Постанова від 07.09.2021 по справі 487/5626/20

Справа № 487/5626/20

Провадження № 1-кп/487/378/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.09.2021 року м. Миколаїв

Заводський районний суд м.Миколаєва, у складі Головуючого судді - ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Миколаєві кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідування за №12018150000000224 за обвинуваченням ОСОБА_5 у скоєні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.307, ч.3 ст.15 ч.3 ст.307, ч.2 ст.310 КК України, ОСОБА_6 у скоєні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.307, ч.3 ст.15 ч.3 ст.307 КК України, ОСОБА_7 у скоєні злочину, передбаченого ч.3 ст.307 КК України -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідування за №12018150000000224 за обвинуваченням ОСОБА_5 у скоєні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.307, ч.3 ст.15 ч.3 ст.307, ч.2 ст.310 КК України, ОСОБА_6 у скоєні злочинів, передбачених ч.ч.2,3 ст.307, ч.3 ст.15 ч.3 ст.307 КК України, ОСОБА_7 у скоєні злочину, передбаченого ч.3 ст.307 КК України

07.09.2021 року прокурором до суду було подано клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_5 терміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, з забороною покидати постійне місце проживання у певний час доби, а саме з 22-00 години до 07-00 години наступного дня.

В обгрунтування клопотання прокурор зазначив, що ОСОБА_8 обвинувачується у вчиненні тяжкого та особливо тяжкого злочинів, на даний час продовжує існувати ризик, передбачений п.5 ч. 1 ст.177 КПК України, оскільки враховуючи значну кількість епізодів у кримінальних правопорушеннях, за якими йому пред'явлено обвинувачення, а також той факт, що на даний час у Центральному районному суді м.Миколаєва здійснюється судовий розгляд у куримінальному провадженні за його обвинуваченням у вчинені аналогічних злочинів, ОСОБА_5 може прожовжити свою злочинну діяльність.

Таким чином, інші більш м'які запобіжні заходи не зможуть запобігти зазначеному ризику, що унеможливлює їх застосування до ОСОБА_9 .

У судовому засіданні прокурор заявлене клопотання підтримав.

У судовому засіданні захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 у задоволенні клопотання прокурора просила відмовити за необгрунтованістю.

Одночасно зазначила, що клопотання прокурором подано з пропуском строків, визначених ч.1 ст.199 КПК України, та в порушення ч.6 ст.181 КПК України, оскільки сукупний строк тримання особи під домашнім арештов не може перевищувати шести місяців, а обвинувачений ОСОБА_5 утримується під домашнім арештом з березня 2021 року.

Стверджувала, що забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого ОСОБА_5 можливо шляхом застосування до нього запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 підтримав думку свого захисника.

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного.

Ухвалою Заводського районного суду м.Миколаєва від 18.03.2021 року обвинуваченому ОСОБА_5 було обрано запобіжний у вигляді домашнього арешту, з забороною цілодобово залишати постійне місце проживання житловий будинок АДРЕСА_1 , та покладено наступні обов'язки: прибувати до суду за першою вимогою, утриматися від спілкування з обвинуваченими ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та свідками у даному кримінальному провадженні, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Ухвалою суду від 09.07.2021 року строк дії обраного відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу було продовжено.

На даний час судовий розгляд провадження триває, однак, строк дії запобіжного заходу обраного обвинуваченому закінчується 09.09.2021 року.

Дослідивши матеріали обвинувального акту, клопотання, суд приходить до висновку, що на даний час прокурором доведено існування ризику, передбаченого ст..177 ч.1 п.5 КПК України, оскільки, враховуючи значну кількість епізодів інкримінованих злочинів, вчинення яких було припинено працівниками правоохоронних органів, в результаті затримання ОСОБА_5 , відносно якого на даний час у Центральному районному суді м.Миколаєва проводиться судовий розгляд кримінального провадження №12018150020002167 за ч.2 ст.307 КК України, обвинувачений може продовжити вчинення кримінальних правопорушень, в яких обвинувачується. Зазначене твердження також обгрунтовується тим, що обвинувачений на момент вчинення інкримінованих правопорушень не працював та не мав офіційного джерела доходів, а отже інкриміновані йому злочинні дії були направлені на отримання прибутку.

За положеннями ст..181 ч.6 КПК України строк дії ухвали суду про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст..199 цього Кодексу.

При вирішенні питання про продовження строку дії запобіжного заходу, слідчий суддя враховує встановлені обставини та вагомість наявних доказів, якими вони обґрунтовуються у їх сукупності, а саме: обґрунтованість обвинувачення у вчиненні інкримінованого тяжкого та особливо тяжкого злочинів. Той факт, що дії обвинуваченого були направленні на незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин, особливо небезпечних психотропних речовин та особливо-небезпечних наркотичних засобів, вчинений повторно, організованою групою, що становить підвищену суспільну небезпеку, оскільки на даний час у країні суттєво збільшується кількість осіб молодого віку, які вживають наркотичні та психотропні засоби, що негативно впливає га суспільний розвиток держави, роль ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих злочинів, суд приходить до переконання, що забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого та запобігти зазначеному ризику, можливо шляхом продовження строку дії обраного запобіжного заходу у виді домашнього арешту, з забороною без дозволу суду, у період часу з 23-00 години до 06-00 години наступного дня, залишати місце постійного проживання: житловий будинок АДРЕСА_1 .

За положеннями ст..181 ч.6 КПК України, строк дії ухвали суду про тримання ОСОБА_5 під домашнім арештом слід встановити до 07.11.2021 року (включно).

Згідно приписів ч. 7 ст. 194 КПК України обов'язки визначені судом можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців, а у разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку, про необхідність продовження строку дії обов'язків покладених на ОСОБА_5 , в порядку ч.5 ст.194 КПК України.

Доводи сторони захисту, щодо можливості застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, суд вважає необгрунтованими, з урахуванням встановлених та вищезазначених обставин та стадії судового розгляду кримінального провадження.

Посилання захисника на порушення, положень ч.6 ст.181 КПК України, суд також вважає необгрунтованими, оскільки, приписами вказаної правової норми закріплено граничний строк у шість місяців утримання особи під домашнім арештом, саме на стадії досудового розслідування.

Керуючись ст.ст. 181,194, 199, 395 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити частково.

Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Заборонити ОСОБА_5 без дозволу суду, у період часу з 23-00 години до 06-00 години наступного дня, залишати місце постійного

проживання: житловий будинок АДРЕСА_1 .

Продовжити строк дії покладених на обвинуваченого ОСОБА_5 обов'язків:

1.Прибувати до суду за першою вимогою;

2.Утриматися від спілкування з обвинуваченими ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та свідками у даному кримінальному провадженні;

3. Здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Запобіжний захід - домашній арешт встановлюється до 07.11.2021 року (включно).

Обов'язки по контролю за поведінкою обвинуваченого ОСОБА_5 покласти на працівників Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області.

Копію ухвали направити до Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, для відома та виконання.

Ухвала підлягає негайному виконанню та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
99527580
Наступний документ
99527582
Інформація про рішення:
№ рішення: 99527581
№ справи: 487/5626/20
Дата рішення: 07.09.2021
Дата публікації: 01.02.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Заводський районний суд м. Миколаєва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (29.10.2020)
Результат розгляду: Справа направлена за підсудністю
Дата надходження: 26.10.2020
Розклад засідань:
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.03.2026 03:43 Заводський районний суд м. Миколаєва
02.10.2020 10:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
16.10.2020 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
20.10.2020 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
16.11.2020 10:30 Херсонський апеляційний суд
16.11.2020 10:45 Херсонський апеляційний суд
16.11.2020 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
23.11.2020 10:30 Херсонський апеляційний суд
24.11.2020 15:30 Херсонський апеляційний суд
26.11.2020 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
10.12.2020 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
19.01.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
08.02.2021 14:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
24.02.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
09.03.2021 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
17.03.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
18.03.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
08.04.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
22.04.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
06.05.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
13.05.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
07.06.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
17.06.2021 15:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
09.07.2021 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
07.09.2021 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
15.09.2021 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
30.09.2021 09:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
21.10.2021 09:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
04.11.2021 09:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
23.11.2021 09:09 Заводський районний суд м. Миколаєва
14.12.2021 09:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
22.12.2021 09:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
27.01.2022 09:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
09.02.2022 09:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
24.02.2022 14:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
10.08.2022 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
04.10.2022 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
17.11.2022 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
24.01.2023 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
22.03.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
23.03.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
11.04.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
26.04.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
15.05.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
07.06.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
21.06.2023 11:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
20.07.2023 14:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
03.10.2023 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
19.10.2023 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
29.11.2023 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
05.12.2023 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
25.01.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
08.02.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
20.03.2024 14:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
02.04.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
24.04.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
16.05.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
30.05.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
22.08.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
03.09.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
02.10.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
16.10.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
29.10.2024 15:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
12.11.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
10.12.2024 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
14.01.2025 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
05.02.2025 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
18.03.2025 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
27.03.2025 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
23.04.2025 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
05.05.2025 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
11.06.2025 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
03.09.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
02.10.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
16.10.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
30.10.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
13.11.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
27.11.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
11.12.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
19.01.2026 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
28.01.2026 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
18.02.2026 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
24.02.2026 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
16.03.2026 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
18.03.2026 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
02.04.2026 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАТРАК ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ПРИТУЛЯК ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
БАТРАК ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
МАТІЄК ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
ПРИТУЛЯК ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
адвокат:
Гриненко Тетяна Вікторівна
захисник:
Багдасарова Г.М.
Адвокат Бойченко Геннадій Анатолійович
Петровський Л.А.
Адвокат Плотніков Сергій Олексійович
обвинувачений:
Булат Андрій Іванович
Булат Світлана Юріївна
Малий Денис В*ячеславович
орган державної влади:
Миколаївський слідчий ізолятор
Прокуратура Миколаївської обалсті
суддя-учасник колегії:
ЗАІЧЕНКО ВОЛОДИМИР ЛЕОНІДОВИЧ
КРАСНОВСЬКИЙ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЛИТВИНЕНКО ІННА ІВАНІВНА
член колегії:
НАСТАВНИЙ ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
Наставний Вячеслав Володимирович; член колегії
НАСТАВНИЙ ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ЯКОВЛЄВА СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА