Справа № 710/1262/21
Провадження № 3/710/899/21
13.09.2021 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Симоненко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , громадянина України, староста с. Станіславчик, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 30.01.1996 року Смілянським МРВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 1726 КУпАП
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді старости села Станіславчик Матусівської сільської ради Звенигородського району Черкаської області та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування по типу «щорічна» за 2020 рік, а саме - 12.04.2021р., хоча законом встановлено граничний термін подачі 31.03.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 1726 КУпАП .
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав. Пояснив, що він є суб'єктом декларування, та йому відомо про обов'язок подання декларації у встановлені законом строки, однак дійсно несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2020 рік.
Прокурор Звенигородської окружної прокуратури Бондарчук Н.В. у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 , ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 1726КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з п.п.в п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/ 29091) затверджено Форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування .
Згідно з ч. 1, 2 ст.54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу. Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету - у виконавчому комітеті ради.
У ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 був затверджений на посаду старости с. Станіславчик Матусівської сільської ради відповідно до рішення Матусівської сільської ради від 20.11.2020 № 1-5/VIII «Про затвердження старости села Станіславчик Матусівської сільської ради. (а.с.25).
Відповідальність за ч.1 ст.1726 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Усупереч вимогам новедених законів ОСОБА_1 дійсно подав щорічну декларацію за 2020рік після встановленого законом строку, а саме 12.04.2021 року. Таким чином вчинив адміністративне правопорушення передбаченеч.1ст.1726КУпАП.
У ході судового розгляду справи особою яка притягується до адміністративної відповідальності не було надано належних та допустимих доказів неможливості своєчасного подання декларації.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами зокрема: протоколом №316/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 17.08.2021 (а.с.2-10), роздрукованою електронною декларацією (а.с. 17-20), рішенням Матусівської сільської ради від 20.11.2020 № 1-5/VIII «Про затвердження старости села Станіславчик Матусівської сільської ради. (а.с.25), посадовою інструкцією старости с. Станіславчик Матусівської сільської ради об'єднаної територіальної громади (а.с.36-39) .
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлені.
З урахуванням особи порушника, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, в мінімальному розмірі встановленому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП на особу, яку притягнуто до адміністративної відповідальності покладається сплата судового збору.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1,ч.1 ст. 1726 КУпАП, суддя-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн, який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», по за такими реквізитами ( по КЕКД 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач ГУК у Черк.обл./тг м. Шпола/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 37930566, МФО 899998, бюджетний рахунок UA 718999980313030106000023659).
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 1700,00 грн, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 30.01.1996 року Смілянським МРВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , судовий збір в сумі 454,00 грн на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), бюджетний рахунок UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Симоненко