Ухвала від 14.09.2021 по справі 712/9533/21

Справа № 712/9533/21

Провадження №1- кс/712/4769/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей та документів

14 вересня 2021 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.01.2021 за № 42021251010000007, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернулася слідчий СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивує тим, що до Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали Управління Служби безпеки України в Черкаській області щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 при закупівлі продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів міста Черкаси, а саме розтрати бюджетних коштів.

Так, встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 в січні 2019 року оголошено закупівлю за кодом: «ДК 021:2015:15510000-6 - Молоко та вершки» (період постачання до 01.04.2020) на суму 14 338 640,68 грн (UА-2019-01-15-001608-b).

За результатами проведеної закупівлі між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 22.03.2019 укладено договір поставки товару № 09 на суму 8 103 469,00 грн. з ПДВ. При цьому, враховуючи істотні умови договору, фінансування на 2019 рік передбачено в розмірі 6 497 782,88 грн, на 2020 рік - 1 605 686,12 грн.

Зокрема, в рамках означеного договору було укладено ряд додаткових угод (№№ 3, 4, 5) про збільшення ціни за одиницю закуповуваних продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів міста з постачальником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » без достатніх правових підстав та належного документального підтвердження коливання ціни на ринку в порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції чинній до 19.04.2020), внаслідок чого допущено витрачання бюджетних коштів в особливо великих розмірах (орієнтовна сума збитків 1 062 000 грн.)

Водночас, на підтвердження факту коливання ціни на товар, у документі, який видає компетентна організація, повинна бути зазначена дійсна ринкова ціна на товар і її порівняння з ринковою ціною станом на дату, з якої почалися-змінюватися ціни на ринку, як у бік збільшення, так і у бік зменшення (тобто наявності коливання). Необхідність зазначення такої інформації зумовлюється також тим, що у випадку коливання цін, зміни до договору про закупівлю вносяться з урахуванням показників коливання цін, що стали підставою для здійснення попередніх змін до договору. Кожна зміна до договору має містити окреме документальне підтвердження.

В той же час, при укладанні додаткових угод між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у договорі № 09 на постачання продуктів харчування (молока та вершків) у якості підстави підвищення ціни на товар (підтвердження коливання ціни на ринку) останні використовували листи виробника продукції (ПП « ОСОБА_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), адресовані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », про підвищення відпускних цін на продукцію для підприємства, що не є належним документом на підтвердження зміни ціни на споживчому ринку, а лише міжгосподарським листуванням в рамках наявних між ними договорів.

Крім цього, аналогічні порушення щодо незаконного підвищення ціни допущено ще у 12 договорах між вказаними контрагентами укладеними протягом 2018 - 2020 роках, які використовували листи виробників продукції (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »).

За вказаним фактом розпочато досудове розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 4202125101000007 від 28.01.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Відповідно до кошторису Департаменту на 2019 рік станом на 19.02.2019, який затверджено заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_6 , по загальному фонду бюджету Замовнику затверджено видатки за КПКВК 0611010 « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (далі - КПКВК МБ 0611010) КЕКВ 2230 « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (далі - КЕКВ 2230) на загальну суму 26 124 500,00 грн. До кінця 2019 року суму видатків по зазначеному КПКВК МБ та КЕКВ збільшено до 26 877 900,0 гривень. Видатки по спеціальному фонду міського бюджету за КПКВК МБ 0611020 «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами» КЕКВ 2230 затверджені кошторисом на суму 30 492 500,0 грн. Загалом кошторисом передбачались видатки міського бюджету на придбання продуктів харчування для ДНЗ міста на суму 56 617 000,0 грн. За даними звіту про надходження та використання коштів загального фонду (форма №2д, 2м) за КПКВК МБ 0611010 касові видатки за КЕКВ 2230 склали 26 735 642,5 грн, що відповідає сумі надходження.

Очікувана кількість закупівлі сирних продуктів визначена виходячи з Норм харчування у закладах дошкільної освіти (крім санаторних) для дітей старше одного року та Норм харчування у санаторних закладах дошкільної освіти (групах), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 (зі змінами), з урахуванням віку дітей та кількості дітоднів.

Відповідно до заявки на проведення закупівлі продуктів харчової промисловості для дошкільних навчальних закладів міста від 09.01.2019 на січень-грудень 2019 року потреба у сирі твердому на 2019 рік становила 8 388 кг на суму 1 413 378,0 грн з розрахунку 168,50 грн за 1 кг, потреба у сирі кисломолочному 9% жирності - 78 200 кг на суму 5 982 300,0 грн з розрахунку 76,50 грн за 1 кг.

Відповідно до тендерної документації на закупівлю, затвердженої рішенням тендерного комітету від 15.01.2019 із змінами, затвердженими протокольним рішенням тендерного комітету від 06.03.2019, оцінка конкурсних пропозицій здійснюється за одним критерієм «Ціна», яка є приведеною. До ціни має бути включено податок на додану вартість (для учасників-платників ПДВ).

Учасниками відкритих торгів зареєструвалися: Публічне акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_11 », Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » запропонував найбільш вигідну ціну та його визнано переможцем з остаточною ціновою пропозицією 4 173 695,75 грн.

В подальшому, 08.04.2019 між Департаментом (далі - Замовник) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - Постачальник) укладено договір поставки № 17 (надалі - Договір).

Згідно п. 1.1 Договору Постачальник зобов'язується поставити, а Замовник прийняти і оплатити Постачальнику сирні продукти (ДК 021:2015: 15540000-5) за асортиментом та цінами, зазначеними у Специфікації, що додається до Договору і є його невід'ємною частиною.

Ціна Договору згідно п. 3.2 становить 4 173 695,75 (чотири мільйони сто сімдесят три тисячі шістсот дев'яносто п'ять гривень 75 копійок) з ПДВ. При цьому:

- фінансування 2019 року - 3 335 887,53 грн;

- фінансування 2020 року - 837 808,22 грн.

Договір вважається укладеним і вступає в силу з моменту його підписання та скріплення печатками сторін, його дія припиняється у разі закінчення терміну дії - 01.04.2020, за згодою сторін та з інших підстав, передбачених чинним законодавством України (п.п. 10.1, 10.2 Договору).

Згідно розділу 11 Договору «Внесення змін до Договору» підставами зміни Договору є, у тому числі, зміни умов та порядку оплати у разі прийняття після укладення договору нормативно-правових актів, які регулюють питання оплати за рахунок державних коштів, відповідно до правил, установлених такими актами; зміни ціни Товару у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно змінам таких ставок; зміни ціни Товару у разі зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін.

Відповідно до додатку до Договору - «Специфікація Товару» поставці підлягають: сир твердий в обсязі 6 707 кг в 2019 році та 1 681 кг в 2020 році за ціною 87,3743145 грн/кг та сир кисломолочний не менше 9 % жирності в обсязі 62 497 кг в 2019 році та 15 703 кг в 2020 році за ціною 44 грн/кг.

Того ж дня, 08.04.2019 між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено додаткову угоду № 1 до договору поставки товару № 17 від 08.04.2019 (надалі - Додаткова угода № 1), згідно якої пункт 3.2. Договору викладено у наступній редакції: «Ціна Договору становить: 4 173 659,56 грн з ПДВ. (тобто зменшена на 36,19 грн) При цьому:

- фінансування 2019 року - 3 335 858,59 грн;

- фінансування 2020 року - 837 800,97 грн».

Також, вказаною додатковою угодою внесено зміни до Специфікації Товару, наведеної в додатку до Договору, та викладено в наступній редакції: поставці підлягають сир твердий в обсязі 6 707 кг в 2019 році та 1 681 кг в 2020 році за ціною 87,37 грн/кг та сир кисломолочний не менше 9 % жирності в обсязі 62 497 кг в 2019 році та 15 703 кг в 2020 році за ціною 44 грн/кг.

В подальшому, 02.05.2019 до Департаменту надійшло звернення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 99 від 02.05.2019 про погодження збільшення ціни одиниці товару (сирні продукти) на 10% з урахуванням листа виробника (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») № 22/04 від 22.04.2019.

За результатами розгляду звернення, 02.05.2019 між Департаментом та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено додаткову угоду № 2 до договору поставки товару № 17 від 08.04.2019 (надалі - Додаткова угода № 2), згідно якої на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922 (зі змінами, далі - Закон № 922) сторони дійшли згоди про зменшення ціни договору до 4 173 658,21 грн з ПДВ (тобто зменшена на 1,35 грн). При цьому:

- фінансування 2019 року - 3 335 857,86 грн;

- фінансування 2020 року - 837 800,35 грн». та Специфікацію Товару, наведеної в додатку до Договору, викладено в наступній редакції: поставці з 02.05.2019 підлягають сир твердий в обсязі 5 914,99 кг в 2019 році та 1 528,13 кг в 2020 році за ціною 96,11 грн/кг та сир кисломолочний не менше 9 % жирності в обсязі 52 984,09 кг в 2019 році та 14 275,45 кг в 2020 році за ціною 48,40 грн/кг.

Таким чином, ціну за одиницю товару на сир твердий та сир кисломолочний збільшено на 10 % (по відношенню до ціни згідно Договору в редакції додаткової угоди № 1 від 08.04.2019).

Згодом, до Департаменту 05.06.2019 надійшло звернення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 122 від 05.06.2019 про погодження збільшення ціни одиниці товару (сирні продукти) на 10% з урахуванням експертного висновку торгово-промислової палати № О-454 від 03.06.2019.

За результатами розгляду звернення, 05.06.2019 між Департаментом та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено додаткову угоду № 3 до договору поставки товару № 17 від 08.04.2019 (надалі - Додаткова угода № 3), згідно якої на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922 (далі - Закону України «Про публічні закупівлі») сторони дійшли згоди про зменшення ціни договору до 4 173 657,65 грн з ПДВ (тобто зменшена на 0,56 грн). При цьому:

- фінансування 2019 року - 3 335 857,63 грн;

- фінансування 2020 року - 837 800,02 грн» та Специфікацію Товару, наведеної в додатку до Договору викладено в наступній редакції: поставці з 05.06.2019 підлягають сир твердий в обсязі 5 124,02 кг в 2019 році та 1 389,22 кг в 2020 році за ціною 105,72 грн/кг та сир кисломолочний не менше 9 % жирності в обсязі 43 371,08 кг в 2019 році та 12 977,68 кг в 2020 році за ціною 53,24 грн/кг.

Таким чином, ціну за одиницю товару на сирні продукти збільшено на 21 % (по відношенню до ціни згідно Договору в редакції додаткової угоди № 1 від 08.04.2019).

В подальшому, 30.07.2019 до Департаменту надійшло звернення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 141 від 30.07.2019 про погодження збільшення ціни одиниці товару (сирні продукти) на 10% з урахуванням листа виробника (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »).

За результатами розгляду звернення, 31.07.2019 між Департаментом та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено додаткову угоду № 4 до Договору поставки товару № 17 від 08.04.2019 (надалі - Додаткова угода № 4), згідно якої на підставі п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» сторони дійшли згоди про зменшення ціни договору до 4 173 655,64 грн з ПДВ (тобто зменшена на 2,01 грн). При цьому:

- фінансування 2019 року - 3 335 857,06 грн;

- фінансування 2020 року - 837 798,58 грн» та Специфікацію товару, наведеної в додатку до Договору викладено в наступній редакції: поставці з 31.07.2019 підлягають сир твердий в обсязі 4378,11 кг в 2019 році та 1 262,94 кг в 2020 році за ціною 116,29 грн/кг та сир кисломолочний не менше 9 % жирності в обсязі 35 074,28 кг в 2019 році та 11 798,69 кг в 2020 році за ціною 58,56 грн/кг.

Таким чином, ціну за одиницю товару на сир твердий та сир кисломолочний збільшено на 33,09 % (по відношенню до ціни згідно Договору в редакції додаткової угоди № 1 від 08.04.2019).

Підставою для укладення додаткової угоди № 2 від 02.05.2019 до договору № 17 від 08.04.2019 став лист Постачальника до Замовника № 99 від 02.05.2019 з пропозицією щодо підвищення ціни на сирні продукти на 10 %, до якого було долучено лист виробника - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № 22/04 від 22.04.2019, згідно якого вказане підприємство повідомляє про збільшення ціни з 22.04.2019 на продукцію, яка поставляється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », у зв'язку із підвищенням ціни на сировину, енергоносії та витрат на логістичні послуги.

Проте, відповідно до матеріалів кримінального провадження, отриманих від Черкаської окружної прокуратури разом зі зверненням від 01.06.2021 №146-845 вих-21, лист виробника - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № 22/04 від 22.04.2019 не може бути підставою для підвищення ціни, оскільки він взагалі не містить даних про рівень цін на товар, який поставляється згідно умов Договору (сир твердий та сир кисломолочний), не містить порівняння цін на відповідний товар з попередніми періодами.

Вказаний лист містить лише повідомлення одним з виробників постачальника про підвищення оптово-відпускних цін для нього на сир твердий та сир кисломолочний і не говорить про рівень цін на відповідний товар на ринку чи про їх коливання на ринку.

Більше того, згідно листа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » від 21.05.2021 за №57 вартість продукції останнього станом на 02.05.2019 та 31.07.2019 залишалася незмінною, так сир твердий коштував 78 грн/кг, а сир кисломолочний 50 грн/кг.

Законодавцем встановлені виключні випадки внесення змін до істотних умов договору про закупівлю які застосовуються, зокрема, у разі коливання ціни такого товару на ринку.

В той же час закон не пов'язує підвищення закупівельних цін для постачальника як підставу для зміни істотних умов договору про закупівлю передбачену п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_12 встановлено відсутність коливання ціни на сир твердий та сир кисломолочний у бік збільшення.

Так, індекс споживчих цін на сир твердий типу Едам (голландський сичужний, напівтвердий, дозріваючий сир з коров'ячого молока) по Черкаській області в травні 2019 року знизився до 97% в порівнянні до ціни на вказаний продукт в квітні 2019 року, коли було укладено Договір № 17 (тобто знизилася на 3 %), водночас, сир кисломолочний згідно наданої інформації має постійну низхідну динаміку до зниження ціни в травні-липні 2019 року (час укладення нікчемних додаткових угод №№ 2, 3 та 4), а саме: травень - 99,8 % від ціни на товар в квітні, червень - 99,4 % від ціни на товар в травні, липень - 99,8 % від ціни на товар в червні, тому збільшення ринкової ціни на сир твердий та сир кисломолочний, станом на дати укладення додаткових угод № 2, 3 та 4 документально підтверджено не було, що в свою чергу вказує на порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 та ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Більше того, в ході тимчасового доступу до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » 21.05.2021 відповідно до матеріалів кримінального провадження, отриманих від Черкаської окружної прокуратури разом зі зверненням від 01.06.2021 №146-845 вих-21, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не мало господарських операцій з вказаним виробником, листи якого використовувало для укладення вищевказаних додаткових угод № 2 від 02.05.2019 та № 4 від 31.07.2019 до договору № 17 від 08.04.2019.

Таким чином, збільшення ринкової ціни на сир твердий та сир кисломолочний, станом на дату укладення додаткової угоди № 2, документально підтверджено не було, що вказує на пряме порушення при її укладенні вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».

Водночас, згідно положень п. 1 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону.

Тобто, додаткові угоди №№ 2, 3 та 4 до Договору поставки товару № 17 від 08.04.2019, за якими збільшувалася ціна за одиницю поставки сиру твердого та сиру кисломолочного та відповідно зменшувались обсяги поставки зазначеного продукту до ДНЗ Замовника, є нікчемними, а тому, в межах виконання поставки вказаних продуктів мали бути здійснені за ціною та в обсягах, визначених додатковою угодою № 1 від 08.04.2019 до Договору, а саме: сиру твердого за ціною 87,37 грн. з ПДВ за кілограм в кількості 8 388 кг та сиру кисломолочного за ціною 44,0 грн з ПДВ за кілограм в кількості 78 200 кг і відповідно до розподілу об'ємів поставки товару в 2019 році та в 2020 році.

Таким чином, у відповідності до акту перевірки процедури закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_1 за предметом «ДК 021:2015:15540000-5 - Сирні продукти» від 22.07.2021 №03-30/08, складеного ІНФОРМАЦІЯ_13 , внаслідок укладання Департаментом вищевказаних додаткових угод № 2 від 02.05.2019, №3 від 05.06.2019 та № 4 від 31.07.2019 до Договору № 17 від 08.04.2019 за відсутності визначених на те законодавчих підстав, протягом 02.05.2019 - 31.12.2020 порушено вимоги ч.2 п.5 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції станом на 01.01.2019), ДНЗ міста недоотримано 1 443,26 кг твердого сиру та 18 070,5 кг сиру кисломолочного, що призвело до надмірної сплати Департаментом бюджетних коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму 921 199,63 грн, внаслідок чого відповідно до п.2 ч.2 ст.22 Цивільного кодексу України міському бюджету завдано втрати фінансових (матеріальних) ресурсів на вказану суму.

З огляду на вищенаведене оригінали договору Договору №17 від 08.04.2019 та підписаних у подальшому додаткових угод до вказаного договору, за якими щоразу підвищувалась ціна на сирні продукти мають ознаки речових доказів у вказаному кримінальному провадженні, оскільки свідчать про зацікавленість ІНФОРМАЦІЯ_1 в розтраті бюджетних коштів.

З урахуванням висновків акту перевірки процедури закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_1 за предметом «ДК 021:2015:15540000-5 - Сирні продукти» від 22.07.2021 №03-30/08, складеного ІНФОРМАЦІЯ_13 вказані документи необхідно вилучити та приєднати до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.

Слідчий у клопотанні зазначає, що з метою встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів Договору №17 від 08.04.2019, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » додаткових угод до вказаного договору.

Вказані предмети та документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

У судове засідання слідчий не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі. Заявлені вимоги підтримала у повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів з дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що участь слідчого під час розгляду поданого нею клопотання обов'язковою не визнана, слідчий суддя, з врахуванням положень ч.2 ст.163 КПК України, приходить до висновку про можливість розгляду клопотання без участі слідчого та без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи положення ч.4 ст.107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно із ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні № 42021251010000007 внесені до вказаного реєстру:

28 січня 2021 року за фабулою: «до Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали Управління Служби безпеки України в Черкаській області щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 при закупівлі продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів міста Черкаси, а саме розтрати бюджетних коштів.» - правова кваліфікація ч.3 ст. 191 КК України.

Відповідно до акту перевірки процедури закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_1 за предметом «ДК 021:2015:15540000-5 - Сирні продукти» від 22.07.2021 №03-30/08, складеного ІНФОРМАЦІЯ_13 , внаслідок укладання Департаментом вищевказаних додаткових угод № 2 від 02.05.2019, №3 від 05.06.2019 та № 4 від 31.07.2019 до Договору № 17 від 08.04.2019 за відсутності визначених на те законодавчих підстав, протягом 02.05.2019 - 31.12.2020 порушено вимоги ч.2 п.5 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції станом на 01.01.2019), ДНЗ міста недоотримано 1 443,26 кг твердого сиру та 18 070,5 кг сиру кисломолочного, що призвело до надмірної сплати Департаментом бюджетних коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму 921 199,63 грн, внаслідок чого відповідно до п.2 ч.2 ст.22 Цивільного кодексу України міському бюджету завдано втрати фінансових (матеріальних) ресурсів на вказану суму.

Постановою слідчого СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 від 05.08.2021 у кримінальному провадженні № 42021251010000007 призначено судово-економічну експертизу.

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку про те, що вказане клопотання підлягає до задоволення, оскільки у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що здійснення тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться в АДРЕСА_1 , а саме: оригіналів Договору №17 від 08.04.2019, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » додаткових угод до вказаного договору має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 42021251010000007 від 28 січня 2021 року, а в подальшому, отримані документи будуть використані як докази.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 159-165, 309, 369-372, 395 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться в АДРЕСА_1 , зобов'язавши останніх надати та (або) забезпечити надання оригіналів Договору №17 від 08.04.2019, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » додаткових угод до вказаного договору.

Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , прокурора Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , прокурора Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_7 , прокурора Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_8 , прокурора Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_9 , прокурора Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_10 або за їх дорученням оперуповноваженому 1-го сектору ЗНД Управління СБУ в Черкаській області ОСОБА_11 .

Строк дії ухвали 30 діб з моменту постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1