Справа № 357/6582/21
3/357/3459/21
09.09.2021 року суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Гавенко О. Л. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Білоцерківського районного відділу ГУ ДСНС України у Київській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого ТОВ «Комфорт», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-16 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії КХ № 021681 від 16.06.2021 року, 09. 06. 2021 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні на території ТОВ «Комфорт», за адресою: Київська область, м.Біла Церква, вул.Ярмаркова 4, за гр. ОСОБА_1 , було виявлено порушення, а саме: не проведено ідентифікацію ПНО з урахуванням усіх наявних чинників небезпеки; не розроблено та не затверджено інструкцію щодо дій персоналу суб'єкта господарювання у азі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій; не розроблено та не затверджено графік проведення об'єктових тренувань і навчань з питань цивільного захисту; не проведено спеціальне об'єктове тренування з питань цивільного захисту; не розроблено та не затверджено програму підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях на підставі програм та організаційно-методичних вказівок з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, чим вчинено правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 188-16 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , вину визнав, просив суворо не карати.
Відповідно до копії припису №22 від 25.01.2019 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки, врученого директору ОСОБА_1 , у ньому зазначені заходи, які потрібно вжити.
Відповідно до ч.1 ст.53 Кодексу цивільного захисту України на об'єктах підвищеної небезпеки з метою своєчасного виявлення на них загрози виникнення надзвичайних ситуацій та здійснення оповіщення персоналу та населення, яке потрапляє в зону можливого ураження, створюються та функціонують автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення (далі автоматизовані системи).
Згідно з ч.4 ст.53 Кодексу цивільного захисту України вимоги до автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та систем оповіщення, а також їх улаштування, експлуатації і технічного обслуговування визначаються правилами, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.
Згідно зі ст.188-16 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Вина ОСОБА_1 , у вчинені правопорушення встановлена його показами та матеріалами адміністративної справи, а саме: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії серії КХ № 021681 від 16.06.2021 року, приписом №22 від 25.01.2019.
Суддя, розглянувши матеріали справи, заслухавши ОСОБА_1 , вважає, що останній своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-16 КУпАП, а саме: невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про пожежну і техногенну безпеку.
Призначаючи стягнення враховуються дані про особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, обставини його скоєння, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Обставин, які пом'якшують відповідальність це щире визнання вини ОСОБА_1 .
Обставин які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддею не встановлено.
Суддя вважає, що ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-16 КУпАП, слід піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.188-16 КУпАП.
На підставі п. 10 ст.5 Закону України «Про судовий збір» суд приходить до висновку про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, оскільки останній є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, згідно посвідчення серії НОМЕР_2 .
Виходячи з викладеного, керуючись статтями 221, 283, 284 КУпАП та відповідно до ч.1 ст.188-16 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-16 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору, як постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
СуддяО. Л. Гавенко