10 вересня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/8918/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
06 серпня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області), у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області станом на 01 квітня 2020 року за №85/4/11-97-09-22 від 12 жовтня 2020 року про підвищення грошового забезпечення;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати ОСОБА_1 пенсію, відповідно до довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області станом на 01 квітня 2020 року за №85/4/11-97-09-22 від 12 жовтня 2020 року з дати виникнення права на нього та здійснити її виплату з урахуванням раніше виплачених сум.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є ветераном Державної фіскальної служби України та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивач зазначає, відповідач усупереч частині 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 01 квітня 2020 року не здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення (виплати премії), чим порушив право позивача на соціальний захист.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.
09 вересня 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 24/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, ГУПФУ у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився, а відтак додаткового або нового порядку складання довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу не встановлено. Вказує, що після скасування положень пунктів 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 інших рішень Урядом про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалось.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
ОСОБА_1 з 01.09.2018 призначено пенсію за вислугу 31 років у розмірі 70% грошового забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, що підтверджується протоколом за пенсійною справою ОСОБА_1 про призначення пенсії від 01.09.2018 /а.с. 26/.
18.03.2020 ГУ ДФС у Кіровоградській області направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку №25 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, про те, що розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05.03.2019 за посадою старший оперуповноважений відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Кіровоградської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області становить: посадовий оклад - 5070,00 грн., оклад за військовим званням - 1270,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 2853 грн., надбавка за високі досягнення у праці або виконання особливої роботи (0%) - 0 грн., надбавка за роботу з таємними документами (0%) - 0 грн., премія (0%)- 0 грн., всього - 9193,00 грн. /а.с. 28, 29/.
ГУ ДФС у Кіровоградській області на звернення ОСОБА_1 від 29.09.2020 №Ч/36 направлено позивачу оновлену довідку про грошове забезпечення, станом з дати виплати грошової премії, та листом ГУ ДФС у Кіровоградській області від 12.10.2020 №1639/10/11-97-09-28 направлено оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /а.с. 5-7/.
Довідка (без дати та без номера) про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, видана ОСОБА_1 , про те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, грошове забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2020 за посадою старший оперуповноважений відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Кіровоградської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області становить: посадовий оклад - 5070,00 грн., оклад за військовим званням - 1270,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 2853 грн., премія (10%) - 507,00 грн., всього - 9700,00 грн. /а.с. 6/.
Позивач звернувся до відповідача з заявою від 14.10.2020, у якій зазначив, що наразі працівникам податкової міліції, виплачується грошова премія в розмірі 10 відсотків від посадового окладу. З цього приводу на адресу відповідача поштовим листом направлено оновлену довідку про розмір теперішнього грошового забезпечення із зазначенням посадового окладу, вислуги, звання та премії. Просив повідомити, чи буде проведено перерахування пенсійного забезпечення з урахуванням усіх складових (посадового окладу, вислуги, звання та премії) згідно довідки з травня 2020 року /а.с. 8/.
Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1600-0302-5/57222 від 20.10.2020 позивача повідомлено, що підстави для перерахунку пенсії відсутні, довідку повернуто без виконання /а.с. 9/.
Не погодившись з бездіяльністю відповідача, що полягає у не перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, станом на 01 квітня 2020 року, №85/4/11-97-09-22 від 12 жовтня 2020 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 1-1 Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закон №2262-ХІІ) право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п'ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби), зокрема, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Згідно з частиною 2 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок раніше призначених пенсій визначений статтею 63 Закону № 2262-XII.
Статтею 63 Закону № 2262-XII встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
За приписами статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі по тексту - Порядок №45).
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18, яка набрала законної сили 29.01.2020, визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Отже, з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/6453/18, тобто з 29.01.2020, діє редакція постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, яка діяла до внесення до неї змін пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Пунктом 1 Порядку №45 (у редакції до внесення до змін пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб") передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а особа, яка отримує пенсію згідно з Законом № 2262-XII, має право на перерахунок пенсії у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови №704).
При цьому, підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21 лютого 2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", відповідно до пункту 1 якої вирішено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Суд зауважує, що до компетенції Уряду належить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку №45.
Проте, зміни, внесені постановою №103, зокрема, до пункту 5 та додатку 2 до Порядку №45 були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція пункту 5 та додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Такий висновок суду відповідає правовому висновку Верховного Суду, викладеному у рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 18.03.2020 ГУ ДФС у Кіровоградській області направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку №25 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, про те, що розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05.03.2019 за посадою старший оперуповноважений відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Кіровоградської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області становить: посадовий оклад - 5070,00 грн., оклад за військовим званням - 1270,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 2853 грн., надбавка за високі досягнення у праці або виконання особливої роботи (0%) - 0 грн., надбавка за роботу з таємними документами (0%) - 0 грн., премія (0%)- 0 грн., всього - 9193,00 грн. /а.с. 28, 29/.
Отже, вказана довідка ГУ ДФС у Кіровоградській області №25 від 18.03.2020 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 05.03.2019, не містить складових грошового забезпечення, які б відрізнялися від тих, з урахуванням яких було здійснено розрахунок пенсії позивача (посадовий оклад - 5070,00 грн., оклад за військовим званням - 1270,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 2853 грн., а всього - 9193,00 грн.) при її призначенні з 01.09.2018 /а.с. 26-27/.
Перерахунок пенсії на підставі цієї довідки не призведе до підвищення розміру пенсії ОСОБА_1 , оскільки складові грошового забезпечення, що включені до цієї довідки, є ідентичними тим, з яких перераховано пенсію позивачу з 01.09.2018 /а.с. 27/.
Як встановлено судом ГУ ДФС у Кіровоградській області видано позивачу довідку (без дати та без номера) про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, видана ОСОБА_1 , про те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, грошове забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2020 за посадою старший оперуповноважений відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Кіровоградської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області становить: посадовий оклад - 5070,00 грн., оклад за військовим званням - 1270,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 2853 грн., премія (10%) - 507,00 грн., всього - 9700,00 грн. /а.с. 6/.
Разом з тим, відповідно до пункту 5 Порядку №45 у редакції, що діяла до зазначених змін, яка діє з 05.03.2019, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Таким чином, для перерахунку пенсій має враховуватися щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Як зазначено вище, 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Натомість, 01.04.2020 право на перерахунок пенсії не виникло, підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, відсутні, оскільки Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за Законом, до яких відноситься позивач, не вводилися для них нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, позивач у спірних відносинах не набув право на перерахунок пенсії з 01.04.2020, тому відсутні й підстави для перерахунку пенсії позивача з урахуванням премії (10%) в сумі 507,00 грн. на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої ОСОБА_1 , про грошове забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2020.
Підсумовуючи вищевикладене, зважаючи на встановлені обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що дії відповідача відповідають вимогам законодавства України, оскаржуваної бездіяльності, якою б порушувалися права позивача, судом не встановлено, а позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області станом на 01 квітня 2020 року за №85/4/11-97-09-22 від 12 жовтня 2020 року про підвищення грошового забезпечення, а також похідна від них вимога про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати ОСОБА_1 пенсію, відповідно до довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області станом на 01 квітня 2020 року за №85/4/11-97-09-22 від 12 жовтня 2020 року з дати виникнення права на нього та здійснити її виплату з урахуванням раніше виплачених сум, - необґрунтовані та задоволенню не підлягають.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позову підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 77, 139, 241-245, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя С.С. Сич