Рішення від 16.09.2021 по справі 420/13713/21

Справа № 420/13713/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної інспекції ядерного регулювання України (вул.Арсенальна,9/11, м.Київ, 01011) про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України за результатом якого позивач просить:

визнати бездіяльність Деатомрегулювання України щодо ненадання відповіді на мій запит до публічної інформації у яких просив надати на мою електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 в електронному вигляді скановані копії розпорядчих документів (наказ, положення, інструкція, настанова та таке подібне) у відповідності до яких в Держатомрегулюванні та його структурних підрозділах організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції;

зобов'язати Держатомрегулювання України надати мені у встановлені Законом України «Про доступ до публічної інформації терміни та у встановленому Законом України «Про доступ до публічної Iнформацiп порядку запитувані копій запитуваних документів, а саме надати на мою електронну адресу vive_la ІНФОРМАЦІЯ_2 в електронному вигляді скановані копії розпорядчих документів (наказ, положення, інструкція, настанова та таке подібне) у відповідності до яких в Держатомрегулюванні та його структурних підрозділах організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 31.05.2021 він, надіслав на адресу Державної інспекції ядерного регулювання України запит до публічної інформації у якому просив надати на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 в електронному вигляді скановані копії розпорядчих документів (наказ, положення, інструкція, настанова та таке подібне) у відповідності до яких в Держатомрегулюванні та його структурних підрозділах організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції. Відповіді від відповідача позивач не отримав. Відмовою у задоволенні запиту позивача на інформацію Держатомрегулювання України порушило право позивача на інформацію, яке закріплено в ст. 34 Конституції України. Позивач вважає, що ненадання відповідачем запитуваної інформацію (документів), є протиправною, такою, що суперечить вимогам чинного законодавства України і порушує право на отримання інформації.

Ухвалою суду від 09.08.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (ст. 262 КАС України).

Відповідач у письмовому відзиві зазначає, що Листом Держатомрегулювання від 04 червня 2021 р. № 10-24/8817-170iз була надана відповідь на запит Позивача, яку відправлено Позивачу на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 04 червня 2021 р. Крім того, відповідач зазначає, що до Держатомрегулювання з електронної адреси ІНФОРМАЦІЯ_1 від Позивача у період з 04 червня 2021 р. по теперішній час надійшло 473 запити на публічну інформацію, на якi надані відповіді на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку зазначено у запитах Позивача. Зокрема, 04 червня 2021 р. з електронної адреси ІНФОРМАЦІЯ_1 до Держатомрегулювання надійшло 2 запити на публічну інформацію. При цьому, жодних скарг щодо неотримання Позивачем відповідей на його запити на інформацію до Держатомрегулювання не надходило. Тобто, у період відправлення Держатомрегулювання відповіді на запити на публічну інформацію, що є предметом даного позову (листа вiд 04 червня 2021 р. № 10-24/8817-17013), електронну адресу на та 3 електронної адреси vive la ІНФОРМАЦІЯ_2 як надходили електронні листи, так і відправлялись електронні листи.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.

31.05.2021 ОСОБА_1 , надіслав на адресу Державної інспекції ядерного регулювання України (01011, Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, тел.: (044) 277-12-04, факс: (044) 254-33-11, електронна пошта: pr@hq.snre.gov.ua запит до публічної інформації у якому просив надати на мою електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 в електронному вигляді скановані копії розпорядчих документів (наказ, положення, інструкція, настанова та таке подiбне) у відповідності до яких в Держатомректулюванні та У його структурних підрозділах організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції.

Листом Держатомрегулювання від 04 червня 2021 р. № 10-24/8817-170iз була надана відповідь на запит ОСОБА_1 , яку відправлено ОСОБА_1 на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 04 червня 2021 р.

В зазначеному листі зазначено, що за результатами розгляду запиту позивача на публічну інформацію від травня р. (вх. від 31 травня 2021 р. № 170-iз) щодо надання у електронному 2021 вигляді сканованих копій розпорядчих документів, у відповідності до яких у Держатомрегулюванні організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції надсилаємо копію Інструкцiп з діловодства у Державній інспекції ядерного регулювання України, затвердженої наказом Держатомрегулювання від 19 лютого 2021 р. № 81, яка була розроблена згідно з Типовою інструкцією з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодствi, електронного міжвідомчого обміну, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності», що додається. Також надіслано додатки на 96 арк.

Відповідно до скріншоту екрану електронної бази з інформацією про відправку листа, Державною інспекцією ядерного регулювання України лист за 10-24/8817-170iз від 04.06.2021 року відправлено ОСОБА_1 04.06.2021 року.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 363, одними з основних завдань Держатомрегулювання є: забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії та здійснення державного регулювання безпеки використання ядерної енергії.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» державне регулювання безпеки-використання ядерної енергії полягає у забезпеченні безпеки людини, навколишнього природного середовища, ядерних установок та джерел іонізуючого випромінювання та передбачає: встановлення нормативних критеріїв і вимог, що визначають умови використання ядерної енергії (нормування); видачу документів дозвільного характеру на здійснення діяльності у сфері використання ядерної енергії (провадження дозвільної діяльності); здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства, умов документів дозвільного характеру, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, вимог фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання, обліку та контролю ядерних матеріалів та інших джерел іонізуючого випромінювання, включаючи примусові заходи (державний нагляд).

Відповідно до ст. 1, 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації.

Відповідно до положень ст.5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» одним із способів доступу до інформації є надання такої за запитами на інформацію.

Згідно з ст.12,19, ч.1, ч.4 ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Уразі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Приписами ч.1 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

Статтею 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» врегульовано, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

В позовній заяві позивач зазначає, що відповідач не надав інформації на його запит від 31.05.2021 року.

Так, з матеріалів справи вбачається, що 31.05.2021 ОСОБА_1 , надіслав на адресу Державної інспекції ядерного регулювання України (01011, Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, тел.: (044) 277-12-04, факс: (044) 254-33-11, електронна пошта: pr@hq.snre.gov.ua запит до публічної інформації у якому просив надати на мою електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 в електронному вигляді скановані копії розпорядчих документів (наказ, положення, інструкція, настанова та таке подiбне) у відповідності до яких в Держатомректулюванні та У його структурних підрозділах організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції.

Листом Держатомрегулювання від 04 червня 2021 р. № 10-24/8817-170iз була надана відповідь на запит ОСОБА_1 , яку відправлено ОСОБА_1 на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 04 червня 2021 р.

В зазначеному листі зазначено, що за результатами розгляду запиту позивача на публічну інформацію від травня р. (вх. від 31 травня 2021 р. № 170-iз) щодо надання у електронному 2021 вигляді сканованих копій розпорядчих документів, у відповідності до яких у Держатомрегулюванні організовано обіг вхідної та вихідної кореспонденції надсилаємо копію Інструкцiп з діловодства у Державній інспекції ядерного регулювання України, затвердженої наказом Держатомрегулювання від 19 лютого 2021 р. № 81, яка була розроблена згідно з Типовою інструкцією з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодствi, електронного міжвідомчого обміну, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності», що додається. Також надіслано додатки на 96 арк.

Відповідно до скріншоту екрану електронної бази з інформацією про відправку листа, Державною інспекцією ядерного регулювання України лист за 10-24/8817-170iз від 04.06.2021 року відправлено ОСОБА_1 04.06.2021 року.

Таким чином, Державною інспекцією ядерного регулювання України позивачу надано інформацію на запит від 31.05.2021 року, яку надіслано на вказану позивачем у запиті електронну адресу, чим належним чином виконано свій обов'язок щодо надання відповіді на інформаційний запит позивача, у зв'язку із чим підстав для визнання протиправної бездіяльності відповідача у суду не має.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 не обґрунтовані, не відповідають вимогам законодавства та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної інспекції ядерного регулювання України (вул.Арсенальна,9/11, м.Київ, 01011) про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя К.С. Єфіменко

.