ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
10.09.2021Справа № 910/12625/21
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний двір»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Міськбуд»
про стягнення 59 443, 03 грн.,
Суддя Ломака В.С.
Без виклику (повідомлення) представників сторін.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельний двір» (далі - позивач) звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Міськбуд» (далі - відповідач) про стягнення 59 443, 03 грн., з яких 49 535, 86 грн. заборгованості за поставлений товар та послуги з перевезення товару та 9 890, 77 грн. штрафу.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем, взятих на себе обов'язків за Договором поставки № БД07042021/3 від 07.04.2021, у зв'язку з чим за відповідачем утворилась заборгованість та виникли підстави для нарахування штрафних санкцій.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.08.2021 відкрито провадження у справі № 910/12625/21, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
26.08.2021 року через відділ діловодства господарського суду міста Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний двір» про залишення позову без розгляду.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний двір» про залишення позову без розгляду, суд зазначає наступне.
Положеннями пункту 5 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Вказане право позивача може бути реалізоване лише до початку розгляду справи по суті та є абсолютним, тобто, не залежить від мотивів позивача чи волі сторін у справі.
Залишення позову без розгляду на підставі заяви позивача - це форма закінчення розгляду справи без ухвалення рішення.
Саме по собі подання заяви про залишення позову без розгляду не є необґрунтованими діями позивача, так як це є його диспозитивним правом, передбаченим нормами Господарського процесуального кодексу України, який не містить обмежень в його реалізації, і не містить посилань на те, що таке питання можливо вирішити під певною умовою. При цьому, суд не перевіряє підстави подання означеної заяви.
Дослідивши подану позивачем заяву про залишення позову без розгляду, суд встановив, що її підписано представником позивача - адвокатом С.М. Топчієм, який надає правову допомогу позивачу, відповідно до ордеру серії КВ № 252814 від 01.06.2021.
З огляду на викладене, враховуючи реалізацію позивачем свого процесуального права на подання заяви про залишення позову без розгляду, яка подана до початку розгляду справи по суті та підписана уповноваженою на те особою, суд дійшов висновку про задоволення означеної заяви та залишення позову без розгляду відповідно до пункту 5 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України.
Разом із цим, пунктом 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" (положення якого при вирішенні питання повернення судового збору є спеціальними по відношенню до норм Господарського процесуального кодексу України) передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
У даному випадку, позовну заяву залишено без розгляду за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний двір», тобто самого позивача.
З огляду на те, що статтею 130 Господарського процесуального кодексу України не передбачено повернення судового збору у разі, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду, а пунктом 4 частини першої статі 7 Закону України "Про судовий збір" таку заяву віднесено до випадків, в яких сплачена сума судового збору не повертається, суд дійшов висновку, що сплачена позивачем сума судового збору поверненню не підлягає.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 226, ст.ст. 232-235, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельний двір» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Міськбуд» про стягнення 59 443, 03 грн., залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів шляхом подання апеляційної скарги, з урахуванням положень п. 17.5 ч. 1 ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ Господарського процесуального кодексу України.
Суддя В.С. Ломака