Справа № 539/2061/21
Провадження № 3/539/598/2021
14 вересня 2021 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області В.М.Даценко при секретарі Ковтун І.О., з участю прокурора Савинського О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його представника - адвоката Столяр О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Шершнівка Лубенського району Полтавської області, жителя АДРЕСА_1 , директора дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 будучи директором дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, тобто посадовою особою юридичної особи публічного права на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені Законом, маючи повноваження на укладення угод, переслідуючи приватний інтерес, в порушення вимог ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 18 липня 20219 року в с. Березоточа Лубенського району Полтавської області уклав договір про надання послуг №01/2019 з ФОП ОСОБА_2 (код НОМЕР_1 ), яка є його близькою особою, а саме дочкою.
У подальшому на виконання вище зазначеного договору між директором дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_2 складено та підписано акт приймання-передачі наданих послуг від 18.07.2019 №04/2019 на суму 56 800 грн.
Відповідно до платіжного доручення №200 від 18.07.2019 дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України перерахувала грошові кошти на рахунок ФОП ОСОБА_2 за виконані послуги в сумі 56 800 грн.
Крім того, ОСОБА_1 діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 18 вересня 2019 року в с. Березоточа Лубенського району Полтавської області уклав договір про надання послуг №02/2019 з ФОП ОСОБА_2 (код НОМЕР_1 ), яка є його близькою особою, а саме дочкою.
У подальшому на виконання вище зазначеного договору між директором дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_2 складено та підписано акт приймання-передачі наданих послуг від 18.09.2019 №06/2019 на суму 36 900 грн.
Відповідно до платіжного доручення №259 від 18.09.2019 дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України перерахувала грошові кошти на рахунок ФОП ОСОБА_2 за виконані послуги в сумі 36 900 грн.
Крім того, ОСОБА_1 діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 13 листопада 2019 року в с. Березоточа Лубенського району Полтавської області уклав договір про надання послуг №13-11/34 з ФОП ОСОБА_2 (код НОМЕР_1 ), яка є його близькою особою, а саме дочкою.
У подальшому на виконання вище зазначеного договору між директором дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_2 складено та підписано акт приймання-передачі наданих послуг від 28.11.2019 №08/2019 на суму 108 100 грн.
Відповідно до платіжного доручення №353 від 28.11.2019 дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України перерахувала грошові кошти на рахунок ФОП ОСОБА_2 за виконані послуги в сумі 108 100 грн.
Крім того, ОСОБА_1 діючи в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення та вчинив дію, а саме: 16 квітня 2020 року в с. Березоточа Лубенського району Полтавської області уклав договір про надання послуг №01/2020 з ФОП ОСОБА_2 (код НОМЕР_1 ), яка є його близькою особою, а саме дочкою.
У подальшому на виконання вище зазначеного договору між директором дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_2 складено та підписано акти приймання-передачі наданих послуг, а саме:
№09/2020 від 23.07.2020 на суму 66 400 грн.;
№10/2020 від 28.09.2020 на суму 67 550 грн.;
№15/2020 від 16.12.2020 на суму 64 410 грн.
Загальна сума виконаних робіт ФОП ОСОБА_2 на виконання вищезазначеного договору становить 198 360 грн.
Відповідно до платіжних доручень №165 від 27.07.2020 на суму 66 400 грн.; №218 від 28.09.2020 на суму 67 550 грн. та №338 від 16.12.2020 на суму 64 410 грн. дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України перерахувала грошові кошти на рахунок ФОП ОСОБА_2 за виконані послуги на загальну суму 198 360 грн.
Водночас, у період з 01.01.2019 по 31.12.2020 ОСОБА_1 під час прийняття рішення та вчинення дій, а саме укладання договорів про виконання послуг з ФОП ОСОБА_2 та розрахунків з останньою, в порушення вимог п. 2 ч.1 ст.28 Закону не повідомляв про наявний реальний конфлікт інтересів Національну академію аграрних наук України, що підтверджується листом Національної академії аграрних наук України від 05.04.2021 №11-1/99
Оскільки провадження щодо притягнення до відповідальності однієї і тієї ж особи перебувають у одного судді та призначені до розгляду одночасно, вказані вище справи об'єднані в одне провадження постановою суду від 14.09.2021.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих правопорушень не взнав. Визнав, що є особою, на яку розповсюджуються вимоги антикорупційного законодавства. Разом із тим, вказав, що при укладанні наведених договорів зі своєю дочкою не мав приватного інтересу. Зазначив, що укладання договорів було викликано відсутністю інших контрагентів та стислі строки, враховуючи особливість агротехнічного циклу вирощування і збору сільськогосподарських культур. При цьому вартість послуг відповідає середньоринковим, що вказує на відсутність особистого майнового інтересу, а також свідчить про те, що підприємство не зазнало жодних збитків. Крім того, угоду від 13.11.2019 року на суму 108 100 грн 00 коп. було укладено за колегіальним рішенням тендерного комітету, а не особистим бажанням директора.
Прокурор у судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, тобто вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно абзацу 3 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, а згідно абзацу 2 ч. З ст. 81 Цивільного кодексу порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.
Відповідно до ч.2 ст. 167 Цивільного кодексу держава може створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» в Україні діють наукові установи державної, комунальної та приватної форм власності, які мають рівні права у здійсненні наукової, науково- технічної та інших видів діяльності. Наукова установа діє на підставі статуту (положення) чи іншого установчого документа, що затверджуються в установленому порядку. Національна академія наук України, національні галузеві академії наук утворюють, реорганізують, ліквідують наукові установи, що перебувають у їх віданні, з урахуванням норм Закону України "Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук га статусу їх майнового комплексу".
Відповідно до ст.8 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» державними науковими установами г наукові установи, засновані на державній власності. Майно, що становить матеріально-технічну базу державної наукової установи, закріплюється за такою установою на основі права оперативного управління або господарського відання відповідно до організаційно-правової форм и.
Відповідно до абзацу 2 ч.9 ст.9 Закону України «Про наукову і науково- технічну діяльність» особливості призначення та звільнення керівників наукових установ, що входять до складу Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, визначаються статутами відповідних академій наук.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академії наук та статусу їх майнового комплексу» Національні галузеві академії наук державними науковими організаціями України, які здійснюють фундаментальні дослідження, організовують, проводять та координують прикладні дослідження у відповідних галузях науки. Національна академія наук України, національні галузеві академії наук засновані на державній власності, фінансуються з Державного бюджету України, а також з інших, не заборонених законодавством України, джерел фінансування.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу» Національні галузеві академії наук, здійснюючи повноваження з управління об'єктами майнового комплексу національних галузевих академій наук, забезпечують реалізацію прав держави як власника цих об'єктів, ефективно їх використовують та розпоряджаються цими об'єктами майнового комплексу у межах, визначених законодавством. Національні галузеві академії наук: за погодженням з Кабінетом Міністрів України створюють, реорганізовують, ліквідовують організації, що перебувають у їх віданні, виступають засновниками підприємств із змішаною формою власності, надають дозвіл організаціям, що віднесені до їх відання, на створення підприємств, до статутних фондів яких передаються належні їм майнові права; призначають (обирають) керівників наукових та науково-дослідних установ згідно із законодавством та діючими статутами національних галузевих академій.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-гіідприємців та громадських формувань засновником Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України (код 00482312) є Національна академія аграрних наук України. Організапійно-правова форма державна організація. Юридична та фактична адреса: Полтавська область, Лубенський район, с. Березоточа, вул. Покровська, 16-А.
Відповідно до п. 1, 5, 9, 10 Статуту Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, затвердженого 06.12.2016 Президентом Національної академії аграрних наук України, Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України (далі - Станція) є державною, бюджетною, неприбутковою, науковою установою; Станція безпосередньо підпорядкована Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України га перебуває у загальному підпорядкуванні Національної академії аграрних наук України як органу управління державним майном; Станція < юридичному особою, зареєстрованою в порядку, визначеному законодавством, що регулює діяльність неприбуткових установ; Станція заснована на державній власності. І Іа балансі Станції знаходиться майно, закріплене за нею Академією на праві оперативного управління, придбане за рахунок коштів загального або спеціального фондів Державного бюджету.
Отже, Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України є юридичною особою публічного права, а її посадові особи с суб'єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до наказу НААНУ від 18.03.2019 № 97-к га Контракту від 18.03.2019, укладеного між ОСОБА_1 та Президентом НААНУ, ОСОБА_1 з 20.03.2019 призначено на посаду директора Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування ІІаціональної академії аграрних наук України.
Відповідно до п. 1.2, 1.4, 1.5, 4 Контракту від 18.03.2019 Керівник Станції зобов'язується безпосередньо і через апарат управління станцією здійснювати поточне керівництво установою, забезпечувати високоефективну діяльність як її, так і підпорядкованих їй дослідних господарств, ефективне використання і збереження закріпленого за ними державного майна, а Академія зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення та організації праці Керівника; Керівник діє на засадах єдиноначальності; Керівник підзвітний Академії у межах, встановлених законодавством, статутом та ним контрактом; Керівник має право: діяти від імені установи, представляти її на всіх підприємствах, в установах та організаціях; укладати господарські та інші угоди; користуватися нравом розпорядження коштів установи, накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства, в межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників установи.
Отже, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права на яку поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені Законом.
Згідно примітки до ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Статтею 1 Закону встановлено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.
Відповідно до ст. 6 Господарського кодексу України загальними принципами господарювання в Україні є: забезпечення економічної багатоманітності та рівний захист державою усіх суб'єктів господарювання; свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом; обмеження державного регулювання економічних процесів у зв'язку з необхідністю забезпечення соціальної спрямованості економіки, добросовісної конкуренції у підприємництві, екологічного захисту населення, захисту прав споживачів та безпеки суспільства і держави.
Статтею 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» економічна конкуренція (конкуренція) - змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про захист економічної конкуренції» суб'єкти господарювання, органи влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію.
Установлено, що згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 13.04.2016 ОСОБА_2 (код НОМЕР_1 ) зареєстрована як фізична особа - підприємець за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно відповіді Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавській області Управління державної реєстрації Північно - східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 03.03.2021 № 6022/5659-14-21/05.2-40 відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Лубни Лубенського міськрайонного управління юстиції Полтавської області зареєстровано актовий запис про народження від 13.01.1997 № 9 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Батьки: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . А 09.03.2019 зареєстровано шлюб № 24 між ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Отже, ОСОБА_2 відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» є дочкою, тобто близькою особою ОСОБА_1 .
При прийнятті рішення по даному протоколу, суд приймає наступні докази, які доводять, що ОСОБА_1 є суб'єктом вказаного правопорушення та на обставини, які доводять неправомірність його дій: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; статут Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, затвердженого 06.12.2016 Президентом Національної академії аграрних наук України, наказ №97К від 18.03.2019 про призначення ОСОБА_1 з 20.03.2019 на посаду директора Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, контракт укладений між ОСОБА_1 та Національною академією аграрних наук України, копії договорів №01/2019 від 18.07.2019, 02/2019 від 18.09.2019, №13-11/34 від 13.11.2019, №01/2020 від 16.04.2020, копії рахунків фактури №04 від 18.07.2019, №07 від 18.09.2019, №09 від 28.11.2019, №06 від 23.07.2020, №07 від 28.09.2020, «12 від 16.12.2020 копії актів приймання-передачі наданих послуг, копії платіжних доручень №200 від 18.07.2019, №259 від 18.09.2019, №353 від 28.11.2019, №165 від 27.07.2020, №218 від 28.09.2020, №338 від 16.12.2020.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги зібрані по справі докази, керуючись нормами законодавства, що регулює вищезазначені правовідносини, приходжу до висновку, що протиправність поведінки ОСОБА_1 доведена.
При цьому суд відхиляє доводи ОСОБА_1 щодо відсутності приватного інтересу, оскільки майновий інтерес ОСОБА_1 , зумовлений сімейними стосунками з дочкою.
Також суд відхиляє доводи ОСОБА_1 щодо правильності прийняття управлінського рішення. Так, враховуючи вимоги чинного законодавства навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес приймає об'єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів, а тому повинна дотримуватися вимог антикорупційного законодавства.
Посилання на те, що угоду від 13.11.2019 року на суму 108 100 грн 00 коп. було укладено за колегіальним рішенням тендерного комітету, а не особистим бажанням директора, не спростовує той факт, що в цьому випадку ОСОБА_1 вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно ч. 4 ст. 38 КУпАП України, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення..
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З матеріалів справи вбачається, що на час розгляду справи, щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які мали місце 18.07.2019 закінчилися строки, передбачені ч.4 ст. 38 КУпАП, а тому провадження по справі за даними епізодами підлягає закриттю.
За іншими епізодами, які інкримінуються ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Відповідно до положень ст.ст.35 34 КУпАП обставинними, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за скоєне правопорушення не встановлено.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративних правопорушень, ступінь його вини, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених а саме ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Враховуючи дану норму законодавства та виходячи з положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.
Керуючись ст. ст. 1, 3, 22, 28 Закону України "Про запобігання корупції", керуючись статтями 9, 27, 33-35, 172-7, 250, 251, 254, 255, 268, 272, 276-279, 280, 283-284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП щодо епізоду, який мав місце 18.07.2019 закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-7 КУпАП щодо епізоду, який мав місце 18.07.2019 закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду В.М.Даценко