печерський районний суд міста києва
Справа № 757/48334/21-к
10 вересня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання сторони кримінального провадження № 12020000000000922 від 28.09.2020 - прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини у сфері оборонно-промислового комплексу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна, -
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження № 12020000000000922 від 28.09.2020 - прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини у сфері оборонно-промислового комплексу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна.
Прокурор в судове засідання не з'явився, проте подав письмову заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій клопотання з викладених у ньому підстав підтримав, просив задовольнити. Розгляд клопотання просив проводити без виклику сторін.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 1 статті 172 КПК України, передбачено, окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи положення закону та принцип диспозитивності, слідчий суддя визнав можливим просести судовий розгляд без участі представника володільця майна та без участі прокурора, та прийняти рішення по суті клопотання на підставі наявних доказів,
Слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.
З матеріалів клопотання вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020000000000922 від 28.09.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 197-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що що службові особи органів державної влади, місцевого самоврядування та суб'єктів господарської діяльності за попередньою змовою, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, всупереч інтересам служби шляхом підробки офіційних документів незаконно вивели із державної та передали в комунальну власність земельну ділянку, самовільно забудували зазначену земельну ділянку в зоні особливого використання режиму використання земель.
Так, рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради депутатів трудящих № 1110 від 28.09.1944 року «Про закріплення за приймально-передавальним радіоцентром колишньої території передавальної радіостанції РВ-13» за приймально-передавальним радіоцентром закріплено земельну ділянку площею 26, 2 га, що розташована по Люстдорфській дорозі у м. Одеса.
Наказом Народного Комісаріату зв'язку Союзу РСР № 586 від 31.12.1945 «О вводе в постоянную експлуатацию Одесского Радиоцентра» зобов'язано прийняти на баланс ІНФОРМАЦІЯ_1 прийомно-передавальний центр.
У подальшому, наказом Міністерства зв'язку УРСР № 212 від 14.12.1977 «Об обьединении радио-предприятий РУРТ» об'єднано Одеський радіоцентр с Технічним вузлом республіканських магістрлей звязку і телебачення РМС-І в єдине підприємство Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр.
Також, Наказом Міністерства зв'язку УРСР №22 від 09.03.1978 «О создании Одеского областного радио-телевизионного передающего центра» на базі Одеський радіоцентр і приєднаного до нього господарства ТУРИ-2 Республіканської мережі магістральних зв'язків і телебачення № І, створено єдине підприємство - Одеський обласний радіо-телевізійний передавальний центр.
В часи незалежності України, а саме 04.07.2016 Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України видано наказ №418, яким реорганізовано ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» шляхом приєднання його до Концерну радіомовлення радіозв'язку та телебачення.
Відповідно до п.1.1. Статуту ДП «Одеський обласний радіотелевізійного передавальний центр», затвердженого наказом Адміністрації Держспецзв'язку № 582 від 17.10.2012 ДП «ООРТПЦ» є державним унітарним комерційним підприємством, заснованим на державній власності, що належить до сфери управління Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України і є учасником державного господарського об'єднання Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.
Згідно абз. 2 пункту 5 Постанови Верховної Ради Української РСР «Про порядок введення в дію Земельного кодексу Української РСР» громадяни, підприємства, установи, організації, які мають у користуванні земельні ділянки, надані їм до введення в дію Кодексу, зберігають свої права на користування до оформлення ними у встановленому порядку прав власності на землю або землекористування.
Як вбачається з протоколу № 2 наради щодо виділення Одеському обласному радіотелевізійному передавальному центру земельної ділянки для будівництва нової радіотелевізійної вежі в м. Одеса від 19.10.2004, на виконання п. 3 окремого доручення Прем'єр-Міністра України №4075/0/1-04 від 15.09.2004 прийнято рішення про будівництво нової телевізійної вежі у м. Одесі на території ДП «ООРТПЦ», площею 8 га, за адресою: м. Одесса, вул. Люстдорфська дорога, 55.
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права № 228362770 від 16.10.2020 за адресою: АДРЕСА_1 знаходяться об'єкти нерухомого майна, які перебувають на праві оперативного управління Управлінню Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Одеській області.
Враховуючи викладене, землі розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога (де розташовані об'єкти зв'язку) 55, мають належати державі в особі ДП «Одеський обласний радіотелевізійного передавальний центр», як правонаступника Одеського радіоцентру.
Однак, рішенням Одеської міської ради від 09.10.2013 №3906-VI затверджено «Детальний план території в районі Одеської ОРТПЦ по Люстдорфській дорозі, 55 в м. Одеса», яким передбачено демонтаж антенних полів та будівництво житлової та громадської забудови.
У подальшому, 21.09.2016 Одеська міська рада прийняла рішення № 1166-VII відповідно до якого надано дозвіл прокуратурі Одеської області на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 6, 0000 га, за адресою: АДРЕСА_2 ), для будівництва обслуговування та експлуатації багатоквартирних житлових будинків з вбудованими громадськими приміщення.
07 грудня 2016 року Одеська міська рада прийняла рішення №1483-VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 3, 4605 га (кадастровий номер 5110136900:18:017:0055), за адресою: АДРЕСА_2 ), присвоєння нової адреси та надання її в постійне користування прокуратурі Одеської області.
Рішенням Одеської міської ради №2320-VII від 26.07.2017 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, зміну цільового призначення та передачу у постійне користування Прокуратурі Одеської області земельної ділянки, площею 0, 50000 г, за адресою: АДРЕСА_3 » затверджено проект землеустрою на земельну ділянку (кадастровий номер 5110136900:18:017:0056), площею 0, 50000 га (категорія земель - землі житлової та громадської забудови), надано Прокуратурі Одеської області зазначену земельну ділянку в постійне користування та зобов'язано прокуратуру виконати вимоги та умови землеустрою, зареєструвати право постійного користування.
Крім того, рішенням Одеської міської ради №2863-VII від 14.12.2017 «Про надання згоди Прокуратури Одеської області на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, площею 0, 5000 га, за адресою: АДРЕСА_3 та площею 3, 4605 га, за адресою: АДРЕСА_2 , яким надано згоду прокуратурі на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, а саме: земельна ділянка кадастровий номер 5110136900:18:017:0056, площею 0, 5000 га та земельну ділянку кадастровий номер 5110136900:18:017:0055, площею 3, 4605 га.
У подальшому, Одеська міська рада приймає рішення №3147-VII «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок за адресою: АДРЕСА_4 , для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, які знаходяться в постійному користуванні Прокуратури Одеської області.
Тобто, в супереч вимогам ч. 2 ст. 117 ЗК України Одеська міська рада своїми рішеннями № 3906-VI від 09.10.2013, №1166-VII від 21.09.2016, №1483-VII від 07.12.2016, № 2320-VII від 26.07.2017, № 2863-VII від 14.12.2017 фактично позбавило державу в особі ДП «ООРТПЦ» земельної ділянки площею 3, 9605 га, за адресою: АДРЕСА_1 , що дозволило незаконно забудувати її.
У ході досудового розслідування встановлено, що на земельній ділянці із кадастровим номером 5110136900:18:017:0058 (3,9605 га.) наявні капітальні будівлі та інженерно-технічні споруди, які знаходились на балансі Одеського філіалу Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України ( АДРЕСА_1 ) та у лютому-березні 2018 року були зруйновані за допомогою важкої будівельної техніки (д.н.з 25-835ВН) невстановленими працівниками колективного підприємства «Будова» (ЄДРПОУ 22484783) та відгороджені від інших будівель Одеського філіалу КРРТ ДСТЗІ України стаціонарною огорожею із колючим дротом.
На даний час, за отриманою інформацією, на земельній ділянці із кадастровим номером 5110136900:18:017:0058 (3,9605 га.) здійснюється будівництво 7-ми багатоквартирних будинків житлового комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ). Будівельні роботи здійснює КП «Будова» (ЄДРПОУ 22484783).
Також встановлено, що проектувальником будівництва є ТОВ «Инжиринг-Жилстрой», а безпосереднє будівництво житлового комплексу «Альтаїр-3» на земельній ділянці із кадастровим номером 5110136900:18:017:0058 (3,9605 га.) здійснюються КП «Будова» (ЄДРПОУ 22484783) із ймовірними грубими порушеннями будівельних норм, які закріпленні у нормативно-правових актах чинного законодавства.
Відповідно до містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва № 196, затверджених наказом управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 31.08.2018 № 01-06/176, які стосуються саме будівельних робіт на вищевказаній земельній ділянці, встановлено обмеження щодо граничної висоти будівель і вона не повинна перевищувати 50 метрів над рівнем денної поверхні землі (забезпечення безпеки польотів). Однак, висота уже збудованих житлових будинків ЖК «Альтаїр-3» становить близько 75 метрів.
Таким чином, формування та встановлення права володіння, а також встановлення права постійного користування земельною ділянкою із кадастровим номером 5110136900:18:017:0058 (3,9605 га.) відбулося на підставі наступних рішень Одеської міської ради: № 1483-VII від 07.12.2016, № 2320-VII від 26.07.2017, № 1649-VII від 08.02.2017, № 2863-VII від 21.08.218 року.
Підтвердження того, що ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» є користувачем земельної ділянки по Люстдорфській дорозі є те, що відповідно до Плану відведення земельної ділянки до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
ПАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» для будівництва й подальшої експлуатації закритої трансформаторної підстанції 110/10кВ «Чубаївка» за адресою: АДРЕСА_1 , який розроблений ПП «Бюро проектування та експертизи» та відповідно до кадастрового плану Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки фірмі «Інтер-Авто» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю для експлуатації та обслуговування автоцентру за адресою: АДРЕСА_1 , який розроблений
ТОВ «ГЕОКОНСАЛТИНГ» - суміжними землекористувачем є ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр».
Крім того, пунктом 1 рішення Одеської міської ради від 17.12.2002 № 816-ХХIV «Про затвердженням проекту відведення та надання фірмі «Інтер-Авто» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю в оренду земельної ділянки загальною площею 0,62 га за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва, експлуатації та обслуговування автоцентру і благоустрою прилеглої території» припинено право користування ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» земельною ділянкою площею 0,62 га за за адресою: АДРЕСА_1 , за його добровільною відмовою.
Відповідно ж до висновку Управління архітектури та містобудування від 26.04.2007 № 109/1757 про можливість надання в оренду земельної ділянки для проектування та будівництва об'єкту Прокуратурі Одеської області по вул. Жаботинського кут вул. 1-а Лінія земельна ділянка розташована на частині території, яка перебуває у фактичному користуванні ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр».
Згоди ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» на вилучення або припинення права користування земельними ділянками, які надані в постійне користування прокуратурі Одеської області, відповідно до вимог статей 142, 149 ЗК України.
До того ж у Проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки фірмі «Інтер-Авто» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю для експлуатації та обслуговування автоцентру за адресою: АДРЕСА_1 , який розроблений ТОВ «ГЕОКОНСАЛТИНГ» міститься витяг з рішення Одеської міської ради від 10.09.2015 № 6937-VI «Про затвердження документації щодо внесення змін до детального плану території в районі Одеського обласного радіотелевізійного центру по Люстдорфській дорозі, 55 у м. Одесі» та схема функціонального зонування території Детального плану території в районі Одеського обласного радіотелевізійного центру по Люстдорфській дорозі, 55 у м. Одесі та Схема планувальних обмежень Плану існуючого використання території.
Згідно з зазначеними Схемами земельні ділянки, які надані в постійне користування прокуратурі Одеської області розташовані в жилих зонах Ж-4, Ж-5 (зона змішаної багатоквартирної жилої забудови (від 9-16 поверхів) та громадської забудови і зона змішаної забудови відповідно), в зоні транспортної інфраструктури ТР-2 та в санітарно-захисній зоні радіотелевізійного передавального центру.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 114 ЗК України, санітарно-захисні зони створюються навколо об'єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об'єктів від територій житлової забудови. У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об'єктів, об'єктів соціальної інфраструктури та інших об'єктів, пов'язаних з постійним перебуванням людей.
За вказаними відомостями, в результаті проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об'єкту - земельної ділянки, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру було складено відповідний акт, зі змісту якого вбачається, що службові особи Одеської міської Ради істотно порушили вимоги ст. ст. 114, 142, 149 Земельного кодексу України, що в свою чергу додатково свідчить про незаконність їх дій, які були здійснені в інтересах Прокуратури Одеської області та КП «Будова».
Старшим слідчим в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 04.12.2020 земельну ділянку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із кадастровим номером: 5110136900:18:017:0058 (3, 905 га), було визнано речовим доказом у кримінальну провадженні №12020000000000992, про що винесено відповідну постанову.
08.07.2021 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва проведено огляд на земельній ділянці, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із кадастровим номером: 5110136900:18:017:0058 (3, 905 га), під час проведення якого встановлено факт здійснення будівництва на вказаній земельній ділянці, із використанням наступної техніки:
- навантажувач фронтальний марки «Atlas 65» д.н. НОМЕР_1 із ключем до нього;
- кран марки «Tadano GR-500EXL» д.н. НОМЕР_2 із ключем до нього;
- вантажний автомобіль «MAN TGS 35.400» д.н. НОМЕР_3 із ключем до нього;
- вантажний автомобіль «МАЗ» 6501С5 д.н. НОМЕР_4 із ключем до нього;
- екскаватор «JCB» модель «3СХ» д.н. НОМЕР_5 із ключем до нього.
Постановою слідчого від 08.07.2021, вказані навантажувач фронтальний марки «Atlas 65» д.н. НОМЕР_1 із ключем до нього, кран марки «Tadano GR-500EXL» д.н. НОМЕР_2 із ключем до нього, вантажний автомобіль «MAN TGS 35.400» д.н. НОМЕР_3 із ключем до нього, автомобіль «МАЗ» 6501С5 д.н. НОМЕР_4 із ключем до нього, екскаватор «JCB» модель «3СХ» д.н. НОМЕР_5 із ключем до нього, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні №12020000000000922.
Прокурор вказує, що на вказане майно слід накласти арешт з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки вказані предмети були знаряддям вчинення кримінального правопорушення та будуть використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, та мають істотне значення для проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, а накладення на них арешту забезпечить збереження речових доказів, унеможливить їх перетворення чи відчуження.
Статтею 170 КПК України, передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що зазначене майно, відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Одночасно при розгляді клопотання, поданого в порядку ст. 172 КПК України, слідчий суддя не вирішує питання належності та допустимості доказів, отриманих в ході досудового розслідування, оскільки оцінка допустимості доказів має бути вирішена відповідно до вимог ст. 89 КК України під час ухвалення судового рішення при судовому розгляді кримінального провадження.
Прокурором наведено вагомі доводи, які свідчать про необхідність накладення арешту на вказане майно, для ефективного розслідування.
Зокрема, матеріали провадження свідчать, що на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою запобігання їх зникнення, що може перешкодити кримінальному провадженню, а слідчий суддя, в свою чергу, не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою забезпечення цілей кримінального провадження, а саме: збереження речових доказів.
Разом з цим, слідчий суддя враховує й те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від його застосування слідчим суддею не встановлено.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 117, 131, 132, 171-173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке перебувало у користуванні КП «Будова», а саме на: навантажувач фронтальний марки «Atlas 65» д.н. НОМЕР_1 із ключем до нього, кран марки «Tadano GR-500EXL» д.н. НОМЕР_2 із ключем до нього, вантажний автомобіль «MAN TGS 35.400» д.н. НОМЕР_3 із ключем до нього, автомобіль «МАЗ» 6501С5 д.н. НОМЕР_4 із ключем до нього, екскаватор «JCB» модель «3СХ» д.н. НОМЕР_5 із ключем до нього.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Зобов'язати слідчого/прокурора у кримінальному провадженні передати ухвалу особі, на майно якої, накладено арешт.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1