Справа № 344/14473/21
Провадження № 1-в/344/227/21
14 вересня 2021 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
Головуючого-судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря с/з: ОСОБА_2 ,
представника Івано-Франківського РУП: ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої розглядається подання: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду подання начальника Івано-Франківського РУП ГУ НП в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого, 10.07.2003 року вироком Апеляційного суду Івано-Франківської області за ч. 2 ст. 115 КК України та ч.2 ст.185 КК України до покарання у вигляді 14 років позбавлення волі,-
Начальник Івано-Франківського РУП ГУ НП в Івано-Франківській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , в обґрунтування якого покликався на те, що ОСОБА_5 вироком від 10.07.2003 року Апеляційним судом Івано-Франківської області засуджено за вчинення злочинів передбачених 2 ст. 115 КК України та ч.2 ст.185 КК України до покарання у вигляді 14 років позбавлення волі. Також у даному поданні вказує, що останнього 08.04.2016 року звільнено від відбування покарання з ДУ «Замкова виправна колонія №58», який на шлях виправлення не став, періодично вживає спиртні напої, порушує публічний порядок та права інших громадян, тому підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Протягом року ОСОБА_5 , одинадцять раз притягався до адміністративної відповідальності за ст.ст.178, 44-3, 173, 176, 127 КУпАП.
Незважаючи на письмові попередження працівників поліції, останній продовжує порушувати публічний порядок, за що чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність.
В судовому засіданні представник Івано-Франківського РУП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 подання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив його задовольнити.
ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечив щодо задоволення даного подання. В обгрунтування своїх заперечень вказав, що після його звільнення з місць позбавлення волі у нього немає постійного місця проживання, а тому просить суд у задоволенні подання відмовити у повному обсязі.
Заслухавши представника Івано-Франківського РУП ГУ НП в Івано-Франківської області ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_5 та дослідивши матеріали справи суд вважає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті «ґ» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
З долучених до подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_5 , був засуджений вироком Апеляційного суду Івано-Франківської області від 10.07.2003 року за ч. 2 ст. 115 КК України та ч.2 ст.185 КК України до покарання у вигляді 14 років позбавлення волі. Відповідно до п. 8 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Отже судимість ОСОБА_5 на даний час не погашено та не знято.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
В той же час судом встановлено, що ОСОБА_5 , звільнившись після відбуття покарання, незважаючи на письмові попередження органів поліції продовжує вчиняти правопорушення, відтак є підстави, передбачені ст.ст. 3-5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» для встановлення щодо ОСОБА_5 адміністративного нагляду.
На думку суду подання в частині заборони залишати будинок з 22.00 год. до 06.00 год. задоволенню не підлягає, оскільки субєктом внесення подання не зазначено точну адресу будинку (квартири) який забороняється залишати ОСОБА_5 , а у судовому засідання встановлено, що останній, немає постійного місця проживання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 3-5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
а) проходити реєстрацію у відділі поліції чотири рази на місяць;
б) заборонити виїжджати в особистих справах за межі м. Івано-Франківська без дозволу органів поліції;
в) заборонити відвідувати заклади громадського харчування та торгівельні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1