) рік та застосувати до нього наступні обмеження:
1. Заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем проживання в період з 22.00 год. до 06.00 год. наступної доби;
2. Проходити реєстрацію в територіальних органах поліції за місцем проживання два рази на місяць.
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста).
Строк адміністративного нагляду починається з 17 вересня 2021 р.
Роз'яснити засудженому, що за порушення правил адміністративного нагляду, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом семи днів з дня її оголошення, із урахуванням положень ст. 395 КПК.
Суддя ОСОБА_1