Постанова від 16.09.2021 по справі 944/3994/21

Справа № 944/3994/21

Провадження №3/944/2597/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2021 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Білецька М.О., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ), РНОКПП НОМЕР_2 ,

за ч.3 ст.172-20 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 132 від 09 липня 2021 року, 08.07.2021 о 23 год. 08 хв. військовослужбовець військової служби за контрактом ОСОБА_1 в умовах особливого періоду знаходився в стані алкогольного сп'яніння на території військового містечка « ІНФОРМАЦІЯ_2 » військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_3 ), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КпАП України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений, відповідно до ст.268 КУпАП, клопотань про відкладення розгляду справи не надсилав.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судові засідання, призначені на 16.08.2021 та 16.09.2021, не з'явився. Про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений за адресою, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення.

Відтак з огляду на строки накладення адміністративного стягнення, вважаю, що відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП, справу про адміністартивне правопорушення можливо розглядати у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, зважаючи на таке.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Частиною 3 ст. 172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинене в умовах особливого періоду.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 перебував в умовах особливого періоду на території військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.

Як вбачається із Висновку медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану алкогольного сп'яніння №158 від 08.07.2021, який долучений до протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , 08.07.2021 о 23.00 год. черговим фельдшером Д.Коляска проводилось обстеження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за результатами якого в останнього виявлено стан алкогольного сп'яніння.

Таким чином, зміст протоколу про адміністративне правопорушення та висновок медичного огляду, на підставі якого повинен бути складений протокол та який є основним доказом в справі, містять суттєві розбіжності та не узгоджуються між собою, оскільки протокол про адміністративне правопорушення складений щодо ОСОБА_1 , а висновок медичного огляду на стан сп'яніння, який долучений до протоколу, складений щодо ОСОБА_2 .

Інших медичних документів таких як акт медичного огляду ОСОБА_1 чи результати проведених тестувань останнього матеріали справи не містять.

Як вбачається із матеріалів справи від підписання протоколу про адміністративне правопорушення та надання письмових пояснень ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків.

Інші докази, що містяться в матеріалах справи, такі як пояснювальні записки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 08.07.2021 не підтверджують факту перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння.

Дослідивши та перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про недоведеність факту перебування ОСОБА_1 в зазначений в протоколі час на території військового містечка « ІНФОРМАЦІЯ_2 » військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно із п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення.

Суддя Білецька М.О.