Справа № 645/5070/21
Провадження № 3/645/1529/21
14 вересня 2021 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Ульяніч І.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, головного бухгалтера ТОВ «Ремгідромаш», юридична адреса: м. Харків, пр. Льва Ландау, буд. 151 ,
-за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , яка є посадовою особою головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремгідромаш», податкова адреса: м. Харків, пр. Льва Ландау, буд. 151, допустила порушення у веденні податкового обліку, а саме: п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, (із змінами та доповненнями), внаслідок завищення податкового кредиту з ПДВ всього в сумі 6152244 грн., у т.ч. у березні 2020 року у сумі 4299405 грн., у квітні 2020 року у сумі 620030 грн., у серпні 2020 року у сумі 557976 грн., у грудні 2020 року у сумі 674833 грн., що призвело до завищення показника від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду всього в сумі 1202828 грн., у т.ч. у квітні 2020 року у сумі 158314 грн., у серпні 2020 року у сумі 369681 грн., та у грудні 2020 року у сумі 674833 грн., заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет всього у сумі 4949416 грн., у т.ч. у березні 2020 року у сумі 4154226 грн., у квітні 2020 року у сумі 606895 грн. та у серпні 2020 року у сумі 188295 грн.
Факт порушення встановлено актом перевірки від 17.06.2021 року № 10593/20-40-07-28-09/14094559.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про день та час слухання справи була повідомлена своєчасно, та належним чином, надала заяву про розгляд справи без її участі.
До адміністративного матеріалу додано протокол про адміністративне правопорушення № 1899 від 21 липня 2021 року, Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремгідромаш» від 17 червня 2021 року № 10593/20-40-07-28-09/14094559.
Статтею 7 КУАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Судом встановлено, що правопорушення ОСОБА_1 були вчинені в період з 01.03.2020 року по 31.12.2020 року.
У відповідності до положень п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
З огляду на те, що на момент розгляду справи закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст.38 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ст. 247, ст.ст. 268, 283, 284 КУпАП, суддя -
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Суддя - І.В. Ульяніч