Справа№ 953/12119/21
н/п 3/953/3002/21
"18" серпня 2021 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Лях М.Ю., розглянувши матеріал, який надійшов з УПП у Харківській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Ліванської Республіки, тимчасово непрацевлаштованого, адреса проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 9 ст. 121 КУпАП, -
25.07.2021 року до Київського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал з УПП у Харківській області Департаменту патрульної поліції про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 9 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суддя вирішує питання стосовно того, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За приписами ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Порядок оформлення протоколів про адміністративні правопорушення регулюється Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06 листопада 2015 року № 1376, пункт 9 Розділу ІІ якої передбачає, заповнення у протоколі про адміністративне правопорушення графи «до протоколу додається».
Вказаним пунктом передбачено, що в графі «до протоколу додається» має бути зазначено про пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).
Разом з тим, всупереч положенням ст. 256 КУпАП та пункту 9 Розділу ІІ Інструкції № 1376, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 9 ст. 121 КУпАП не містить пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на окремому аркуші.
До того ж суд звертає увагу на те, що відповідно до протоколу ААБ № 119581 від 13.06.2021 року, датою ввезення транспортного засобу Mercedes-Benz, номерний знак НОМЕР_1 , ввезено на митну територію України 10.09.2019 року, однак до протоколу не додано витягу з ІПНП на підтвердження дати ввезення означеного вище транспортного засобу, на територію України, а надано витяг з ІПНП стосовно транспортного засобу BMW 316i.
Відповідно дост. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу,а також з'ясувати інші обставини,що маютьзначення дляправильного вирішення справи.
З огляду на відсутність вказаних вище додатків до протоколу, суд також позбавлений можливості однозначно встановити дату ввезення транспортного засобу, на територію України, що також унеможливлює розгляд справи, оскільки з матеріалів справи про адміністративне правопорушення не вбачається можливим встановити дійсні обставини справи.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Вищевказані недоліки позбавляють суд можливості об'єктивного розгляду зазначеного адміністративного матеріалу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Відповідно до пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті'визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Приймаючи до уваги, що при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення буливиявлені вищевказані недоліки справу необхідно повернути до Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП, для доопрацювання та належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 251, 252, 256, 276, 280, 283 КУпАП, суд -
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Ліванської Республіки, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 9 ст. 121 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Харківській області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя -