Справа № 306/1483/21
Провадження № 1-кс/306/261/21
15 вересня 2021 року м. Свалява
Слідчий суддя Свалявського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на постанову від 28.08.2021 року старшого дізнавача СД ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №42019071040000002.
ОСОБА_2 звернувся до суду із скаргою на постанову від 28.08.2021 року старшого дізнавача СД ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №42019071040000002 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України. В обгрунтування доводів вказує, що дії старшого дізнавач ОСОБА_3 протиправні, а прокурор нагляд за дізнанням не проводив. Вимоги мотивує тим, що вказана постанова підлягає скасуванню через непроведення дізнання, невстановлення обставин провадження та порушення вимог КПК. Просить постанову від 28.08.2021 року скасувати.
Відповідно до ч.1 ст. 306 КПК України - скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318 - 380 КПК України, з урахуванням положень глави 26 КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КПК України - дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 303 КПК України - на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого, дізнавача про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Відповідно до ч.1 ст. 304 КПК України - скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч.1 ст. 303 КПК України, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Відповідно до ч.2 ст. 306 КПК України - скарги на рішення про закриття кримінального провадження розглядаються не пізніше п'яти днів з моменту надходження скарги.
Підстави для повернення скарги або відмови у відкритті провадження, встановлені Кримінальним процесуальним Кодексом України, відсутні, перешкод для призначення скарги до судового розгляду не встановлено, слідчий суддя доходить висновку, що слід призначити судовий розгляд скарги.
Керуючись ст. 303, 304, 306 КПК України, слідчий суддя
Призначити розгляд скарги ОСОБА_2 на постанову від 28.08.2021 року старшого дізнавача СД ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №42019071040000002 до судового розгляду у судовому засіданні в залі № 1 Свалявського районного суду Закарпатської області (м.Свалява, вул.Духновича, буд.2, Закарпатської області) на 11 годину 00 хв. 17 вересня 2021 року.
Справа розглядатиметься Свалявським районним судом Закарпатської області одноособово в складі:
слідчого - судді ОСОБА_1 .
Повідомити про виклик в судове засідання для розгляду скарги:
- ОСОБА_2 , мешканця АДРЕСА_1 ;
- старшого дізнавача сектору дізнання відділення поліції № 1 Мукачівського районного управління ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 .
Витребувати для огляду в судовому засіданні кримінальне провадження №42019071040000002 внесене до ЄРДР від 29 січня 2019 року.
Надіслати особі, яка подала скаргу та дізнавачу копії ухвали про відкриття провадження за скаргою та старшому дізнавачу копію скарги з копіями доданих до неї документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - e-mail inbox@sv.zk.court.gov.ua.
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОСОБА_4