Постанова від 15.09.2021 по справі 933/424/21

номер провадження 3/933/321/21

справа № 933/424/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 вересня 2021 року смт. Олександрівка

Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А. розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського РУ ГУ ДСНС України у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає в АДРЕСА_1 , директора ПП "Лактус",

ст.ст. 10, 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП роз'яснено,

- за ч. 1 ст. 185-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 05.07.2021 року о 12:45 год., в приміщенні директора ПП "Лактус" за адресою: Донецька область, Олександрівський район, с. Очеретине, вул. Миру, буд. 1, допустив порушення вимог ст. 185-14 ч. 1 КУпАП та ст. 11 ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності № 877-V від 05.04.2007 року, а саме: створив перешкоду органу державного нагляду (контролю) та їх посадовим особам при здійсненні державного нагляду (контролю) - не допустив посадових осіб ГУ ДСНС України у Донецькій області при здійсненні державного нагляду (контролю) на підставі доручення Прем'єр-міністра України від 11.03.2021 року № 10033/1/1-21, що підтверджується актом про неможливість здійснення державного нагляду (контролю) від 05.07.2021 № 4 та посвідчення на проведення державного нагляду (контролю) від 29 червня 2021 року № 56К.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнав та пояснив, що працівники ДСНС прийшли до нього з перевіркою зненацька не попередивши завчасно. Він їх недопустив до перевірки бо не було можливості, оскільки всі працівники працювали в полі, а він не міг приділити їм часу бо займався посівною та повинен був також їхати в поле контролювати роботу агрегатів, що розташовані в різних місцях. Свої дії вважає правильними.

Він має ліцензію на зберігання та використання пального для потреб підприємства в розмірі 380 тон дизельного палива. Представники ДСНС повідомили його про підстави проведення перевірки та вручили посвідчення на проведення перевірки. На цей момент він знаходився у кабінеті, але збирався виїзджати в поле для виконання обов'язків агронома. Місце зберігання дизельного палива знаходиться на території підприємства в 400 м. від примішення де знаходиться його кабінет. Територія підприємства охороняється. На час прибуття працівників ДСНС охоронці були присутні, але він не вважав за можливе надати їм доручення приймати участь у перевірці. Він затефонував юристу, який обслуговує підприємство, і той надав йому консультацію про те, що він має право недопустити до перевірки працівників ДСНС.

Працівник ДСНС ОСОБА_2 , який склав протокол, надав суду пояснення, відповідно до яких, він на підставі посвідчення про проведення заходу державного нагляду, разом з іншими працівниками ДСНС 05.07.2021 року прибув до ПП "Лактус" для проведення перевірки відповідно до доручення Прем'єр-міністра України, оскільки ПП "Лактус" має ліцензію на зберігання пального для власного споживання. Він надав директору ОСОБА_1 копію посвідчення на проведення перевірки, за отримання якої він розписався в оригіналі. Після цього ОСОБА_1 зателефонував юристу та після їх розмови відмовився допустити працівників ДСНС до перевірки.

Суддею в судовому засіданні досліджені:

- протокол про адміністративне правопорушення ДО № 222718 від 05.07.2021 року (а.с.2), відповідно до якого 05.07.2021 року о 12:45 год. директор ПП " ОСОБА_3 в примішені директора за адресою с. Очеретине вул. Миру 1., створив перешкоду, а саме недопустив посадових осіб ГУ ДСНС України при здійснені державного нагляду (контролю) на підставі доручення Прем'єр-міністра України від 11.03.2021 року;

- копію акту від 05.07.2021 № 4 (а.с.3-6), відповідно до якого встановлена неможливість здійснення заходу державного нагляду Приватного підприємства "Лактус", директором якого є ОСОБА_4 , з підстав недопущення уповноважених осіб ДСНС (її територіального органу) до проведення заходу державного нагляду (контролю). Примірник акта отримав директор ПП " ОСОБА_3 ;

- копію доручення Прем'єр-міністра України, відповідно до якого голові ДСНС ОСОБА_5 було доручено забазпечити проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки;

- копію посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 29.06.2021 року за № 56К, відповідно до якого працівникам ДСНС ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_2 було доручено проведення перевірки стану додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки ПП "Лактус", що розташоване в т.ч. за адресою АДРЕСА_1 .

Частиною першою статті 185-14 КУпАП передбачена відповідальність за створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаній з проведенням перевірок.

Суддя, оцінивши дослідженні в судовому засіданні докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю дійшов до висновку, що вина директора ПП " ОСОБА_3 ,поза розумним сумнівом повністю доведена у вчиненні ним адміністративного правопорушення передбаченого ст. 185-14 ч. 1 КУпАП, як створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаній з проведенням перевірок, оскільки він як керівник підприємства, яке має ліцензію на зберігання дизельного палива в розмірі 380 тон та є об'єктом перевірки відповідно до доручення прем'єр-міністра України, не допустив працівників ДСНС до проведення перевірки.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Обираючи ОСОБА_1 вид адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу правопорушника, з урахуванням чого застосовує адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 185-14 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає грошову суму 454 грн.

Керуючись ст. 23, 33, ч.1 ст.185-14, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-14 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривень 00 коп. за наступними реквізитами: Отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, номер рахунку - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Донецької області.

Суддя Олександрівського

районного суду Попович І.А.