Дата документу 07.09.2021
Справа № 501/2363/21
3/501/931/21
07 вересня 2021 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Вергопуло К.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює головним бухгалтером ТОВ «Українська Чорноморська Індустрія», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається №15/15-32-07-16-21, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТОВ «Українська Чорноморська Індустрія», за місцем розташування зазначеного товариства: Одеська обл., м.Чорноморськ, вул.Транспортна, 44, порушила порядок ведення податкового обліку, а саме: п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.200.1 п.п."б" п.200.4 ст.200, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, що встановлено під час проведення перевірки з 26.04.2021р. по 30 04 2021р., перевіряємий період лютий 2021 року, акт вiд 12.05 2021р. №9304/15-32-07-16-24/32790454.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.
ОСОБА_1 , яка була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибула, надала заяву про закриття провадження по справі у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки Рішенням ДПС України від 20.08.2021р. про результати розгляду скарги (а.с.97) ППР ГУ ДПС в Одеській області від 09.06.2021р. №00138740716 скасовано, а скарга задоволена, а також розгляду справи без її присутності (а.с.96).
Вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.ст.245, 252, 278, 280 КУпАП під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи, а при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення, поміж інших обов'язкових складових, зазначається суть адміністративного правопорушення.
Однак дана вимога закону не дотримана, оскільки перелічення статей Податкового кодексу України, які на думку посадової особи, якою складено вищезазначений протокол, порушила ОСОБА_1 не розкривають суті адміністративного правопорушення, оскільки за диспозицією ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису або засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.
Разом з тим, жодних доказів, підтверджуючих вказані порушення, матеріли справи не містять. Вказані порушення зазначаються лише в акті про результати документальної позапланової перевірки ТОВ "Українська Чорноморська Індустрія" №9304/15-32-07-16-24/32790454 від 12 травня 2021 року, але без будь-яких посилань на відповідні документи, крім того акт наданий не в повному обсязі, а лише його вступна та резолютивна частина.
Також, відповідно до Рішенням ДПС України №19167/6/99-00-06-01-05-06 від 20.08.2021р. про результати розгляду скарги - ППР ГУ ДПС в Одеській області від 09.06.2021р. №00138740716 скасовано, а скарга задоволена.
Таким чином, порушення, які були виявлені ГУ ДПС в Одеській області, та які були покладені в основу Акту про результати документальної позапланової перевірки ТОВ "Українська Чорноморська Індустрія" від 12 травня 2021 року, скасовані вищестоящим органом відповідного державного органу.
Наведене вище дає підстави вважати, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин суд вважає, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, має бути закрите на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.247 ч.1 п.1, 283-284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником та потерпілим.
Суддя
Постанова набрала законної сили «__»___________2021 р.