Справа №463/9458/21
Провадження №3/463/1998/21
15 вересня 2021 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., розглянувши об'єднані судом в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 26 травня 2021 року о 23 год. 27 хв. у м. Львові на пр. Ч. Калини, 79, керуючи автомобілем «BMW 535», р.н. НОМЕР_1 , проявив неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, своїми діями створив загрозу безпеці дорожнього руху, не виконав вимог дорожньої розмітки 1.18, не виконав вимог дорожнього знаку 5.16 «Напрямок руху по смугах», внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем «Mercedes-Benz Е220», р.н. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди, будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди не залишився на місці пригоди та не повідомив про орган чи підрозділ поліції, чим порушив п. п. 1.5, 2.3 (б, д), 2.10 (а, д), розмітки 1.18, знаку 5.16 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачені ст. 122-4, ст. 124 КУпАП.
Матеріали справ надійшли до Личаківського районного суду м. Львова 20 серпня 2021 року та були призначені до розгляду в судових засіданнях.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судові засідання 3 вересня 2021 року та 15 вересня 2021 року не з'явився, про дату, час та місце таких був повідомлений у встановленому законом порядку, що стверджується довідками про доставку йому судових повісток СМС-повідомленнями на номер мобільного телефону, вказаний в протоколі, а саме про доставку 22 серпня 2021 року повістки в судове засідання 3 вересня 2021 року, а також 4 вересня 2021 року повістки в судове засідання 15 вересня 2021 року, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав, пояснень по суті вчиненого правопорушення до суду не скерував, вину та факт вчинення правопорушення не заперечив.
За таких обставин, враховуючи положення ст. 268 КУпАП, відповідно до яких під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 .
Оглянувши матеріали справи, вивчивши наявні у ній докази, суд приходить до наступного.
Вина у вчиненні ОСОБА_1 адміністративних правопорушення стверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ААБ №284480 та №294281 від 13 серпня 2021 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди від 26 травня 2021 року, рапортом інспектора взводу 2 роти3 батальйону 3 УПП у Львівській обл. ДПП лейтенанта поліції Платка Р. від 26 травня 2021 року, письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_2 від 26 травня 2021 року, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 27 травня 2021 року, письмовими поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 від 13 серпня 2021 року.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Проте, дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, такі надійшли до Личаківського районного суду м. Львова 20 серпня 2021 року та були призначені до розгляду в п'ятнадцятиденний строк в судовому засіданні на 3 вересня 2021 року, однак у даному засіданні у зв'язку з неявкою у таке особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розгляд справи було відкладено на 15 вересня 2021 року. При цьому відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення такі були вчинені ОСОБА_1 26 травня 2021 року, відтак станом на день розгляду справи закінчився трьохмісячний строк накладення адміністративного стягнення, визначений ч. 2 ст. 38 КУпАП.
За змістом п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Беручи до уваги наведене вище, а також те, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки накладення адміністративного стягнення закінчились, що виключає провадження у справі, а тому провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, 38, 122-4, 124, 247, 268, 283, 284 КУпАП, -
провадження в адміністративній справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.