про повернення без розгляду заяви про забезпечення позову
м. Миколаїв.
14 вересня 2021 р.справа № 400/8137/21
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянув заяву про забезпечення позову, подану фізичною-особою підприємцем ОСОБА_1 до подання позовної заяви
14 вересня 2021 року ФОП ОСОБА_1 подала заяву про забезпечення позову, в якій просить заборонити виконавчому комітету Миколаївської міської ради та іншим особам, в тому числі Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради вчиняти дії щодо демонтажу тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, а саме дерев'яної декоративної огорожі та дерев'яних навісів (групи тимчасових пересувних споруд (літній майданчик)) розмірами 5х10 м за адресою: АДРЕСА_1 (біля ресторану "Веранда") до набрання законної сили рішенням суду в адміністративній справі за позовом заявника до виконавчого комітету Миколаївської міської ради про визнання дій протиправними.
Заява обґрунтована тим, що ФОП ОСОБА_1 є власником вищенаведеного майна. 8 вересня 2021 р. співробітники Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради самовільно почали демонтаж літнього майданчика, натомість, будь-яких розпорядчих актів про демонтаж споруди виконавчий комітет Миколаївської міської ради не приймав, що свідчить про протиправність дій щодо демонтажу. На думку заявниці, існує вірогідність повного демонтажу належного їй майна до вирішення справи судом, що вочевидь створює загрозу її майновим правам.
Відповідно до ст. 152 ч. 1 п. 3 КАС України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити предмет позову.
Таким чином, у випадку, якщо заява про забезпечення позову подається до подання позовної заяви, заявник повинен окреслити в ній предмет майбутнього позову, під яким слід розуміти певну вимогу позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Заява про забезпечення позову такого предмету не містить. Загальна вказівка на те, що позов буде містити вимогу про визнання дій виконавчого комітету Миколаївської міської ради протиправними, не може вважатись належним виконанням вищенаведених вимог КАС України, так як вона не індивідуалізує, які саме дії виконавчого комітету Миколаївської міської ради позивач має намір оскаржити до адміністративного суду.
Із заяви про забезпечення позову встановити це неможливо, до того ж в ній вказується на протиправні дії співробітників Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради, а не виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (ст. 152 ч. 4 КАС України).
Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову сплачується судовий збір за ставкою 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заява про забезпечення позову серед додатків не містить документу про сплату судового збору, згідно даних автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду", окремим документом докази сплати судового збору також не подавались.
Відповідно до ст. 154 ч. 7 КАС України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи наведене, маються підстави для повернення заяви про забезпечення позову без розгляду.
Керуючись ст. ст. 150, 152, 154, 248, 256 КАС України, суд, -
1. Заяву про забезпечення позову повернути заявнику без розгляду.
2. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст. ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України та розділу VI п. 3 "Прикінцеві положення" КАС України.
Суддя А. О. Мороз