Ухвала від 15.09.2021 по справі 420/1348/19

Справа № 420/1348/19

УХВАЛА

15 вересня 2021 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просив:

- визнати протиправними дії відповідача щодо перерахунку пенсії в сторону зменшення позивачу з 1 січня 2018 року відповідно до Постанови КМУ «Про перерахунок пенсії особам, які звільнилися з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» за № 103 від 21.02.2018 року, виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення;

- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років позивачу, відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року № 900, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категорія осіб» у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення вказаної у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження граничного розміру щодо сплати грошової суми між перерахованою і отриманою сумою.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року у справі № 420/1348/19:

- адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено повністю;

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії із зменшенням ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року відповідно до Постанови КМУ «Про перерахунок пенсії особам, які звільнилися з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» за № 103 від 21.02.2018 року, виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року № 900, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категорія осіб» у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення, вказаної у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року, без обмеження граничного розміру щодо сплати грошової суми між перерахованою і отриманою сумою;

- стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок гривень).

Ухвалою суду, зокрема від 10 червня 2021 року:

- встановлено новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року по справі № 420/1348/19;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) подати до суду протягом 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року по справі № 420/1348/19, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цій ухвалі.

Судом з'ясовано (з урахуванням часу перебування головуючого судді у відпустці), що представником відповідача до суду електронною поштою 05.07.2021 року та 09.07.2021 року подано звіт від 02.07.2021 року № 1500-0308-7/83727 на виконання ухвали суду від 10.06.2021 року, в якому, із посиланням на ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служи, та деяких інших осіб», ст.ст. 116, 121 Бюджетного кодексу України, відповідач просить прийняти звіт Головного управління про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 у справі № 420/1348/19, з таких фактичних підстав:

- розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 становить 5778,13 грн.;

- доплата пенсії з дня набрання рішення суду законної сили, тобто з 08.01.2020 по 31.01.2020 в сумі 789,42 грн. зарахована на поточний рахунок 05.02.2020;

- інформація про виконання рішення по справі № 420/1348/19 Головним управлінням внесена до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою;

- також повідомлено, що на лист Головного управління від 06.01.2021 № 1500-0403-9/1029, яким було здійснено запит до Пенсійного фонду України щодо сформування бюджетного запиту для виділення коштів з державного бюджету України з метою виплати за рішенням суду по справі № 420/1348/19 надано відповідь від 01.02.2021 (копія листа додається), в якій зазначено, що сума коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду буде визначена у бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік, та виплата коштів на виконання рішення суду здійснюватиметься в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат;

- бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 126;

- погашення заборгованості, нарахованої на виконання рішення суду, здійснюватиметься в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету;

- у зв'язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги», починаючи з 1 квітня 2021 року асигнування з державного бюджету, які виділяються для забезпечення пенсійних виплат розподіляє та спрямовує на фінансування пенсій та інших виплат Пенсійний фонд України;

- таким чином, покладені судом зобов'язання виконані в повному обсязі, в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління. Виплата нарахованої доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 07.01.2020 в сумі 49174,41 грн. буде здійснена після виділення Головному управлінню відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.

До даного звіту додано копії:

- перерахунку пенсії позивача від 8 січня 2020 року;

- розрахунку на доплату пенсії за пенсійною справою № N/A 20626/52, відповідно до якого позивачу за період з січня 2016 по січень 2020 року нараховано доплату на загальну суму 49963,83 грн.;

- скріншоту сторінки даних в підсистемі, відповідно до якої, зокрема реєстраційний номер рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року у справі № 420/1348/19: 58128, дата реєстрації даних в підсистемі: 30.01.2020;

- листа-відповіді Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України № 2800-030203-9/4303 від 01.02.2021 року на запит відповідача від 06.01.2021 року № 1500-0403-9/1029.

08.07.2021 року від позивача до суду електронною поштою надійшли заперечення на звіт відповідача, вхід. № ЕП/18571/21, у яких позивач просить, зокрема: признати звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області таким, що не підтверджує у повному обсязі виконання судового рішення у справі; зобов'язати суб'єкта владних повноважень - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати у встановлений судом строк новий звіт про виконання судового рішення, з таких підстав, зокрема:

- звіт підтверджує те, що рішення суду від 4 грудня 2019 року по справі № 420/1348/19 в повному обсязі не виконано, а саме: 08.01.2020 року здійснено перерахунок пенсії та почато виплату, але виплату нарахованих пенсійних коштів за період з 01.01.2016 по 07.01.2020 роки у розмірі 49174,41 грн. до теперішнього часу не здійснено;

- заборгованість по пенсійним виплатам за період з 01.01.2016 по 07.01.2020 роки, створилась в результаті протиправних дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області при здійсненні перерахунку пенсії відповідно до Постанови КМУ «Про перерахунок пенсії особам, які звільнилися з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» за № 103 від 21.02.2018 року, в результаті перерахунку його пенсія була безпідставно зменшена з 85% на 70%;

- позивач неодноразово намагався отримати від відповідача інформацію про наступне: 1) з якого конкретно часу рішення суду внесено до реєстру виконання рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою? 2) номер черги? 3) яким чином можливо контролювати свою чергу?;

- відповідач у своєму звіті неповно та не об'єктивно надав інформацію про виконання судового рішення;

- відповідач при поданні звіту не урахував надану в ухвалі суду від 10.06.2021 року правову оцінку попередньому звіту та не прийняв до уваги висновки суду;

- звіт відповідача на ухвалу суду від 10.06.2021 року є таким, що не підтверджує у повному обсязі виконання судового рішення у справі, та нічим не відрізняється від попередніх звітів. Рішенням суду відповідач зобов'язаний провести не тільки перерахунок пенсії, а і виплату пенсії, без обмеження граничного розміру щодо сплати грошової суми між перерахованою і отриманою сумою.

Дослідивши зміст звіту відповідача про виконання рішення суду, заперечення позивача на звіт, суд встановив таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судом встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області виконано рішення суду в частині зобов'язання провести перерахунок пенсії позивачу та частково проведено виплату із суми перерахунку.

Невиплата нарахованих позивачу на виконання рішення суду 49174,41 грн. фактично зумовлена тим, що:

- на лист Головного управління від 06.01.2021 № 1500-0403-9/1029, яким було здійснено запит до Пенсійного фонду України щодо сформування бюджетного запиту для виділення коштів з державного бюджету України з метою виплати за рішенням суду по справі № 420/1348/19 надано відповідь від 01.02.2021, в якій зазначено, що сума коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду буде визначена у бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік, та виплата коштів на виконання рішення суду здійснюватиметься в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат.

При цьому суд повторно (вперше - в ухвалі суду від 10.06.2021 року) звертає увагу відповідача, що на лист Головного управління від 06.01.2021 № 1500-0403-9/1029, яким було здійснено запит до Пенсійного фонду України щодо сформування бюджетного запиту для виділення коштів з державного бюджету України з метою виплати за рішенням суду по справі № 420/1348/19, та на відповідь від 01.02.2021 на цей лист відповідач вже посилався у попередніх звітах:

- від 18.02.2021 року, оцінку якому надано в ухвалі від 18.03.2021 року про встановлення нового строку для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року по справі № 420/1348/19;

- від 21.04.2021 року, оцінку якому надано в ухвалі від 10.06.2021 року про встановлення нового строку для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року по справі № 420/1348/19.

Щодо посилання відповідача у звіті на те, що: у зв'язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги», починаючи з 1 квітня 2021 року асигнування з державного бюджету, які виділяються для забезпечення пенсійних виплат розподіляє та спрямовує на фінансування пенсій та інших виплат Пенсійний фонд України; виплата нарахованої доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 07.01.2020 в сумі 49174,41 грн. буде здійснена після виділення Головному управлінню відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, та щодо даного до звіту скріншоту сторінки даних в підсистемі, відповідно до якої, зокрема реєстраційний номер рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року у справі № 420/1348/19: 58128, дата реєстрації даних в підсистемі: 30.01.2020, - слід зазначити таке.

Судом враховано, що переслідуючи мету забезпечення реалізації конституційного принципу обов'язковості судових рішень, адміністративні суди мають зважено підходити до вибору процесуальних засобів такого забезпечення, а саме: встановлювати дійсні причини виникнення затримки у виконанні судового рішення, аналізувати акти законодавства, враховувати здійснені відповідною посадовою особою дії, спрямовані на виконання судового рішення, та їх відповідність вимогам законодавства, встановлювати наявність та форму вини такої посадової особи, а також зазначати про співмірність розміру штрафу та доходів (фінансової спроможності) такої посадової особи. Це не повинно зумовлювати порушення основоположних засад адміністративного судочинства, зокрема, пропорційності, необхідності дотримання оптимального балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи та цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) тощо. Такі засоби не можуть бути надмірними за визначених умов та не мають призводити до порушення прав, гарантованих Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV кошти Пенсійного фонду використовуються на:

1) виплату пенсій, передбачених цим Законом;

2) надання соціальних послуг, передбачених цим Законом;

3) фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду;

4) оплату послуг з виплати та доставки пенсій;

5) формування резерву коштів Пенсійного фонду.

Забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 23 та п. 20 ч. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

На підставі аналізу зазначених норм права суд дійшов висновку про те, що неповне виконання судового рішення Управлінням в частині виплати грошових коштів, фактично, за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, та вчинення позивачем дій щодо виділення коштів для виплат за рішенням суду, не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.

На виконання ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд врахував висновки щодо застосування норм права, викладені, зокрема, в постановах Верховного Суду від 07.11.2019 року № 420/70/19 (адміністративне провадження № К/9901/23252/19), від 24.01.2018 року по справі № 405/3663/13-а (адміністративне провадження № К/9901/1598/18) та від 13.06.2018 року по справі № 757/29541/14-а (адміністративне провадження № К/9901/12146/18).

Проте, по-перше, згідно з п. 1 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 (далі - Порядок № 649) цей Порядок визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Відповідно до п. 2 Порядку № 649, у цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні: боржник - орган Пенсійного фонду України, визначений судом боржником у виконанні судового рішення; стягувач - фізична особа, на користь якої винесено рішення; рішення - рішення суду, що набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”, на виконання яких стягувачу нараховано пенсію або щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці (надбавки, підвищення, компенсацію втрати частини доходу, грошову допомогу), що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету та залишаються невиплаченими, або рішення суду про стягнення коштів.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про виконавче провадження” та “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”.

Проте, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 листопада 2019 року по справі № 640/5248/19, зокрема, визнано протиправним та скасовано Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649.

Постановою Шостого апеляційний адміністративний суд від 22.07.2020 року по справі № 640/5248/20, яка набрала законної сили 22.07.2020 року, зокрема:

- рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 листопада 2019 року змінено. Пункт 2 резолютивної частини рішення викладено у наступній редакції:

«Визнати протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».

Відповідно, підстав для виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року у справі № 420/1348/19, починаючи з 23.07.2020 року, зокрема згідно з пунктами 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду», у позивача не було.

По-друге, відповідно до п. 1 Порядку ведення обліку рішень суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 26 вересня 2018 року № 20-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2018 р. за № 1189/32641 (далі - Порядок № 20-1), цей Порядок відповідно до пункту 3 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649, визначає процедуру функціонування реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), та внесення інформації до нього.

Проте, Постанова правління Пенсійного фонду України 26 вересня 2018 року № 20-1, втратила чинність на підставі Постанови правління Пенсійного фонду України від 23.03.2021 року № 13-1, яка набрала чинності 23.04.2021 року.

Отже, підстав для виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року у справі № 420/1348/19, починаючи з 23.04.2021 року, зокрема згідно з Порядком № 20-1, у позивача також не було.

При цьому, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсії та грошової допомоги» (у чинній редакції) постановлено:

1. Затвердити Порядок виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, що додається.

2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

3. Пенсійному фонду України до 1 квітня 2021 р. провести підготовчі технічні заходи для забезпечення переходу до централізованого фінансування виплати пенсій.

6. Ця постанова набирає чинності з 1 квітня 2021 р., крім пункту 3 цієї постанови, який набирає чинності з дня опублікування цієї постанови.

Також вищевказаною постановою затверджено «Порядок виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку» та внесено до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596, від 23 липня 2014 р. № 280 та від 11 травня 2017 р. № 312 відповідні зміни.

Суд зазначає, що відповідно до п. 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. № 280 (в редакції Постанови № 1279), Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій.

Відповідно до п. 12 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою КМУ від 30.08.1999 року № 1596 (далі - Порядок № 1596, в редакції Постанови № 1279), органи Пенсійного фонду (головні управління Пенсійного фонду України в областях, м. Києві) на підставі заяв, передбачених п. 10 цього Порядку, складають: списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки згідно з додатком 2 у двох примірниках; опис списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки згідно з додатком 3 у трьох примірниках.

Перший примірник списків формується за датою виплати в порядку зростання номерів поточних рахунків, другий за датою виплати в порядку зростання номерів пенсійних (особових) справ. Дати і виплатний період визначаються органами Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 13 Порядку № 1596 під час централізованого перерахування коштів списки подаються уповноваженим банкам виключно в електронній формі через Пенсійний фонд України.

Згідно із п. 14 Порядку № 1596 на підставі складених документів Пенсійний фонд України проводить протягом місяця за датами у межах виплатного періоду перерахування уповноваженим банкам кошти, необхідні для виплати пенсій та грошової допомоги, через поточні рахунки одержувачів.

При цьому, відповідно до п. 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 р. за № 40/26485 (далі - Положення про головні управління Пенсійного фонду України), яке є чинним на час розгляду звіту, Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд).

Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями (далі - управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.

Відповідно до пп.пп. 4, 5 п. 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань:

- забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами);

- здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Проте, як встановлено судом вище до поданого відповідачем звіту додано копії:

- перерахунку пенсії позивача від 8 січня 2020 року;

- розрахунку на доплату пенсії за пенсійною справою № N/A 20626/52, відповідно до якого позивачу за період з січня 2016 по січень 2020 року нараховано доплату на загальну суму 49963,83 грн.;

- скріншоту сторінки даних в підсистемі, відповідно до якої, зокрема реєстраційний номер рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року у справі № 420/1348/19: 58128, дата реєстрації даних в підсистемі: 30.01.2020;

- листа-відповіді Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України № 2800-030203-9/4303 від 01.02.2021 року на запит відповідача від 06.01.2021 року № 1500-0403-9/1029.

Разом з тим, надані відповідачем документи, як докази поважності причин фактичного невиконання рішення суду в частині здійснення відповідних виплат, - ні за формою, ні за змістом об'єктивно не є належними та допустимими доказами відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, та вчинення позивачем дій щодо виділення коштів для виплат за відповідним рішенням суду на виконання ухвали суду від 10 червня 2021 року.

Жодних інших додаткових доводів та/або доказів щодо вжиття відповідачем конкретних заходів з метою виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року на виконання ухвали суду від 10.06.2021 року та/або щодо фактичної відсутності коштів для здійснення відповідних виплат за рішенням суду тощо - відповідачем не наведено та не надано.

Виходячи з наведеного, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року на момент подання відповідачем звіту від 02.07.2021 року № 1500-0308-7/83727 виконано не в повному обсязі. Отже, наданий звіт представником відповідача не підтверджує виконання рішення суду у повному обсязі.

У зв'язку з цим, суд на підставі частини першої статті 382 КАС України вважає за необхідне встановити новий строк для подання відповідачем звіту про виконання судового рішення в цій справі.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що у прохальній частині заперечень на звіт, вхід. № ЕП/18571/21 від 08.07.2021 року, позивач також просить накласти на керівника суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області штраф у сумі сорок розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Проте, клопотання про накладення штрафу заявлене позивачем у поданих ним «ЗАПЕРЕЧЕННЯХ на звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання судового рішення у справі № 420/1348/19 від 04.12.2019 р.», вхід. № ЕП/18571/21 від 08.07.2021 року, та, відповідно, не зареєстроване Одеським окружним адміністративним судом, як клопотання про накладення штрафу, подане в порядку ст.ст. 167, 382 КАС України тощо, для його окремого розгляду судом.

За ініціативою судді, передбаченою ч. 4 ст. 382 КАС України, питання про накладення штрафу не порушене.

Згідно з п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України (в редакції, чинній до 17.07.2020 року) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема, процесуальні строки щодо розгляду адміністративної справи продовжуються на строк дії такого карантину.

Згідно з п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18.06.2020 року № 731-ІХ, який набрав чинності 17.07.2020 року, зокрема, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 855 від 11.08.2021 року) до 1 жовтня 2021 р. на території України продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України.

Керуючись ст.ст. 14, 243, 248, 255, 256, 294, 295, 382 та Перехідними положеннями КАС України, суд -

ухвалив:

Встановити новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року по справі № 420/1348/19.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) подати до суду протягом 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 року по справі № 420/1348/19, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цій ухвалі.

Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому п. 15.5 ч. 1 Розділу VІІ Перехідних положень КАС України, та у строк, встановлений ст. 295 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України.

Суддя М.Г. Цховребова