Постанова від 13.09.2021 по справі 722/1108/21

Єдиний унікальний номер 722/1108/21

Номер провадження 1-в/722/108/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2021 року Сокирянський районний суд Чернівецької області

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокиряни клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 ,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» (далі - ДУ «СВК (№67)») ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Красний Луч Луганської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого до засудження за адресою: АДРЕСА_2 , засудженого вироком Колегії суддів Краснолучського міського суду Луганської області від 26.11.2012 року за ст. 185 ч.3, 185 ч.5, 187 ч.4, 257, 28 ч.3, 263 ч.1, 70 ч.1, 71 Кримінального кодексу України до 10 років 6 місяців позбавлення волі. Ухвалою Сокирянського районного суду Чернівецької області від 03.02.2016 року на підставі ч.5 ст.72 КК України зараховано у строк покарання строк попереднього ув'язнення, а саме період з 06.03.2012 року по 08.01.2013 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Засуджений ОСОБА_3 за час відбування покарання характеризується як особа, яка в місцях позбавлення волі зарекомендувала себе негативно, та вперто не бажає стати на шлях виправлення.

На підставі рішення комісії від 26.08.2021 року протокол №16, а також з підстав, передбачених ч.1 ст.5, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» просив встановити щодо засудженого адміністративний нагляд строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;

- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться вживання спиртних напоїв;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;

- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 4 рази на місяць.

Представником ДУ «СВК (№67)» ОСОБА_5 та засудженим ОСОБА_3 подано письмові заяви, в яких зазначені клопотання про проведення розгляду даної справи без їхньої присутності. Представник підтримує клопотання, а засуджений не заперечує щодо його задоволення та просить встановити йому мінімальний термін адміністративного нагляду.

Дослідивши письмові докази, враховуючи думку учасників судового розгляду, суд вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення.

Судом встановлено наступні обставини:

Засуджений ОСОБА_3 04.11.2021 року звільняється із державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по закінченню строку відбування покарання у виді позбавлення волі. ОСОБА_3 в місцях позбавлення волі перебуває з 06.03.2012 року.

Під час перебування в слідчому ізоляторі до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався.

З квітня місяця 2013 року міру кримінального покарання відбував у державній установі «Херсонська виправна колонія (№ 61)». У період відбування покарання в даній установі за порушення вимог режиму в одному випадку притягувався до дисциплінарної відповідальності. Заохочень не мав.

До сектору максимального рівня безпеки при державній установі «Сокирянська виправна колонія (№ 67)» прибув 25.11.2014 року.

Під час відбування покарання в приміщенні камерного типу сектора максимального рівня безпеки характеризується з негативної сторони. За допущені порушення вимог режиму відбування покарання у п'яти випадках був притягнутий до дисциплінарної відповідальності. На даний час три раніше накладених стягнення погашені у встановленому законом порядку та три стягнення діючих. За весь період відбування покарання жодного заохочення не має.

По відношенню до персоналу колонії не завжди тактовний. Їх законні вимоги виконує неохоче та під контролем. До оплачуваної суспільно-корисної праці не залучається у зв'язку з особливостями утримання в секторі максимального рівня безпеки та відсутністю можливості забезпечення роботою, яку може виконувати дана категорія осіб. По відношенню до інших засуджених не конфліктний, вживчивий, товаришує із засудженими переважно негативної спрямованості.

Намагається утримувати спальне місце та приліжкову тумбочку у чистоті й порядку, має охайний зовнішній вигляд. До виконання робіт із самообслуговування та благоустрою в секторі відноситься безвідповідально, достатніх навичок для самостійного їх виконання не має. На заходи індивідуально-виховного характеру, які проводяться у секторі, реагує погано, не робить для себе відповідних висновків. Підтримує соціально-корисні зв'язки з рідними шляхом листування, отримує посилки й передачі, взаємовідносини добрі.

Згідно вироку суду має завдані злочином збитки, проте виконавчі листи щодо їх стягнення в установі відсутні.

Згідно п.«б» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.

З огляду на викладені вимоги закону та досліджені в судовому засіданні матеріали, які характеризують особу засудженого ОСОБА_3 , суд приходить до висновку, що поведінка засудженого під час відбування покарання свідчить про його небажання стати на шлях виправлення, а отже його особа на даний час залишається бути небезпечною для суспільства.

Відповідно до статтей 1, 2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових злочинів та здійснення виховного впливу на нього встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.

Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Згідно ч.2 ст.5 вказаного Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.

Враховуючи те, що клопотання не містить належного обґрунтування необхідності застосування до засудженого всіх обмежень, визначених ст.10 цього Закону, суд, із урахуванням особи засудженого та сукупності обставин, встановлених в ході судового розгляду клопотання, вважає за доцільне на період адміністративного нагляду застосувати до засудженого ОСОБА_3 лише обмеження, передбачені п.п. «а», «в» та «г» ст.10 вказаного Закону.

При цьому, суд вважає, що застосування до засудженого ОСОБА_3 обмеження, передбаченого п.«г» ст.10 Закону, буде достатнім для контролю за поведінкою засудженого шляхом реєстрації останнього в поліції 2 рази на місяць.

Керуючись ст.ст.158, 159 КВК України, ст.ст.1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;

- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію два рази на місяць.

Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим ОСОБА_3 в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.

Суддя ОСОБА_1