09.09.2021 Справа №607/16015/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Західного оперативного територіального об'єднання НГУ Військової частини 3002 «Т» про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії НГ №5931 від 08 вересня 2021 року, 08 вересня 2021 року близько 12 од. 00 хв. ОСОБА_1 прибув на службу у стані алкогольного сп'яніння.
В судовому засідання ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушенні визнав.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що вказані матеріали оформлені з порушенням вимог КУпАП та підлягають належному доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В силу вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреса свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ст. ст. 9-12, 280 КУпАП, підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за нормами КУпАП є встановлення в діянні цієї особи всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, зокрема об'єктивної та суб'єктивної сторони правопорушення.
Відповідно до диспозиції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність, в тому числі за появу військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП в даному випадку є військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти.
З аналізу вищенаведених вимог Закону слідує, що обов'язковою ознакою правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП є суб'єктивний склад, тобто вчинення вказаного правопорушення особою, яка проходить військову службу (військовослужбовець), військовозобов'язаним або резервістом.
Встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення серії НГ №5931 від 08 вересня 2021 року зазначено, що ОСОБА_1 є солдатом за контрактом. Однак, до матеріалів справи не долучено жодних доказів на підтвердження вказаних обставин, зокрема укладеного контракту ОСОБА_1 із ЗСУ на проходження військової служби за контрактом, військового квитка останнього, наказів, тощо.
Крім цього, у протоколі серії НГ №5931 від 08 вересня 2021 року не наведено кваліфікуючих ознак адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, зокрема такими ознаками є вчинення адміністративного правопорушення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно з вимоги вимог п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, повинен вирішити, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Зазначені недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, необхідно направити до Західного оперативного територіального об'єднання НГУ Військової частини 3002 «Т», для належного доопрацювання, зокрема для долучення доказів на підтвердження проходження ОСОБА_1 військової служби, зокрема укладеного контракту ОСОБА_1 із ЗСУ на проходження військової служби за контрактом, військового квитка останнього, наказів, належного оформлення протоколу із зазначенням всіх кваліфікуючих ознак адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , зокрема такими ознаками є вчинення адміністративного правопорушення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Про всі доопрацювання вказаних матеріалів справи слід повідомити особу, відносно якої складено протокол та потерпілих.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 172-20, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - повернути для належного доопрацювання до Західного оперативного територіального об'єднання НГУ Військової частини 3002 «Т».
Вказані недоліки усунути у строк, що не перевищує двох тижнів.
СуддяІ. М. Черніцька