Справа №463/9625/21
Провадження №1-в/463/167/21
01 вересня 2021 р. Личаківський районний суд м.Львова
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
засудженої ОСОБА_3
представника Львівського районного
управління поліції № 1 ГУ НП
у Львівській області ОСОБА_4
в м. Львові
у відкритому судовому засіданні,
розглянувши подання начальника Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
начальник Львівського районного управління поліції № 1 ГУНП у Львівській області звернувся з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 терміном на 1 рік.
Подання мотивує тим, що після звільнення з місця позбавлення волі остання не встала на шлях виправлення, залишається небезпечною для суспільства, продовжує вчиняти злочини і адміністративні правопорушення, не бажає приходити до дільничних офіцерів для проведення із нею профілактичнї роботи. Зокрема, притягувалася до адміністративної відповідальності, за скоєння адміністративних правопорушень передбачених ст.ст. 44-3, 51, 127, 175-1, 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім того відносно ОСОБА_3 порушено кримінальне провадження №12021142070000237 від 03.04.2021 та № 12021141410000066 від 24.08.2021.
Представник Львівського районного управління поліції № 1 ГУНП у Львівській області в судовому засіданні подання підтримала.
Особа, відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду в судовому засіданні проти встановлення їй адміністративного нагляду не заперечила. Пояснила, що проживає без реєстрації з мужчиною, який вживає наркотичні засоби, сама вживає наркотичні засоби, є два кримінальні провадження відносно неї, має малолітню дитину, опікуном якої є мати засудженої.
Вивчивши подані матеріали подання, заслухавши пояснення особи, відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, вважаю, що подання слід задоволити виходячи з наступного.
Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд», за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному
обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час,
який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих
справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на
місяць.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 звільнилася з «Галицької виправної колонії № 128» у зв'язку із відбуттям покарання. Однак на шлях виправлення не стала, вчиняє адміністративні правопорушення, стосовно неї було складено адміністративні протоколи та було притягнуто до адміністративної відповідальності, у тому числі 02.03.2021 за ч.1 ст. 127 КУпАП, 06.04.2021 за ч. 1 ст. 51 КУпАП, 08.04.2021 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 12.04.2021 за ч. 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 19.05.2021 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 20.05.2021 за ч. 2 ст. 178, ч. 1 ст. 178 КУпАП, 07.06.2021 за ч. 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 23.06.2021 за ч. 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 08.07.2021 за ч. 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 06.08.2021 за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, 08.08.2021 за ч. 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Окрім того відносно ОСОБА_3 порушено кримінальне провадження № 12021142070000237 від 03.04.2021 та № 12021141410000066 від 24.08.2021.
Надані Львівським районним управлінням поліції ГУ НП у Львівській області докази свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 з метою запобігання вчиненню ним нових злочинів та адміністративних правопорушень і здійснення виховного впливу на неї, а тому приходжу до висновку, що дане подання підлягає до задоволення. При цьому, судом береться до уваги позиція засудженої, яка не заперечила з приводу встановлення адміністративного нагляду.
Керуючись ст.ст.3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
подання задоволити.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
а) заборонити виїзд за межі міста Львова без дозволу поліції;
б) заборонити перебування в місцях, де продають спиртні напої на розлив;
в) зобов'язати прибувати для реєстрації у Львівське районне управління поліції №1 ГУНП у Львівській області 1 раз на місяць.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня її оголошення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя ОСОБА_1