Справа № 690/191/21
Провадження № 2/690/132/21
про залишення позовної заяви без руху
16 вересня 2021 року м. Ватутіне
Ватутінський міський суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Линдюк В.С.,
секретар судового засідання Руденко В.М.,
за участі:
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника третьої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ватутінського міського суду Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа - орган опіки та піклування Ватутінської міської ради, про визначення місця проживання дитини разом з матір'ю,
У провадженні Ватутінського міського суду Черкаської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа - орган опіки та піклування Ватутінської міської ради, про визначення місця проживання дитини разом з матір'ю.
Ухвалою від 07.05.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду у порядку загального позовного провадження.
Ухвалою від 06.07.2021 року закрито підготовче провадження в даній цивільній справі та призначено її до судового розгляду по суті.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що позивачем до позовної заяви не подано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, що є порушенням ч. 4 ст. 177 ЦПК України.
Положеннями п.п. 4, 5 ч. 5 ст. 12 ЦПК України передбачено, що суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, крім іншого, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом абз. 3 пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду, фізичною особою, позовної заяви немайнового характеру підлягає до сплати ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_3 пред'явлено позов з вимогою немайнового характеру, тож розмір судового збору за її подання становить 908 грн. 00 коп.
Таким чином, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, наявні достатні підстави для залишення її без руху з наданням стороні позивача триденного строку, вважаючи його достатнім, для усунення вказаних недоліків, який слід обраховувати з дня проголошення даної ухвали.
Відповідно до змісту п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, крім іншого, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у ст. 177 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Положеннями ч. 4 ст. 12 ЦПК України передбачено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 177, 257, 259-261, 353, 354 ЦПК України, суд
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа - орган опіки та піклування Ватутінської міської ради, про визначення місця проживання дитини разом з матір'ю.
Позивачу упродовж трьох днів з дня проголошення даної ухвали, усунути наявні недоліки, зокрема - надати до суду документи, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн. 00 коп., або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі не усунення недоліків, зазначених в ухвалі, у встановлений строк, позовна заява буде залишена без розгляду, що не позбавляє права звернутися до суду повторно, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Суддя Линдюк В.С.