Ухвала від 23.06.2021 по справі 758/3090/21

Справа № 758/3090/21

Категорія 139

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2021 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Ковбасюк О.О.,

з участю секретаря судового засідання Кулай О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до Подільського районного суду м. Києва, в якому просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДП18 № 757629 від 02.03.2021 року, винесену старшим інспектором відділу БДР УПП у м. Києві ДПП старшим лейтенантом поліції Харковенко В.В., якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 140 КУпАП.

Згідно з ухвалою судді від 15 березня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

У судове засідання сторони не з'явились, по дату час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, позивач подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовну заяву підтримав та просив її задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, у відповідності до ч.4 ст. 229 КАС України, згідно з якою у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд доходить наступного.

Після відкриття провадження у справі суд встановив, що справа не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Подільського районного суду м. Києва, виходячи з таких обставин та норм права.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується наявною в матеріалах справи копією паспорта позивача.

У позовній заяві відповідачем зазначено Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, код ЄДРПОУ 40108646, місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 9, що відноситься до території Солом'янського району м. Києва.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань під кодом ЄДРПОУ 40108646 значиться Департамент патрульної поліції з місцезнаходженням за адресою: 03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3, що відноситься до території Солом'янського району м. Києва.

Відповідно до п. 1. ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Частиною 1 статті 25 КАС України встановлена підсудність справ за вибором позивача, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

За загальним правилом підсудності, визначеним частиною 2 статті 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

За таких обставин та у відповідності до загальних правил визначення підсудності справи, передбачених ст.26 КАС України, адміністративна справа не підсудна Подільському районному суду м. Києва.

Виключається її підсудність цьому суду і у відповідності до ч. 1 ст. 25 КАС України, якою передбачено визначення підсудності за вибором позивача та положень ст. 27 КАС України, якою унормовано виключну підсудність.

Суд зауважує, що наслідком порушення правил підсудності є скасування рішення суду з направленням справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 318 КАС України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.

Оскільки позивач не визначився самостійно щодо підсудності його позовної заяви відповідно до вказаних вимог закону, суд доходить висновку, що компетентним судом, якому територіально належить розглядати дану адміністративну справу, є суд за місцем знаходження відповідача - Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції, яким є Солом'янський районний суд м. Києва.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

У відповідності з ч.ч. 6, 8 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного п. п. 4 - 6 ч. 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою.

Керуючись ст.ст. 5, 19, 20, 25, 29, 248, 256, 293 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, передати на розгляд за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва (03037, м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25).

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано протягом встановленого законом строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СуддяО. О. Ковбасюк