Справа № 587/1775/21
10 вересня 2021 року суддя Сумського районного суду Степаненко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 4 ( м.Суми) Сумського РУП ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт НОМЕР_1 ,
за ст. 187 ч.2 КУпАП,
За ухвалою Сумського районного суду Сумської області № 587/481/21 від 15.03.2021 року відносно ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
25.08.2021 року о 23-08 год . ОСОБА_1 під час перевірки в АДРЕСА_2 був відсутній без поважної причини , не повідомив керівництво ВП № 4 (м.Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області про зміну місця проживання, як такий, що перебуває під адміністративним наглядом.
Відповідно до статті 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі статтею 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже, для того, щоб особа була притягнута до адміністративної відповідальності необхідно довести наявність в її діях (бездіяльності) складу та події адміністративного правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ 683162 від 26.08.2021 року місце проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 , в ухвалі Сумського районного суду Сумської області № 587/481/21 від 15.03.2021 року місце проживання ОСОБА_1 також зазначено АДРЕСА_1 . Жодних доказів того, що ОСОБА_1 змінював місце проживання на АДРЕСА_2 і повинен був перебувати у нічний час саме за адресою АДРЕСА_2 суду не надано, тому суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого адміністративного правопорушення.
Відповідно до положень статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За даних обставин суд доходить до висновку, що наявні всі підстави для закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 187 ч.2, 247ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення..
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області.
Суддя О.А.Степаненко