Справа №: 307/2418/21
Провадження № 3/307/1141/21
про повернення протоколу
15 вересня 2021 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., вивчивши матеріали, які надійшли від Управління держпраці у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , директора ПП «Рись»,
встановила:
До Тячівського районного суду Закарпатської області Управління держпраці у Закарпатській області надіслано протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 188-1 КУпАП.
Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи директором приватного підприємства «Рись» у посадові обов'язки якого входить подати звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПОІ (річна) за 2020 рік, станом на 5 липня 2021 року не здав до Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів вказаний звіт, який зобов'язаний був подати до 1 березня 2021 року, чим порушив ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ та пункт 2 «Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування», затвердженого Постановою КМУ від 31 січня 2007 року № 70.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається зокрема, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Із вказаного протоколу вбачається, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 3 ст. 188-1 КУпАП, у той час як вказана стаття містить лише дві частини.
При цьому, суд позбавлений можливості самостійно кваліфікувати дії особи за відповідною частиною статті КУпАП. Зазначені недоліки є суттєвими та перешкоджають розгляду справи в суді.
Приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, суд враховує роз'яснення, які містяться у п.12 Постанови Пленуму ВСС України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014 року, згідно якої норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного, зокрема, без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Ураховуючи наведене, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 допущені порушення, які не можуть бути усунені судом при розгляді справи, відтак матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 188-1 КУпАП необхідно повернути до Управління держпраці у Закарпатській області для правильного складання протоколу.
Керуючись ст. ст. 278, 283, 284 КУпАП,
постановила:
Повернути до Управління держпраці у Закарпатській області матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 188-1 КУпАП для правильного складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Р.Сас