Постанова від 14.09.2021 по справі 307/3271/21

Справа №: 307/3271/21

Провадження № 3/307/1394/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2021 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

встановив:

ОСОБА_1 13 вересня 2021 року о 00 год. 25 хв. в районі 256 прикордонного знаку, на відстані 100 метрів від Державного кордону на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Тячів», поза пунктами пропуску незаконно перетнув державний кордон України в Республіку Румунія, після чого разом із ОСОБА_2 був затриманий прикордонною поліцією Румунії та у період з 16 год. по 17 год. 13 вересня 2021 року під час проведення прикордонно-представницької зустрічі на підставі статті 3 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 передані на територію України у встановленому Угодою порядку і такими діями порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» від 4 листопада 1991 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

ОСОБА_1 у судове засідання 14 вересня 2021 року не з'явився, від нього надійшла заява про визнання вини та розгляд справи за його відсутності і тому, відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справу розглянуто під час його відсутності на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтями 251 та 252 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Із протоколу про адміністративне правопорушення, складеного заступником начальника відідлу прикордонної служби «Тячів» (тип Б) 27 прикордонного загону імені Героїв Карпатської Дем'янюком А.Б., убачається, що ОСОБА_1 13 вересня 2021 року 00 год. 25 хв. в районі 256 прикордонного знаку, на відстані 100 метрів від Державного кордону на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Тячів», поза пунктами пропуску незаконно перетнув державний кордон України в Республіку Румунія, після чого разом із ОСОБА_2 був затриманий прикордонною поліцією Румунії та у період з 16 год. по 17 год. 13 вересня 2021 року під час проведення прикордонно-представницької зустрічі на підставі статті 3 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 передані на територію України у встановленому Угодою порядку ( а. с. 2).

Із протоколу про адміністративне затримання від 13 вересня 2021 року відомо, що ОСОБА_1 був затриманий о 17 год. 13 вересня 2021 року на строк до трьох годин з метою складання протоколу ( а. с. 3).

Із протоколу огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 13 вересня 2021 року видно, що у ОСОБА_1 під час огляду виявлено та вилучено гідрокостюм чорного кольору, який передано на зберігання до спеціального приміщення відділу прикордонної служби "Тячів" ( а.с. 4) .

Отже, винуватість ОСОБА_1 у перетинанні державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчиненного групою осіб, доведена повністю.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП суд,

постановив:

Накласти на ОСОБА_1 штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 8500 грн.

Вилучений у ОСОБА_1 гідрокостюм чорного кольору, який переданий на заберігання до спеціального приміщення відділу прикордонної служби "Тячів" - конфіскувати у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 454,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Л.Р.Сас