Рішення від 06.09.2021 по справі 340/4383/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/4383/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Сагуна А.В. розглянувши за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Адвокат в інтересах позивача звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄРДПОУ 20632802) щодо відмови перерахувати та виплачувати з 01.04.2019 року пенсію ОСОБА_1 (реєстраційний номер платника податку НОМЕР_1 ) відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення №5501-2019/55171 від 06.05.2021р. виданої Головним управлінням Державної служби України з

надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, а саме: посадовий оклад - 3 080,00 грн.; оклад за військове звання - 1020, 00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% - 1 640,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50% - 2 735, 00 грн.; премія 75% - 2 310,00 грн.;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄРДПОУ 20632802) перерахувати та виплачувати з 01.04.2019р. пенсію ОСОБА_1 (реєстраційний номер платника податку НОМЕР_1 ) відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення №5501-2019/55171 від 06.05.2021р. виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, а саме: посадовий оклад - 3 080,00 грн.; оклад за військове звання - 1020,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% - 1 640,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50%) - 2 735,00 грн.; премія 75% - 2 310,00 грн. та виплатити єдиним платежем недоотримані суми пенсії з врахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування вимог представник позивача зазначив, що відповідачем листом від 14.05.2021 протиправно відмовлено позивачу у перерахунку його пенсії на підставі довідки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області №5501-2019/55171 від 06.05.2021.

Представником відповідача до суду надано відзив на позовну заяву, в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Представник відповідача зазначив, що позовні вимоги в частині зобов'язання здійснити нарахування та виплату пенсії позивачу з 01.04.2019 повинні бути залишені без розгляду в зв'язку з пропуском позивачем 6 - ти місячного строку звернення до адміністративного суду. Відповідач вказує, що після 01.03.2018 р. грошове забезпечення військовослужбовців не підвищувалося, а Кабінетом Міністрів України не приймалися інші рішення щодо перерахунку пенсій військовослужбовців. Отже вимоги позивача не гуртуються на вимогах норм чинного законодавства України та не підлягають задоволенню. Також, представником відповідача зазначено, що головне управління з квітня 2021 року позбавлене функції фінансування виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, фінансування зазначених виплат здійснюється централізовано - Пенсійним фондом України. Крім того, заперечує проти стягнення витрат на правничу допомогу в зв'язку з відсутністю документів на підтвердження зазначених витрат. ( а.с. 17-18).

Представником позивача надано відповідь на відзив ( а.с.72-78).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером за вислугою років Державної служби України з надзвичайних ситуацій відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку відповідача (а.с.60-71).

Представник позивача звернувся до відповідача із заявою від 06.05.2021 в якій просив здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області №5501-2019/55171 від 06.05.2021 ( а.с.18-19,17).

Згідно довідки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області №5501-2019/55171 від 06.05.2021 виданої позивачу, розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад - 3 080,00 грн.; оклад за військове звання - 1020,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% - 1 640,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50%) - 2 735,00 грн.; премія 75% - 2 310,00 грн. ( а.с.71).

Листом від 14.05.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомило представника позивача, про відсутність підстав для перерахунку пенсії з підстав подання заяви не встановленої форми та не законним представником (а.с. 20).

Представник позивача звернувся до суду з даним позовом 29.07.2021 (а.с.1).

Щодо посилання представника відповідача на пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду в частині позовних про зобов'язання здійснити нарахування та виплату пенсії позивачу з 01.04.2019, суд зазначає наступне.

Так, відповідно до пункту 1 частини першої статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії їх здійснення та основні обов'язки повинні визначатися виключно законом, які приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Верховна Рада України може змінити закон лише виключно законом.

Згідно з частиною третьою статті 51 Закону України Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Системний аналіз даної статті дає підстави дійти до висновку, що строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала у зв'язку з не проведенням перерахунку пенсії з вини відповідного суб'єкта владних повноважень, немає.

Тобто, у разі порушення органом Пенсійного фонду України законодавства про пенсійне забезпечення, не слід застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, встановлений частиною другою статті 122 КАС України, оскільки застосування зазначеного строку матиме наслідком неможливість реалізувати передбачене Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб” право пенсіонера на виплату сум пенсії за минулий час без обмеження строку у визначеному законодавством розмірі.

Зазначена права позиція викладена в постанові Верховного Суду від 19.03.2019 у справі №806/1952/18 (адміністративне провадження №К/9901/66396/18).

У цьому контексті суд вважає за необхідне звернутися також до правової позиції Верховного Суду, викладеної у Постанові від 24 листопада 2020 року у справі № 815/460/18, за якою адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, може бути подано без обмеження будь-яким строком.

Принагідно суд зазначає, що посилання представника відповідача на правові висновки Великої палати Верховного Суду у справі № 510/1286/16 -а від 24.12.2020 не є застосовними до спірних правовідносин, оскільки у зазначеній справі ВП ВС надавав правовий висновок щодо застосування ст. ст. 87, 98 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ “Про пенсійне забезпечення”, а до спірних правовідносин підлягає застосуванню положення ст. 51 Закону України Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ.

Таким чином посилання представника відповідача на порушення позивачем строку звернення до суду за захистом порушеного права є необґрунтованими.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон 2262-XII).

Статтею 51 Закону №2262 визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.63 Закону №2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до абз.12 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей” перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктами 1-4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 (далі за текстом Порядок №45) пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21.02.2018 р. №103 (далі за текстом Постанова №103).

Пунктом 1 Постанови №103 постановлювалося перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

З матеріалів пенсійної справи судом встановлено, що з травня 2018 року відповідно до Постанови №103 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 02.04.2018 №/А -1104001440 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області проведено перерахунок пенсії позивачу. Під час проведеного перерахунку відповідачем враховано посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та надбавку за вислугу років ( а.с. 68-69).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р., визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Таким чином, зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103, зокрема до додатку 2 Порядку №45, визнані судом протиправними та нечинними, а тому з 05.03.2019 р., тобто з дати набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до вказаних змін.

Разом з тим, порядок дій, які повинні вчинити, у даному випадку Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Судом встановлено, що Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення №5501-2019/55171 від 06.05.2021 до якої включено посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавку за вислугу років; надбавку за ОПС; премію ( а.с.71).

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 р. у справі №553/3619/16-а.

При цьому перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців.

Щодо визначення строку з якого повинно бути проведено перерахунок пенсії то суд зазначає, що відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Вказані правові висновки викладені у рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 року у зразковій справі №160/8324/19.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, зважаючи на те, що перерахунок пенсії позивача з травня 2018 року проведено на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 02.04.2018 №/А -1104001440, яка не містила усіх складових, а тому Головне управління Пенсійного фонду України після одержання від Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області довідки №5501-2019/55171 від 06.05.2021 зобов'язане перерахувати пенсію позивачу, починаючи з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).

Щодо відмови відповідача у перерахунку пенсії з підстав подання заяви не встановленої форми та не законним представником (а.с. 20), суд зазначає наступне.

Зміст зазначеної заяви ( а.с.18-19), поданої уповноваженим представником пенсіонера - адвокатом, очевидно дає змогу оцінити намір заявника. Крім того, важливим є те, що до заяви представником позивачем було долучено ряд документів (відповідачем не заперечується), зокрема копія Договору про надання правової (правничої) допомоги з додатком 2, копію адвокатського ордеру.

Відмовивши уповноваженому представнику Панікера В.М. в розгляді його заяви про перерахунок пенсії по суті, відповідач допустив надмірний формалізм, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача, як пенсіонера (верстви населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій)

Заперечення викладені відповідачем у відзиві на позовну заяву не спростовують висновків суду у спірних правовідносинах.

Крім того, суд враховує, що фінансування виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат не є предметом спору у даній адміністративній справі.

Зокрема позивач звертаючи вимоги до відповідача просить провести перерахунок та виплату пенсії.

Відповідно до абз. 6 п.3 ч.4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2 ( чинного на час виникнення спірних правовідносин та судового розгляду справи) Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу управлінь Фонду щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства, а тому Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області є належним відповідачем у справі, на якого покладено функції з виплати перерахованої пенсії.

З огляду на викладене позовні вимоги підлягають задоволенню.

Представник позивача у позовній заяві просить стягнути з відповідача витрати на правничу допомогу 14 000 грн. ( а.с.14).

Представник відповідача заперечує проти стягнення зазначених витрат ( а.с.58).

Суд зазначає, що предметом справи є перерахунок та виплата позивачу пенсії, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”

У відповідності до п. 20 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

За змістом п. 6 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зважаючи на викладене, дана справа має ознаки малозначної.

В той же час, згідно матеріалів справи 02.04.2021 між ОСОБА_1 та Адвокатським бюро "Олександра Травянка" укладений договір № 029/21 про надання правової (правничої) допомоги ( а.с.40-42).

Відповідно до додатку №1 до вказаного договору від 02.04.2021 сума адвокатського гонорару Виконавця за надання правових (правничих) послуг Клієнту в суді першої інстанції за подачу адміністративного позову до Управління ДСНС у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 38613719) щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення складає 14 000 (чотирнадцять тисяч) гривень 00 копійок. Даний розмір адвокатського гонорару є фіксованим та не змінюється в залежності від обсягу послуг та витраченого адвокатом часу ( а.с.43).

Як вже зазначалось вище предметом справи є перерахунок та виплата позивачу пенсії, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Отже, додаток №1 до вказаного договору від 02.04.2021 не може вважатися належним доказом визначення суми правової допомоги у розмірі 14 000 грн., у даній справі.

Також, представником позивача надано до суду акт №1 від 05.07.2021 прийому -передачі правової ( правничої) допомоги згідно до договору № 029/21 від 02.04.2021 відповідно до якого позивачу надано правничу допомогу вартістю 14 000 грн. ( за десять годин витраченого часу) ( а.с.46-47).

На підтвердження оплати правничої допомоги у розмірі 14 000 грн. надано до суду копії банківських квитанцій ( а.с.49-50).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що її доводи обґрунтовані протиправністю не перерахунку та не виплати позивачу пенсії, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Вказана обставина не є унікальною, є предметом дослідження у багатьох судових рішеннях з даного питання та не потребує значного часу на дослідження нормативно - правових актів.

Зважаючи на викладене, керуючись внутрішнім переконанням, суд приходить до висновку, що для вивчення документів, надання консультацій, опрацювання законодавства та формування позовної заяви фахівцю у галузі права достатньо не більше двох годин.

Також судом встановлено, що кількість аркушів адміністративної справи на момент ухвалення рішення суду складає 80 сторінок.

На стадії подання позову позивачем до суду першої інстанції подано 50 сторінок, та виготовлено приблизно ж стільки сторінок для відповідача.

З огляду на наведене, можна узагальнити, що кількість сформованих додатків до позовної заяви становить 65 аркушів.

За цих обставин, суд вважає, що для виготовлення копій документів достатньо п'ятнадцяти хвилин, що становить 0, 25 години.

Відтак стягненню з відповідача на користь позивача підлягають витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1000 грн., що, на думку суду, є співмірним та відповідає складності малозначної справи.

Отже, суд дійшов висновку що витрати на сплату судового збору підлягають стягненню на користь позивача в розмірі 1 000 грн.

Відповідно до п.13 ч.1 ст.5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI позивача звільнено від сплати судового збору (а.с.25).

Керуючись ст.ст.2, 72-77, 139, 243-246, 255, 295, пунктом 15 частини першої розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , адреса для листування - АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25009, код ЄДРПОУ 20632802) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови перерахувати та виплачувати з 01.04.2019 року пенсію ОСОБА_1 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення №5501-2019/55171 від 06.05.2021р. виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, а саме: посадовий оклад - 3 080,00 грн.; оклад за військове звання - 1020, 00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% - 1 640,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50% - 2 735, 00 грн.; премія 75% - 2 310,00 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перерахувати та виплачувати з 01.04.2019р. пенсію ОСОБА_1 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення №5501-2019/55171 від 06.05.2021р. виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, а саме: посадовий оклад - 3 080,00 грн.; оклад за військове звання - 1020,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% - 1 640,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 50%) - 2 735,00 грн.; премія 75% - 2 310,00 грн. та виплатити єдиним платежем недоотримані суми пенсії з врахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1 000,00 грн. (одна тисяча гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. Сагун