Справа 161/16303/21
Номер провадження 2-а/161/334/21
14 вересня 2021 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Івасюта Л.В. вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора СРПП Луцького районного управління поліції Головного управління національної поліції у Волинській області Цьопика Андрія Вікторовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаним позовом .
Відповідно до ст. 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
За правилами адміністративного судочинства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 160 КАС України, а також вимогам статті 161 цього Кодексу.
Всупереч вимогам наведеної норми Закону позивачем не зазначено належного відповідача.
Стаття 217 КУпАП передбачає, що посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення, передбачені цим Кодексом, у межах наданих їм повноважень і лише під час виконання службових обов'язків. Перелік посадових осіб, які від імені органів, згаданих у п.2, 5 ст.213 цього Кодексу, розглядають справи про адміністративні правопорушення, встановлюється законами України.
Відповідно до ст.222 КУпАП органи внутрішніх справ (Національна поліція) розглядають, зокрема, справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, зокрема, за ч.6 ст.121 КУпАП.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (ч.2 ст.222 КУпАП).
Отже, працівники органів Національної поліції при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів Національної поліції.
Тому належним відповідачем, як суб'єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення щодо правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, повинен бути відповідний орган Національної поліції.
Разом з тим, даний адміністративний позов заявлено до поліцейського, тобто до неналежного відповідача.
Отже, позивачу слід зазначити відповідачем у даній справі відповідний орган Національної поліції, в якому працює поліцейський, дії якого оскаржуються.
Крім цього, позивачу необхідно надати суду належним чином завірену копію оскаржуваної постанови серії БАБ № 847118 від 22.08.2021, оскільки долучений до справи примірник є нечитабельним.
Згідно з ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160,161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
А відтак, позов поданий з порушенням вимог ст. 160 КАС України підлягає залишенню без руху.
Керуючись ч.1 ст.169 КАС України, суддя, -
Позов ОСОБА_1 до інспектора СРПП Луцького районного управління поліції Головного управління національної поліції у Волинській області Цьопика Андрія Вікторовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали позивачу.
В разі невиконання вказаних вимог даний позов буде повернутий позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Л.В. Івасюта