Справа № 711/3586/21
Провадження № 3/711/1350/21
09 вересня 2021 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Черкаського районного управління поліції ГУ НП в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, ІПН в матеріалах справи відсутній, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 28.05.2021р. бл. 11-00 на території комбінованого ринку в м. Черкаси, по бульв. Шевченка, 345/10, порушила правила карантину, а саме, - були відсутні документи, чим порушила постанову КМУ №1236 п.3 п.п.2 від 09.12.2020р. та вимоги КУпАП, чим скоїла правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 неодноразово викликалася належним чином, не з'явилася. Про поважність причин неявки не повідомила.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст.9 ч.1 КУпАП).
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Так, ч.1 ст. 44-3 КУпАП передбачено, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до норм, на які посилається у протоколі від 28.05.2021р. співробітник органів Національної поліції, а саме, - п.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020р. (із змінами та доповненнями) «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі - рівень епідемічної небезпеки).
Пунктом 3 цієї постанови, на який також міститься у протоколі посилання, передбачено, що з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, зокрема, - перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні тощо.
Між тим, постановою КМУ від 16.06.2021р. №611 (набрала чинності 17.06.2021р.) виключено підпункт 2 пункту 3 постанови КМУ №1236.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Отже, в даному випадку, суддя вважає, що адміністративну справу слід закрити провадженням, на підставі п.6 ч.1 ст. 247 КУпАП, оскільки на час розгляду справи скасована адміністративна відповідальність, до якої притягується ОСОБА_1 .
На підставі вище викладеного та керуючись п. 6 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена в 10-денний строк до Черкаського апеляційного суду.
Суддя: С. М. Позарецька