Ухвала від 15.09.2021 по справі 286/9168/14-а

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/9168/14-а

УХВАЛА

15 вересня 2021 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого Гришковець А. Л.

з секретарем Грибовська Н. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони правонаступником , -

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулася до суду із заявою та просить замінити у справі №286/9168/14-а управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації його правонаступником - управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації, мотивуючи тим, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 21.01.2015 у справі №286/9168/14-а було зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести за період з 1 червня 2014 року по 2 серпня 2014 року донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на день подачі заяви, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (код ЄДРПОУ 03192603) перебуває у стані припинення з 31.12.2020.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації, структурний підрозділ якого, згідно Положення про управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Коростенської РДА від 02.06.2020 №104, забезпечує в районі реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки та надання соціальних послуг вразливим верстам населення, зокрема громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; організовує роботу з призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідно до законодавства України.

Тобто, обов'язки щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.

Заявник в судове засідання не з'явилася, але в своїй заяві просить справу слухати у її відсутність.

Представник заінтересованої особи - управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча своєчасно та належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням.

Дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 21.01.2015 у справі №286/9168/14-а було зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести за період з 1 червня 2014 року по 2 серпня 2014 року донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно.

Вказана постанова набрала законної сили 22.04.2015, а 14.07.2015 позивачу було видано виконавчий лист.

Вирішуючи питання заміни сторони боржника, суд відмічає, що розпорядженням голови Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 №156 управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації.

Лист управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації від 05.03.2021 №01-04/969 свідчить, що саме до останнього (відділ №3 Овруч) з 23.02.2021 переведені працівники управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.

З листа управління Державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області від 09.06.2021 за №02-11/10620 вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, розпорядження Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 №156 «Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднаня до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області» та розпорядження Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №9 від 26.01.2021, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області. У зв'язку з чим, рахунки управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної в травні поточного року були закриті.

Тобто, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації припинило свою функціональну діяльність та його функції на даний час виконує саме управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.

Згідно ч. 4 ст. 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Оскільки, стягувачем по справі №286/9168/14-а було вчасно отримано виконавчий лист, відповідача по вказаній справі було реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації, яке є юридичною особою згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації припинило свою функціональну діяльність, спірні правовідносини допускають правонаступництво, виконавче провадження по виконавчому листу не відкрито, тому суд приходить до висновку про задоволення заяви на підставі ч.4 ст. 379 ЦПК України.

Керуючись ч.4 ст.379 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву задовольнити.

У справі №286/9168/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобов'язання провести донарахування та виплату коштів у відповідності до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» замінити боржника у виконавчому листі - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації (і.к.03192690; місце знаходження: 11100, Житомирська обл., м. Овруч, вул. Гетьмана Виговського,17) його правонаступником - управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації (вул. Франка,5 м. Коростень Житомирської області).

На ухвалу суду до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя А. Л. Гришковець