справа№380/10597/21
14 вересня 2021 року
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Грень Н.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного Фонду України в Львівській області, оформлене листом-відповіддю від 01.03.2021 р., № 2156-1086/Х-52/8-1300/21 у перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки від 09.11.2020 № 155 в частині здійснення перерахунку в розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, і застосування обмеження максимальним розміром;
- зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років у розмірі 90% без застосування обмеження максимальним розміром на підставі довідок Тернопільської обласної прокуратури: № 18-75-20 від 16.03.2020 з грудня місяця 2019 року по вересень місяць 2020 року; № 155 від 09.11.2020 року з жовтня місяця 2020 року по січень місяць 2021 року; № 21-23-21 від 03.03.2021 року з лютого місяця 2021 року.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 24.04.2003 та отримує пенсію за вислугу років згідно з Законом України «Про прокуратуру» №1789-ХП із розрахунку 90% складових заробітної плати, відповідно до ст.50-1.На думку позивача, відповідачем протиправно здійснено перерахунок пенсії у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати на підставі поданих довідок Тернопільської обласної з обмеженням її граничного розміру. Вважає такі дії ГУ ПФУ у Львівській області неправомірними, що стало підставою для звернення до суду.
Ухвалою суду від 05.07.2021 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.
Відповідач у встановлений судом строк подав відзив на позов, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Заперечення мотивує тим, що у зв'язку із набранням законної сили рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/4295/20 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області згідно з рішенням від 13.05.2021 проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» на підставі довідки прокуратури Тернопільської області від 16.03.2020 №17-75-20 у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати з обмеженням її максимального розміру. На аналогічних умовах було проведено перерахунок пенсії на підставі довідки від 09.11.2020 №155 з 01.10.2020. Вказує на те, що на момент призначення пенсії застосовується законодавство, що діє на момент звернення за призначенням пенсії; при зверненні із заявою про перерахунок пенсії застосуванню підлягає законодавство, що діє в момент подання заяви про перерахунок пенсії. А тому вважає правомірними дії пенсійного органу щодо здійснення перерахунку пенсії позивача у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати та обмеження максимального розміру, оскільки таким було нормативне регулювання спірних правовідносин на час звернення позивача за перерахунком пенсії. Щодо позовних вимог про перерахунок пенсії на підставі довідки Тернопільської обласної прокуратури №21-23-21 від 03.03.2021, то вважає такі передчасними, оскільки із заявою встановленого зразка про перерахунок пенсії позивач не звертався, рішення про відмову в перерахунку не приймалося. Вважає позовні вимоги безпідставними та просив у задоволенні позову відмовити.
Позивач подав до суду відповідь на відзив у якій наводить спростування доводів відповідача, викладених у відзиві.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З 24.04.2003 ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років.
16.03.2020 прокуратура Тернопільської області видала позивачу довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від №18-75-20, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.03.2021 у справі №380/4295/20 визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Тернопільської області про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії №18-75-20 від 16.03.2020. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду Пенсійного фонду України у Львівській області із 13.12.2019 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-V11 на підставі довідки прокуратури Тернопільської області про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії №18-75-20 від 16.03.2020 з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання вказаного вище рішення суду, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області відповідно до рішення від 13.05.2021 провело ОСОБА_1 з 13.12.2019 перерахунок пенсії на підставі копії довідки від 16.03.2020 за №18-75-20, виданої прокуратурою Тернопільської області. Перерахунок проведено відповідно до ст.86 Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII "Про прокуратуру" у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, зазначеної у довідці від 16.03.2020 №18-75-20, з обмеженням її максимального розміру.
29.12.2020 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою встановленого зразка щодо проведення перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій від 09.11.2020 за №155, виданої Тернопільською обласною прокуратурою.
За результатами розгляду заяви від 29.12.2020 ОСОБА_1 рішенням від 05.01.2021 проведено перерахунок пенсії з 01.10.2020 на підставі довідки від 09.11.2020 за №155.
В результаті проведеного перерахунку з 01.10.2020 обчислений розмір пенсії становить 37079,28 грн (61798,80 грн х 60%), максимальний розмір пенсії до виплати, враховуючи ч.15 ст.86 Закону №1697, становив 17120,00 грн. Виплата пенсії позивачу проведена в сумі 17120,00 грн (згідно з ч.15 ст.86 Закону №1697). З 01.12.2020 розмір пенсії позивача становить 17 690,00 грн (згідно з ч.15 ст.86 Закону №1697).
У подальшому ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою від 02.02.2021, у якій вказав, що 29 грудня 2020 року звертався із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури. Просив письмово повідомити про порядок перерахунку пенсії: з якої суми, в якому процентному відношенні, з якого місяця і на підставі якого нормативного акта здійснено перерахунок.
За результатами розгляду вказаної заяви Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області 01.03.2021 вих.№2156-1086/Х-52/8-1300/21 скеровано відповідь в порядку та строки, передбачені Законом України від 02.10.1996 №393/96-ВР "Про звернення громадян" (копія відповіді додана до позовної заяви позивачем).
Вважаючи таку відповідь рішенням пенсійного органу за результатами поданої заяви про перерахунок пенсії, позивач просить його скасувати в частині здійснення перерахунку пенсії в розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, вказаної у довідці від 09.11.2020 за №155, із застосуванням обмеження максимальним розміром. Відповідно вважає, що належним способом захисту його порушеного права буде зобов'язання УПФ України у Львівській області здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі поданих довідок у розмірі 90% заробітної плати без застосування обмеження максимальним розміром.
З наведених вище обставин справи суд зазначає, що змістом спірних правовідносин є дії пенсійного органу щодо проведення перерахунку пенсії позивача на підставі поданих ним довідок прокуратури Тернопільської області у розмірі 60% суми місячного заробітку із обмеженням максимального розміру пенсії.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
На день призначення пенсії позивачу забезпечення прокурорів і слідчих визначалися ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-XII від 05.11.1991, згідно з якою, зокрема, ч. 1, 12, 17 ст. 50-1, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку; обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком; призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
До ст. 50-1 Закону № 1789 вносилися зміни Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI (далі - Закон № 3668), внаслідок яких наведена вище ч. 17 ст. 50-1 Закону № 3668 з 01.10.2011 року стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.
14.10.2014 року ухвалено новий Закон України «Про прокуратуру» № 1697-VII.
Частина 20 ст. 86 Закону № 1697 (в первинній редакції) була такого змісту: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Отже, первісна редакція ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 та ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789 містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
З 15.07.2015 року втратив чинність Закон № 1789 (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).
01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон № 76), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни: ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789 (діяла до 15.07.2015 року) викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України»; ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 (набрала чинності 15.07.2015 року) викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
Таким чином, законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.
Судами неодноразово встановлювалось, що Кабінет Міністрів України впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.
У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи № 3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 року № 7-р(II)/2019, яким визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Також Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7 р(II)/2019: ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 підлягає застосуванню в первинній редакції: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Таким чином, у позивача є право на перерахунок пенсії.
Відповідачем проведено такий перерахунок, проте зі зміною відсоткового розміру заробітної плати, з якого обчислюється пенсія та з обмеженням максимального розміру пенсії. Вказана обставина визнається відповідачем у відзиві на позовну заяву, де він, зокрема, зазначив, що рішенням від 13.05.2021 провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 13.12.2019 на підставі копії довідки від 16.03.2020 за №18-75-20, виданої прокуратурою Тернопільської області. Перерахунок проведено відповідно до ст.86 Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII "Про прокуратуру" у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, зазначеної у довідці від 16.03.2020 №18-75-20, з обмеженням її максимального розміру.
Рішенням від 05.01.2021 проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.10.2020 на підставі довідки Тернопільської обласної прокуратури від 09.11.2020 №155. З 01.10.2020 обчислений розмір пенсії становить 37079,28 грн (61798,80 грн х 60%), проте максимальний розмір пенсії з 01.10.2020 становить 17120,00 грн, з 01.12.2020 - 17690, грн.
Щодо обмеження розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, то суд зазначає наступне.
Абз. 6 ч. 15 ст. 86 Закону № 1697 передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Вказана редакція абз. 6 ч. 15 ст. 86 Закону 1697 викладена внаслідок внесення змін згідно із Законами України від 02.03.2015 року № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який набрав чинності з 01.04.2015 року та від 24.12.2015 року № 911-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2016 року.
Однак, згідно з п. 2 Прикінцевих Положень Закону № 213-VIII порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) встановлений цим Законом стосується саме працюючих пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.
Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону № 911-VIIІ, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 1 січня 2016 року.
Разом з тим, вказаний вище Закон № 911-VIII за своїм змістом не є основним (спеціальним) законом у сфері пенсійного забезпечення, а виконує функцію допоміжного закону, яким внесено зміни до різних законодавчих актів, в тому числі, введено окреме положення стосовно тимчасового обмеження пенсії.
Вищевказаний закон містить норму, яка передбачає, що визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 1 січня 2016 року.
Проте, дана норма стосується призначення пенсій, а не їх перерахунку. Застереження у п. 2 Прикінцевих положень Закону № 911-VIII, що обмеження виплати максимального розміру пенсії застосовуються з 1 січня 2016 року означає, що пенсії, які призначені до 1 січня 2016 року та перевищують встановлений максимум, не можуть бути зменшені. Однак, їх перерахунок має відбуватися у відповідності до правил, передбачених абзацом 6 частини 15 статті 86 Закону № 1697.
Суд також зазначає, що Верховним Судом неодноразово здійснювався касаційний розгляд справ, де позивачами виступали особи, яким пенсії були призначені відповідно до Закону № 1789, а вимоги позовних заяв було звернуто до пенсійного органу стосовно неправомірності його дій та рішень щодо здійснення перерахунку такої пенсії із застосуванням обмеження її максимальним розміром, передбаченим ст. 86 Закону № 1697, в редакції зі змінами, внесеними Законами України від 24.12.2015 № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", від 06.12.2016 № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (постанови Верховного Суду від 22.05.2018 року у справі № 205/8204/16-а, від 03.04.2018 року у справі № 361/4922/17, від 02.05.2018 року у справі № 704/87/17, від 15.08.2018 року у справі № 161/9572/17, від 17.01.2019 року у справі № 161/713/17, від 15.05.2019 року у справі № 554/4191/17, від 21.11.2019 року у справі № 161/14321/16-а, від 21.05.2020 року у справі № 554/10510/16-а, від 28.10.2020 року у справі № 686/2428/16-а).
Розглядаючи вищевказані справи, Верховний Суд сформулював правову позицію, відповідно до якої положення норм чинного законодавства, якими обмежувався максимальний розмір пенсії, не визнавались у встановленому порядку Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), отже, є чинними і підлягають виконанню. Тобто, на момент проведення перерахунку пенсії позивачам, наведеними положеннями встановлюються тимчасові обмеження розміру виплачуваної пенсії, які мають імперативний характер, неконституційними не визнавались, є чинними та обов'язковими до виконання органами Пенсійного фонду України. З огляду на наведене, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність у відповідача (відповідного територіального органу Пенсійного фонду України) законних підстав для здійснення виплати нарахованої пенсії без обмеження граничного розміру відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789 (в редакції на час призначення пенсії), оскільки положення цієї статті втратили чинність.
Щодо того, у якому відсотковому розмірі відносно заробітної плати підлягають перерахунку пенсії, суд зазначає таке.
З матеріалів справи вбачається, що позивачу призначена пенсія у 2003 році на підставі статті 50-1 Закону № 1789 в розмірі 90 % від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Втім, здійснюючи перерахунок, відповідач зазначив, що згідно зі ст. 86 Закону № 1697 пенсія призначається у розмірі 60 % від суми місячної (чинної) заробітної плати за відповідну вислугу років.
Однак суд наголошує, що в даному випадку мова йде не про призначення, а про перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії.
Таким чином, з урахуванням того, що при призначенні позивачу пенсії у 2003 чинною була норма, відповідно до якої позивач мав право на пенсію у розмірі 90% від місячної заробітної плати, тому пенсійний орган зобов'язаний здійснити перерахунок призначеної у 2003 позивачу пенсії за вислугу років з розрахунку 90 % від місячної заробітної плати.
З огляду на викладене, суд вважає неправомірними дії пенсійного органу щодо здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки прокуратури Тернопільської області №18-75-20 від 16.03.2020 та довідки Тернопільської обласної прокуратури №155 від 09.11.2020 у розмірі 60% суми місячної заробітної плати з 13.12.2019 та 01.10.2020 відповідно протиправними. А тому належним способом захисту прав позивача буде зобов'язаний ГУ ПФ України у Львівській області здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії за вислугу років з розрахунку 90 % від місячної заробітної плати, визначеної у довідках органу прокуратури з 13.12.2019 та з 01.10.2020.
Щодо перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки від 03.03.2021 №21-23-21, то такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки матеріали справи не містять доказів звернення позивача з заявою про перерахунок його пенсії на підставі вказаної довідки, як не містять і доказів прийняття пенсійним органом відповідного рішення за такою заявою чи вчинення дій.
Лист-відповідь від 01.03.2021 за своїм змістом не є рішенням про перерахунок чи відмову у перерахунку пенсії, носить інформативний характер та стосується питання перерахунку пенсії на підставі довідки від 09.11.2020 №155.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до положень ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи те, що позовні вимоги позивача задоволено частково, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області у сумі пропорційній до задоволеної частини позовних вимог 454,00 грн.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 КАС України, суд
позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Прокуратури Тернопільської області від 16.03.2020 №18-75-20 та довідки Тернопільської обласної прокуратури від 09.11.2020 №155 виходячи з розміру 60 % від суми заробітної плати.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до довідки Прокуратури Тернопільської області від 16.03.2020 №18-75-20 та довідки Тернопільської обласної прокуратури від 09.11.2020 №155, виходячи з розміру 90 % від суми заробітної плати за аналогічною посадою в розрізі відповідних складових, до якої прирівняна посада, починаючи з 13.12.2019 та з 01.10.2020 відповідно, з урахуванням раніше здійснених виплат.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) судовий збір на суму 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Грень Н.М.