17.09.2021
єдиний унікальний номер справи 531/759/21
номер провадження 1-в/531/47/21
17 вересня 2021 року м. Карлівка
Карлівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника Карлівського РВ філії
ДУ «Центр пробації» в Полтавській області - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Карлівського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області про заміну виду призначеного покарання в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України, -
Вироком Карлівського районного суду Полтавської області від 28 травня 2021 року, затверджено угоду від 09 квітня 2021 року у кримінальному провадженні №12021175450000155 про примирення між потерпілим ОСОБА_6 та обвинуваченим ОСОБА_5 . ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України та призначити узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Вирок набрав законної сили 30 червня 2021 року та того ж дня був направлений на виконання до уповноваженого органу з питань пробації. Станом на 30 липня 2021 року засуджений ОСОБА_5 штраф не сплатив, у зв'язку з чим уповноважений орган з питань пробації звернувся до суду із поданням про заміну виду призначеного покарання на покарання у виді громадських робіт, виправних робіт або позбавлення волі.
У судовому засіданні старший інспектор Карлівського РС ОСОБА_4 щодо вирішення подання покладався на розсуд суду.
Прокурор просив відмовити у задоволенні клопотання у зв'язку зі сплатою засудженим призначеного, згідно вироку суду, штрафу.
Засуджений ОСОБА_5 у судове засідання не з'явився, направив до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, до якого додав копію платіжного документу про сплату штрафу, призначеного вироком суду від 28 травня 2021 року.
Суд, вислухавши думку прокурора, представника Карлівського РВ, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КВК України, засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред'явлення документа про сплату штрафу.
Засуджений ОСОБА_5 у вказаний строк не представив до суду документу на підтвердження сплату штрафу, у зв'язку з чим Карлівським районним відділом філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області направлено до суду подання про зміну виду призначеного покарання.
Відповідно до ч. 3 ст. 26 КВК України, у разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Згідно ч. 5 ст. 53 КК України, у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.
Проте, 14.09.2021 року з Карлівського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області до суду надійшов лист щодо сплати ОСОБА_5 , призначеного вироком суду від 28.05.2021 року штрафу у сумі 850 грн. та додано на підтвердження цього копію квитанції.
За таких обставин судом не встановлено підстав, для задоволення подання Карлівського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області відносно засудженого ОСОБА_5 про заміну виду призначеного покарання в кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 53 КК України, ст. 26 КВК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
У задоволенні подання Карлівського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області про заміну виду призначеного покарання в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1