Рішення від 15.09.2021 по справі 420/14371/21

Справа № 420/14371/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ПФУ в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

11 серпня 2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 83 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при проведенні з 01.06.2021 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 основного розміру пенсії з 01.06.2021 року у розмірі 83 % грошового забезпечення з урахуванням довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів Украпни вiд 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премії та провести виплату перерахованої пенсії, з урахуванням вже виплачених сум.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 11.08.2021 року о 14:45:05 справа №420/14371/21 розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалою суду від 16.08.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до положень ст. 263 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог зазначено про те, що позивачу - ОСОБА_1 була призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції, чинній на момент призначення пенсії за цим законом, в розмірі 83 % від відповідних сум грошового забезпечення на момент звільнення.

Позивач зазначає, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.04.2021 року по адміністративній справі № 420/2925/21, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.06.2021 року, був проведений перерахунок основного розміру його пенсії на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 вiд 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року.

Проте, під час проведення перерахунку пенсії на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, відповідачем був зменшений розмір пенсії позивача з 83% до 70% сум грошового забезпечення.

Позивач вважає, що зниження відсоткового розміру пенсії є протиправним, оскільки рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 року по адміністративній справі № 420/3664/20, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, було визнано протиправними дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивача за вислугу років з 01.01.2018 року з 83 % на 70% грошового забезпечення.

Окрім цього, позивач вказує, що відповідно до пункту «а» ч. 1 ст. 13 Закону № 2262-XII розмір його пенсії становив 83 % від відповідних сум грошового забезпечення, що повністю узгоджується із положеннями ч. 3 ст. 13 цього ж Закону в редакції, що діяла з моменту призначення пенсії та до 01.05.2014 року, якою було визначено що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення. Положення ст. 13 Закону № 2262-XII застосовуються виключно під час призначення пенсій, та подальші зміни, внесені у вказану статтю цього Закону, не можуть бути самостійною підставою для проведення перерахунку раніше призначених пенсій, а також не можуть застосовуватися під час перерахунків пенсій, які проводяться в порядку, визначеному діючим законодавством після призначення пенсій.

Також позивач зазначив, що призначена та виплачувана до прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про проведення перерахунку пенсій (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103) довічна пенсія позивача за вислугу років у розмірі 83 % грошового забезпечення не підлягає зменшенню під час проведення перерахунку його пенсії у випадку зміни видiв чи розмірів грошових виплат вiдповiдної категорії військовослужбовців, які відбулися після призначення пенсії, адже це не передбачено законом, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

03.09.2021 року за вх.№ЕП/23624/21 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Відповідач вказує на те, що Головним управлінням на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду вiд 22.05.2020 по справі № 420/3664/20, яке набрало законної сили 23.06.2020, ОСОБА_1 23.06.2020 проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 01.01.2018 у розмiрi 83% відповідних сум грошового забезпечення. На підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.04.2021 по справі №420/2925/21, яке набрало законної сили 06.05.2021 ОСОБА_1 11.05.2021 проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 09.12.2020 №091925, наданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки станом на 05.03.2019.

У зв'язку з тим, що 06.05.2021 набрало чинності рішення Одеського окружного адміністративного суду вiд 02.04.2021 по справі № 420/2925/21, яким установлено, новi види грошового забезпечення, які не були враховані при перерахунку пенсії у розмірі 83 % грошового забезпечення, то перерахунок пенсії проведено з 01.04.2019 у розмірі 70% грошового забезпечення, що передбачено статтею 13 Закону України від 09.04.1992 № 2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з врахуванням оновленої довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 09.12.2020 №Ю91925 станом на 05.03.2019.

Відповідач вказує, що оскільки відбулися зміни в грошовому забезпеченні Позивача, то перерахунок пенсії Позивача проведено з урахуванням положень ст. 13 Закону № 2262. Згідно із ст. 13 Закону №2262, максимальний розмір пенсії обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Розглянувши у письмовому провадженні справу за наявними матеріалами, суд дійшов наступного.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 року №2262-XII.

ОСОБА_1 відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” отримував пенсію за вислугу років в розмірі 83 % грошового забезпечення (вислуга років - 31).

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року відповідно до вимог ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, якою передбачено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно з перерахунком пенсії за вислугу років по пенсійній справі ОСОБА_1 основний розмір пенсії позивача складає 70 % грошового забезпечення (вислуга років - 31).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 року по справі №420/3664/20 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії з 83 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 83% від розміру грошового забезпечення за нормами чинними на 01.03.2018 року та здійснити виплату суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2018 року.

Також рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.04.2021 року у справі №420/2925/21 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, адреса місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО91925 від 09.12.2020 року, наданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки станом на 05.03.2019 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО91925 від 09.12.2020 року, наданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки станом на 05.03.2019 року, із врахуванням раніше виплачених сум.

На виконання цього Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії позивача, втім, як вбачається з Перерахунку пенсії, пенсія позивачу перерахована з 01.06.2021 року, знов виходячи з 70% грошового забезпечення.

Не погоджуючись із проведеним перерахунком, позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із даним позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.

01.01.1992 року введений в дію Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Стаття 13 вказаного Закону визначає розміри пенсій за вислугу років.

При цьому, слід зазначити, що стаття 13 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб неодноразово змінювалась в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу у 31 рік складає 83% грошового забезпечення (з урахуванням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2020 року по справі №420/3664/20).

Під час перерахунку, здійсненого 01 червня 2021 року на виконання рішення суду від 02 квітня 2021 року по справі №420/2925/21, відповідачем зменшено основний відсотковий розмір пенсії позивача з 83% на 70% грошового забезпечення.

Натомість, як вже було зазначено, рішенням Одеського окружного адміністративного суду у справі №420/3664/20 від 22.05.2020 року зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 83% від розміру грошового забезпечення за нормами чинними на 01.03.2018 року та здійснити виплату суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2018 року.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу у 31 рік складає 83% грошового забезпечення, що не підлягає доказуванню у даній справі.

Суд зазначає, що оцінка діям відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років з 83% до 70% відповідних сум грошового забезпечення вже надана судом у справі №420/3664/20 рішенням від 22.05.2020 року, в якому суд встановив, що з 01.01.2018 розмір пенсії становить 83% від відповідних сум грошового забезпечення, а відповідач протиправно діяв, зменшивши розмір пенсії до 70% від грошового забезпечення.

З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, про наявність підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивача під час перерахунку пенсії з 01.06.2021 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 09.12.2020 року №ЮО91925 станом на 05.03.2019 року з 83% на 70 % грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.

Крім того, з урахуванням обставин цієї справи, суд акцентує увагу відповідача на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 129-1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд відхиляє доводи відповідача стосовно того, що перерахунок пенсії позивача проведено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, оскільки цей перерахунок проведено з 01.06.2021 року, а відтак, по-перше, з 20.12.2016 року норма ч. 7 ст. 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб втратила чинність; по-друге, основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу у 31 рік з 01.01.2018 року складає 83% грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 83 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при проведенні з 01.06.2021 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»; зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 основного розміру пенсії з 01.06.2021 року у розмірі 83 % грошового забезпечення з урахуванням довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів Украпни вiд 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премії та провести виплату перерахованої пенсії, з урахуванням вже виплачених сум.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, а доводи відповідача відхиляє з вищенаведених мотивів.

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено 908 грн. судового збору при поданні даного позову (а.с.9).

Суд дійшов висновку про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судового збору у сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн., поклавши ці витрати на відповідача.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 260, 263, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ПФУ в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 83 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при проведенні з 01.06.2021 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 основного розміру пенсії з 01.06.2021 року у розмірі 83 % грошового забезпечення з урахуванням довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО91925 від 09.12.2020 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів Украпни вiд 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премії та провести виплату перерахованої пенсії, з урахуванням вже виплачених сум.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 293,295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя М.М. Аракелян